Pola Wygonowska chce dogonić świat – Ambitna aż do bólu..

Po sukcesach na kortach tenisowych w kraju - podwójne złoto w mistrzostwach Polski do lat 12 - Pola Wygonowska zawodniczka Szkoły Tenisa RP Sport Olsztyn wyjechała na dwa turnieje międzynarodowe o najwyższym współczynniku trudności. To był już duży krok w stronę wielkiego świata tenisa.

Najpierw wraz z reprezentacją Polski skrzatek pojechała na eliminacje Drużynowych Mistrzostw Europy do Ebreichsdorf w Austrii ( Tennis Europe Winter Cups by Head G12). O tym już informowaliśmy, ale przypomnijmy i dodajmy parę szczegółów. W turnieju grały reprezentacje : Włoch, Francji, Chorwacji, Belgii, Polski, Austrii i Luksemburga.

Już w pierwszym meczu nasza reprezentacja wylosowała rozstawioną z numerem 1 drużynę Włoch – jak się później okazało zwycięzcę całego turnieju.

Polska ostatecznie przegrała z Italią 0-3. Pola akurat wówczas nie zagrała z uwagi na uraz barku , którego doznała podczas Mistrzostw Polski i nie czuła się jeszcze na siłach. Było to duże osłabienie naszej reprezentacji , ponieważ Pola jest niekwestionowanym liderem drużyny. Po pierwszej porażce, Polska grała już tylko o miejsca 5-8.

W drugim meczu Polska zagrała z gospodarzem zawodów Austrią , którą pokonała 3-0. Na pierwszej rakiecie zagrała już młoda tenisistka z Warmii i Mazur przeciwko nr 1 Austrii Danieli Glanzer wygrywając 6/4 5/7 6/4. W meczu o 5 miejsce Polki pokonały Luksemburg 3-0. Pola Wygonowska pokonała rakietę nr 1 Liz Badde 6/0 6/2. Z eliminacji do Mistrzostw Europy , gdzie startowały bardzo silne drużyny Pola wróciła z bardzo dobrym bilansem :4 zwycięstwa w singlu i deblu.

W dniach 14- 22 lutego 2015 Pola Wygonowska uczestniczyła w Open Super 12 Auray 2015 we Francji , który jest największym turniejem zimowym dziewcząt i chłopców do lat 12 w Europie. Startowały tam reprezentacje 43 krajów z całego świata. Organizatorzy zapraszają najlepszych dwóch zawodników z każdego kraju. Turniej ten ma już swoją renomę i tradycją , ponieważ wygrywali go zawodnicy, którzy teraz są gwiazdami światowego tenisa m.in. Rafael Nadal.

Turniej główny rozgrywany był na 64 tenisistki. W pierwszej rundzie zawodniczka ST RP Sport Olsztyn pokonała Romanę Mosse ( Francja ) 6/4 6/1 w drugiej rundzie wygrała z Evą Zazdravihą ( Litwa) 6/2 6/0. W trzeciej rundzie Wygonowska przegrała z Charlotte Owensby ( USA) 3/6 3/6, zawodniczką ze ścisłej czołówki światowej.

Dotarcie Poli Wygonowskiej do 1/16 tak mocno obsadzonego turnieju jest bardzo dobrym wynikiem – ocenia trener zawodniczki Roman Pasyniuk. Pola pierwszy raz w karierze przegrała z rówieśniczką. Przyjechała z zawodów wściekła i mocno zmotywowana do treningów, z postanowieniem, że musi dołączyć do dziewczyn , które w tej chwili są lepsze od niej, a na tym turnieju wyraźnie wyróżniały się cztery zawodniczki m.in Holly Fischer ( Wielka Brytania) zwyciężczyni całego turnieju.

Pola jest jedyną tenisistką z Warmii i Mazur , która reprezentuje poziom międzynarodowy- ocenia trener zawodniczki. Trudno jest rywalizować z dziewczynami, które trenują w centralnych ośrodkach krajowych, gdzie wszystko układane jest pod największe talenty. My mamy ogromny talent zawodniczki, zapał rodziców, trenera i …… dwa korty przy ul Mickiewicza w Olsztynie. Na jak długo to wystarczy?

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Olsztyn tenis

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x