Półfinał Krajowy Talentiady PZT w Radomiu – Błyskawice KS. Budowlani Olsztyn ponownie najlepsi!!

Drużyna Budowlanych Olsztyn w składzie; Gabriel Matuszewski, Michał Kaźmierczak, Dominika Tetych, Leticja Matuszewski oraz Piotr Czaczkowski zajęła zdecydowanie pierwsze miejsce i awansowała do Krajowego Finału Talentiady PZT, który odbędzie się w Poznaniu. To już kolejny sukces młodych tenisistów trenowanych przez Pawła Umbrasa. W zeszłym sezonie w Radomiu byli też najlepsi, a w Finale Krajowym – zajęli trzecie miejsce.

Talentiada to drużynowe rozgrywki dzieci do 10 lat, organizowane przez Polski Związek Tenisowy i Ministerstwo Sportu i Turystyki. Dzieci rywalizują w regionalnych eliminacjach, półfinale i finale o prymat najlepszej drużyny w kraju.

O końcowym wyniku w turnieju decyduje suma punktów zdobytych przez drużynę w czterech blokach konkurencji;

1.Konkurencje sprawnościowe (bieg na 20 m, bieg wahadłowy, zbieranie piłek na czas, rzut piłką tenisową na odległość oraz bieg na 6 min wokół kortu)

2.Konkurencje drużynowe (piłka nożna, uni hokej i piłka ręczna) rozgrywane na korcie

3.Konkurencje para tenisowe (rzucanki, wolejówki, uderzenia kontrolne)

4.Konkurencje tenisowe – (mecze na mini korcie)

Olsztyńska drużyna zdecydowanie wygrała konkurencje tenisowe i paratenisowe oraz zajęła drugie miejsce w konkurencjach drużynowych i piąte w sprawnościowych, co dało sumę 80 pkt. i o 20 pkt. wyprzedziła drugie w klasyfikacji Petardy SportTeam Warszawa.

Z olsztyńskich eliminacji udział wzięła też drużyna; Iniemamocni B&M Elbląg, która ostatecznie była dziewiąta oraz Wyczynowcy Paterek k Nakła – dziesiąta lokata.

Do Finału Krajowego w Poznaniu awans uzyskało 8 najlepszych drużyn z Radomia, które zmierzą się z 8 zespołami z drugiego półfinału w Poznaniu.