Półfinał Talentiady Radom 2011 – Umieć przegrać, żeby później wygrać

Na kortach tenisowych KT RETURN Radom odbył się półfinał krajowy TALENTIADY 2011 dla zawodników do lat 10.Województwo Warmińsko-Mazurskie reprezentowała drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego Szkoły Mistrzostwa Sportowego im.Mariana Bublewicza w Olsztynie, która ostatecznie zajęła 12 miejsce. O jednej z pierwszych przygód sportowych naszych pociech opowiada trener i opiekun Wojciech Włodarczyk.

 

W składzie drużyny znaleźli się: Klaudia Rogalska, Weronika Ejsmont, Klaudia Zejer, Izabela Chrzanowska, Sergiusz Wasiuta, Filip Kalinowski, Mateusz Stanka oraz trener Wojtek Włodarczyk. Zawody przeprowadzono zgodnie z programem Talentiady, na które składały się konkurencje sprawnościowe, para-tenisowe i na koniec tenisowe.

W klasyfikacji generalnej drużyna UKS-SMS zajęła 12 miejsce, co uważam duży sukces. Pojechaliśmy tam po naukę, zawodnicy poznali nowe środowisko tenisowe ,poczuli się reprezentantami naszego regionu i z tego obowiązku zdali egzamin na 6.

UKS-SMS to drużyna z perspektywą na najbliższe lata (wszyscy zawodnicy posiadają licencję zawodniczą PZT), ale czeka nas dużo pracy. Co do oceny występu zespołu liderka ekipy Klaudia Rogalska nie zawiodła (startowała rok temu w Radomiu i Wrocławiu),dla niej skończyła się przygoda z Talentiadą, w najbliższą sobotę wystartuje w swoim pierwszym turnieju zawodniczym OTK Skrzatów Seria I w Olsztynie.

Pozytywnym zaskoczeniem była postawa 6-letnigo Filipa Kalinowskiego który w konfrontacji z 10-latkami był bliski sprawienia niespodzianki w grach tenisowych. Weronika Ejsmont oraz Sergiusz Wasiuta też nie zawiedli. Czekałem z pewną obawą na ostatnią konkurencję w konkurencjach sprawnościowych – bieg na 6-minut.To co pokazali moi zawodnicy to mistrzostwo. Łezka zakręciła się w oku. Upał 29 stopni ,godz.18 od godz.9.00 zawodnicy nie opuszczali kortu.

Podsumowując wyjazd reprezentacji regionu uważam za korzystny pod względem szkoleniowym. Powalczymy za rok. Trzeba nauczyć się przegrywać, aby poznać szczęście wygranej.

 

Pozdrawiam Wojtek Włodarczyk.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x