Polonijne Mistrzostwa Świata Naples 2014 – Ryszard Wielki w podwójnej koronie

Pan Ryszard Nowotka poprawił osiągnięcie sprzed roku i został podwójnym polonijnym mistrzem świata w tenisie. 12 miesięcy temu zdobył złoto w kategorii M-60 i srebro w M-50.Teraz wygrał dwóch grupach i to bezapelacyjnie. Swoich rówieśników pokonuje regularnie od dziesięciu lat, jak się okazało jest też lepszy dużo młodszych rywali W Naples na kortach Akademii Tenisowej Sanchez/Casal święcił triumf.

Mistrzostwa Świata Polonii w tenisie odbywają się w USA od kilkunastu lat. Patronat nad imprezą objął od trzech lat Senat RP. To turniej mocno i licznie obsadzony przez Polaków z USA, Anglii, Kanady, Australii. Do każdej grupy wiekowej zgłosiło się po kilkunastu zawodników, droga do finału nie była więc łatwa.

W pierwszej fazie zawodnicy rywalizowali w grupach, chodziło o to, by rozegrać jak najwięcej meczów i uczestniczyć w zabawie kilka dni. Pan Ryszard radził sobie doskonale doszedł do obu finałów, które wygrał w identycznym stosunku 6:2 6:3. Rywalami byli polscy Amerykanie i choć popularność tenisa za Atlantykiem jest ogromna z olsztynianinem niewiele mieli do powiedzenia.

To efekt dobrego przygotowania, systematycznego treningu i coraz lepszej techniki uderzeń. Zajęcia w Olsztynie z Krzysztofem Badurkiem i Pawłem Umbrasem okazały się bezcenne, zwłaszcza gdy przyszło grać z przeciwnikami niewygodnymi o specyficznym stylu gry.

62-letni Ryszard Nowotka nim wystartował w Polonijnych Mistrzostwach Świata uczestniczył w turniejach amatorskich na Florydzie z udziałem rodowitych Amerykanów. Jeden wygrał, w drugim był w finale i była to zapowiedź późniejszych sukcesów, bowiem poziom tych imprez jest zawsze bardzo wysoki.

Nasz mistrz świata mieszka w Olsztynie i tu ma swoją firmę, ale przynajmniej cztery miesiące w roku spędza w Stanach Zjednoczonych, z którymi wiążą go koneksje rodzinne i sprawy biznesowe. Zarówno w Polsce jak i za oceanem nieodłączną towarzyszką jest rakieta tenisowa. Zawsze można znaleźć czas by pograć, a rywalizacja na korcie to prawie jak narkotyk.

Co ciekawe Pan Ryszard od lat związany jest z Mazurskim Klubem Tenisowym w Szczytnie, gdzie uczył się grać i mimo, że zmieniał miejsca zamieszkania pozostał wierny macierzystej sekcji. W okresie letnim zapewne zobaczymy go w wielu olsztyńskich turniejach amatorskich, wybierze się też do Sopotu, gdzie bronić będzie brązowego medalu w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Olsztyn ryszard nowotka Szczytno tenis

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x