Pożegnalny występ Hanny Karczewskiej – Mikołaj Borkowski bliski zwycięstwa

Na kortach TTZ Iława odbyły się ogólnopolskie turnieje klasyfikacyjne seniorek i seniorów w grupach. Był to pożegnalny występ naszej najlepszej w ostatnich latach zawodniczki Hanny Karczewskiej – wielokrotnej medalistki Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych, która trapiły jednak ostatnio kontuzje i postanowiła zakończyć przygodę z wyczynowym tenisem. Spisała się bardzo dobrze zajmując 9 miejsce. Jeszcze wyżej – na 5 pozycji sklasyfikowano Adriannę Wilczewską (Budowlani Olsztyn), która odniosła aż cztery zwycięstwa. W rywalizacji mężczyzn doskonale wypadł Mikołaj Borkowski (Absolwent Olsztyn), zajmując drugie miejsce. Odniósł w finałowej grupie tyle samo zwycięstw co triumfator, zadecydował bilans małych punktów.

 

Coraz częściej stosuje się tę formułę rozgrywek, bowiem uczestnicy nie odpadają po I rundzie, lecz mają możliwość rozegrania większej liczby spotkań. Zwłaszcza dla naszych reprezentantów to doskonała lekcja. Jak widać mimo młodego wieku radzą sobie zupełnie dobrze.,

Kobiety

Grupa A

Stencel Magdalena SKT Sopot – Kapustka Katarzyna SKT Centrum Bydgoszcz 6:6 6:3

Stencel Magdalena SKT Sopot – Sikora Martyna KS Budowlani Olsztyn 6:0 6:0

Kapustka Katarzyna SKT Centrum Bydgoszcz – Sikora Martyna KS Budowlani Olsztyn 6:3 6:3

Tabela

1 Stencel Magdalena SKT Sopot 2-0

2 Kapustka Katarzyna SKT Centrum Bydgoszcz 1-1

3 Sikora Martyna KS Budowlani Olsztyn 0-2

Grupa B

Sobiecka Angelika KS Warszawianka Warszawa – Wilczewska Adriana KS Budowlani Olsztyn 6:2 4:6 14:12

Sobiecka Angelika KS Warszawianka Warszawa – Kowalska Katarzyna TKS Arka Gdynia 6:4 7:6

Wilczewska Adriana KS Budowlani Olsztyn – Kowalska Katarzyna TKS Arka Gdynia 6:2 6:3

Tabela

1 Sobiecka Angelika KS Warszawianka Warszawa 2-0

2 Wilczewska Adriana KS Budowlani Olsztyn 1-1

3 Kowalska Katarzyna TKS Arka Gdynia 0-2

Grupa C

Anusiewicz Kinga WKS Grunwald Poznań – Gałka Marta Promasters Szczecin 6:3 6:2

Kulesza Aleksandra TKS Arka Gdynia – Nowakowska Martyna TKS Arka Gdynia 6:3 4:6 3:10

Anusiewicz Kinga WKS Grunwald Poznań – Nowakowska Martyna TKS Arka Gdynia 6:3 6:0

Gałka Marta Promasters Szczecin – Kulesza Aleksandra TKS Arka Gdynia 6:4 6:0

Anusiewicz Kinga WKS Grunwald Poznań – Kulesza Aleksandra TKS Arka Gdynia 6:2 6:0

Gałka Marta Promasters Szczecin – Nowakowska Martyna TKS Arka Gdynia 6:0 6:1

Tabela

1 Anusiewicz Kinga WKS Grunwald Poznań 3-0

2 Gałka Marta Promasters Szczecin 2-1

3 Nowakowska Martyna TKS Arka Gdynia 1-2

4 Kulesza Aleksandra TKS Arka Gdynia 0-3

Grupa D

Zawadzka Aleksandra KU AZS Bydgoszcz – Markowska Dorota SKT Centrum Bydgoszcz 6:6 6:4

Magusiak Monika KS Start-Wisła Toruń – Karczewska Hanna TTZ Iława 6:3 7:5

Zawadzka Aleksandra KU AZS Bydgoszcz – Magusiak Monika KS Start-Wisła Toruń 6:0 3:6 9:11

Markowska Dorota SKT Centrum Bydgoszcz – Karczewska Hanna TTZ Iława 6:3 6:3

Zawadzka Aleksandra KU AZS Bydgoszcz – Karczewska Hanna TTZ Iława 6:3 6:7 8:10

Markowska Dorota SKT Centrum Bydgoszcz – Magusiak Monika KS Start-Wisła Toruń 6:2 6:4

Tabela

1 Markowska Dorota SKT Centrum Bydgoszcz 2-1

2 Magusiak Monika KS Start-Wisła Toruń 2-1

3 Karczewska Hanna TTZ Iława 1-2

4 Zawadzka Aleksandra KU AZS Bydgoszcz 1-2

Grupa 1-4

Stencel Magdalena SKT Sopot – Sobiecka Angelika KS Warszawianka Warszawa 6:4 6:7 10:3

Anusiewicz Kinga WKS Grunwald Poznań – Markowska Dorota SKT Centrum Bydgoszcz 6:2 6:0

Stencel Magdalena SKT Sopot – Anusiewicz Kinga WKS Grunwald Poznań 3:6 6:4 17:15

Sobiecka Angelika KS Warszawianka Warszawa – Markowska Dorota SKT Centrum Bydgoszcz 7:5 7:5

Stencel Magdalena SKT Sopot – Markowska Dorota SKT Centrum Bydgoszcz 6:3 6:3

Sobiecka Angelika KS Warszawianka Warszawa – Anusiewicz Kinga WKS Grunwald Poznań 0:6 3:6

Tabela

1 Stencel Magdalena SKT Sopot 3-0

2 Anusiewicz Kinga WKS Grunwald Poznań 2-1

3 Sobiecka Angelika KS Warszawianka Warszawa 1-2

4 Markowska Dorota SKT Centrum Bydgoszcz 0-3

Grupa 5-8

Kapustka Katarzyna SKT Centrum Bydgoszcz – Wilczewska Adriana KS Budowlani Olsztyn 4:6 6:2 3:10

Gałka Marta Promasters Szczecin – Magusiak Monika KS Start-Wisła Toruń 7:6 1:6 5:10

Kapustka Katarzyna SKT Centrum Bydgoszcz – Gałka Marta Promasters Szczecin 6:7 7:5 10:8

Wilczewska Adriana KS Budowlani Olsztyn – Magusiak Monika KS Start-Wisła Toruń 2:6 6:2 10:6

Kapustka Katarzyna SKT Centrum Bydgoszcz – Magusiak Monika KS Start-Wisła Toruń 2:6 6:2 10:6

Wilczewska Adriana KS Budowlani Olsztyn – Gałka Marta Promasters Szczecin 7:5 6:2

Tabela

5 Wilczewska Adriana KS Budowlani Olsztyn 3-0

6 Magusiak Monika KS Start-Wisła Toruń 2-1

7 Kapustka Katarzyna SKT Centrum Bydgoszcz 1-2

8 Gałka Marta Promasters Szczecin 0-3

Grupa 9-12

Sikora Martyna KS Budowlani Olsztyn – Kowalska Katarzyna TKS Arka Gdynia` 3:6 3:6

Nowakowska Martyna TKS Arka Gdynia –Karczewska Hanna TTZ Iława 0:6 1:6

Sikora Martyna KS Budowlani Olsztyn – Nowakowska Martyna TKS Arka Gdynia 6:7 6:4 11:9

Kowalska Katarzyna TKS Arka Gdynia – Karczewska Hanna TTZ Iława 4:6 2:6

Sikora Martyna KS Budowlani Olsztyn – Karczewska Hanna TTZ Iława 0:6 0:6

Kowalska Katarzyna TKS Arka Gdynia – Nowakowska Martyna TKS Arka Gdynia 6:0 6:0

Tabela

9 Karczewska Hanna TTZ Iława 3-0

10 Kowalska Katarzyna TKS Arka Gdynia 2-1

11 Sikora Martyna KS Budowlani Olsztyn 1-2

12 Nowakowska Martyna TKS Arka 0-3

Grupa 13-14

Kulesza Aleksandra TKS Arka Gdynia – Zawadzka Aleksandra KU AZS Bydgoszcz 3:6 1:6

Tabela

13 Zawadzka Aleksandra KU AZS Bydgoszcz 1-0

14 Kulesza Aleksandra TKS Arka Gdynia 0-1

Kolejnośc turnieju kobiet

1 Stencel Magdalena SKT Sopot

2 Anusiewicz Kinga WKS Grunwald Poznań

3 Sobiecka Angelika KS Warszawianka Warszawa

4 Markowska Dorota SKT Centrum Bydgoszcz

5 Wilczewska Adriana KS Budowlani Olsztyn

6 Magusiak Monika KS Start-Wisła Toruń

7 Kapustka Katarzyna SKT Centrum Bydgoszcz

8 Gałka Marta Promasters Szczecin

9 Karczewska Hanna TTZ Iława

10 Kowalska Katarzyna TKS Arka Gdynia

11 Sikora Martyna KS Budowlani Olsztyn

12 Nowakowska Martyna TKS Arka

13 Zawadzka Aleksandra KU AZS Bydgoszcz

14 Kulesza Aleksandra TKS Arka Gdynia

{AdmirorGallery}karcze1{/AdmirorGallery}

Mężczyźni

Grupa A

Sołtyka Tomasz SKT Sopot – Pyla Piotr KS Górnik Bytom 4:6 6:3 10:7

Dolny Maciej STT Szczecinek – Safuryn Paweł TKS Arka Gdynia 1:6 4:6

Sołtyka Tomasz SKT Sopot – Dolny Maciej STT Szczecinek 6:1 6:0

Pyla Piotr KS Górnik Bytom – Safuryn Paweł TKS Arka Gdynia 3:6 4:6

Sołtyka Tomasz SKT Sopot – Safuryn Paweł TKS Arka Gdynia 3:6 2:6

Dolny Maciej STT Szczecinek – Pyla Piotr KS Górnik Bytom 2:6 1:6

Tabela

1 Safuryn Paweł TKS Arka Gdynia 3-0

2 Sołtyka Tomasz SKT Sopot 2-1

3 Pyla Piotr KS Górnik Bytom 1-2

4 Dolny Maciej STT Szczecinek 0-3

Grupa B

Orliński Antoni WTS DeSki Warszawa – Dziedzic Kamil KT Legia Warszawa 1:6 0:6

Zbroja Filip SKT Sopot – Kowalski Piotr TKS Arka Gdynia 6:1 6:2

Orliński Antoni WTS DeSki Warszawa – Zbroja Filip SKT Sopot 6:3 6:3

Dziedzic Kamil KT Legia Warszawa – Kowalski Piotr TKS Arka Gdynia 6:1 6:0

Orliński Antoni WTS DeSki Warszawa – Kowalski Piotr TKS Arka Gdynia 6:0 6:1

Dziedzic Kamil KT Legia Warszawa – Zbroja Filip SKT Sopot 6:2 2:6 10:6

Tabela

1 Dziedzic Kamil KT Legia Warszawa 3-0

2 Orliński Antoni WTS DeSki Warszawa 2-1

3 Zbroja Filip SKT Sopot 1-2

4 Kowalski Piotr TKS Arka Gdynia 0-3

Grupa C

Jabłoński Maciej SKT Sopot – Chojnowski Sebastian SKT Sopot 6:2 0:6 10:8

Plewiński Filip TKS Arka Gdynia – Głowacz Michał KS Budowlani Olsztyn 6:2 6:3

Jabłoński Maciej SKT Sopot – Plewiński Filip TKS Arka Gdynia 6:2 7:5

Chojnowski Sebastian SKT Sopot – Głowacz Michał KS Budowlani Olsztyn 6:1 6:2

Jabłoński Maciej SKT Sopot – Głowacz Michał KS Budowlani Olsztyn 4:6 6:2 10:5

Chojnowski Sebastian SKT Sopot – Plewiński Filip TKS Arka Gdynia 6:1 6:3

Tabela

1 Jabłoński Maciej SKT Sopot 3-0

2 Chojnowski Sebastian SKT Sopot 2-1

3 Plewiński Filip TKS Arka Gdynia 1-2

4 Głowacz Michał KS Budowlani Olsztyn 0-3

Grupa D

Nowak Maciej ST TieBreak Warszawa – Sarysz Jan MKT Stalowa Wola 6:0 6:0

Gałązka Jakub NST (wielkopolskie) – Borkowski Mikołaj UKS Absolwent Sport Club Olsztyn 2:6 0:6

Nowak Maciej ST TieBreak Warszawa –Gałązka Jakub NST (wielkopolskie) 5:7 2:6

Sarysz Jan MKT Stalowa Wola – Borkowski Mikołaj UKS Absolwent Sport Club Olsztyn 0:6 0:6

Nowak Maciej ST TieBreak Warszawa – Borkowski Mikołaj UKS Absolwent Sport Club Olsztyn 1:6 0:6

Sarysz Jan MKT Stalowa Wola – Gałązka Jakub NST (wielkopolskie) 6:2 5:7 6:10

Tabela

1 Borkowski Mikołaj UKS Absolwent Sport Club Olsztyn 3-0

2 Gałązka Jakub NST (wielkopolskie) 2-1

3 Nowak Maciej ST TieBreak Warszawa 1-2

4 Sarysz Jan MKT Stalowa Wola 0-3

Grupa 1-4

Safuryn Paweł TKS Arka Gdynia – Dziedzic Kamil KT Legia Warszawa 6:1 4:6 7:10

Jabłoński Maciej SKT Sopot – Borkowski Mikołaj UKS Absolwent Sport Club Olsztyn 1:6 3:6

Safuryn Paweł TKS Arka Gdynia – Jabłoński Maciej SKT Sopot 6:3 6:0

Dziedzic Kamil KT Legia Warszawa -Borkowski Mikołaj UKS Absolwent Sport Club Olsztyn 3:6 5:7

Safuryn Paweł TKS Arka Gdynia – Borkowski Mikołaj UKS Absolwent Sport Club Olsztyn 6:1 7:6

Dziedzic Kamil KT Legia Warszawa – Jabłoński Maciej SKT Sopot 6:4 6:3

Tabela

1 Safuryn Paweł TKS Arka Gdynia 2-1 (3)

2 Borkowski Mikołaj UKS Absolwent Sport Club Olsztyn 2-1 (2)

3 Dziedzic Kamil KT Legia Warszawa 2-1 (1)

4 Jabłoński Maciej SKT Sopot 0-3

Grupa 5-8

Sołtyka Tomasz SKT Sopot – Orliński Antoni WTS DeSki Warszawa 6:2 6:1

Chojnowski Sebastian SKT Sopot – Gałązka Jakub NST (wielkopolskie) 6:0 6:0

Sołtyka Tomasz SKT Sopot – Chojnowski Sebastian SKT Sopot 7:5 6:7 6:10

Orliński Antoni WTS DeSki Warszawa – Gałązka Jakub NST (wielkopolskie) 6:0 6:0

Sołtyka Tomasz SKT Sopot – Gałązka Jakub NST (wielkopolskie) 6:0 6:0

Orliński Antoni WTS DeSki Warszawa – Chojnowski Sebastian SKT Sopot 3:6 3:6

Tabela

5 Chojnowski Sebastian SKT Sopot 3-0

6 Sołtyka Tomasz SKT Sopot 2-1

7 Orliński Antoni WTS DeSki Warszawa 1-2

8 Gałązka Jakub NST (wielkopolskie) 0-3

Grupa 9-12

Pyla Piotr KS Górnik Bytom – Zbroja Filip SKT Sopot 5:7 4:6

Plewiński Filip TKS Arka Gdynia – Nowak Maciej ST TieBreak Warszawa 1:6 4:6

Pyla Piotr KS Górnik Bytom – Plewiński Filip TKS Arka Gdynia 5:7 6:2 10:7

Zbroja Filip SKT Sopot – Nowak Maciej ST TieBreak Warszawa 3:6 7:6 10:7

Pyla Piotr KS Górnik Bytom – Nowak Maciej ST TieBreak Warszawa 6:7 4:6

Zbroja Filip SKT Sopot – Plewiński Filip TKS Arka Gdynia 6:3 6:1

Tabela

9 Zbroja Filip SKT Sopot 3-0

10 Nowak Maciej ST TieBreak Warszawa 2-1

11 Pyla Piotr KS Górnik Bytom 1-2

12 Plewiński Filip TKS Arka Gdynia 0-3

Grupa 13-16

Dolny Maciej STT Szczecinek – Kowalski Piotr TKS Arka Gdynia 6:2 6:0

Głowacz Michał KS Budowlani Olsztyn – Sarysz Jan MKT Stalowa Wola 6:0 6:0

Dolny Maciej STT Szczecinek – Głowacz Michał KS Budowlani Olsztyn 2:6 7:6 8:10

Kowalski Piotr TKS Arka Gdynia – Sarysz Jan MKT Stalowa Wola 6:0 6:0

Dolny Maciej STT Szczecinek- Sarysz Jan MKT Stalowa Wola 6:0 6:0

Kowalski Piotr TKS Arka Gdynia – Głowacz Michał KS Budowlani Olsztyn 0:6 2:6

Tabela

13 Głowacz Michał KS Budowlani Olsztyn 3-0

14 Dolny Maciej STT Szczecinek 2-1

15 Kowalski Piotr TKS Arka Gdynia 1-2

16 Sarysz Jan MKT Stalowa Wola 0-3

Kolejność turnieju mężczyzn

1 Safuryn Paweł TKS Arka Gdynia

2 Borkowski Mikołaj UKS Absolwent Sport Club Olsztyn

3 Dziedzic Kamil KT Legia Warszawa

4 Jabłoński Maciej SKT Sopot

5 Chojnowski Sebastian SKT Sopot

6 Sołtyka Tomasz SKT Sopot

7 Orliński Antoni WTS DeSki Warszawa

8 Gałązka Jakub NST (wielkopolskie)

9 Zbroja Filip SKT Sopot

10 Nowak Maciej ST TieBreak Warszawa

11 Pyla Piotr KS Górnik Bytom

12 Plewiński Filip TKS Arka Gdynia

13 Głowacz Michał KS Budowlani Olsztyn

14 Dolny Maciej STT Szczecinek

15 Kowalski Piotr TKS Arka Gdynia

16 Sarysz Jan MKT Stalowa Wola

Dyrektor turnieju; Wojciech Karczewski
Sędzia naczelna; Patrycja Mierzwińska

 

 

 

 

 

 

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x