Program „Tenis 10” strzałem w dziesiątkę – Magia Radwańskiej i Janowicza

Klub Sportowy Budowlani Olsztyn zajął wysokie 10 miejsce w klasyfikacji końcowej programu PZT; - KLUB ROKU TENIS 10. Klasyfikację prowadzi Polski Związek Tenisowy na podstawie; liczby zakupionych licencji Tenis 10, organizacji turniejów Tenis 10 i zatrudnionych trenerów z licencjami PZT. Z klubów naszego województwa sklasyfikowane jeszcze zostały; UKS "Kętrzynianka"(35) i KS "Baza" Mrągowo (38). Trzeba przyznać, że Warmińsko-Mazurski Związek Tenisowy bardzo aktywnie włączył się do programu, promującego tę dyscyplinę wśród najmłodszych.  Sprawił tym samym wielką frajdę dziesięciolatkom i młodszym.

 

„Polski Związek Tenisowy wprowadził do realizacji program „Tenis 10”. Został on opracowany zgodnie z wytycznymi przygotowanymi przez International Tennis Federation w ramach programu „Play & Stay” oraz rekomendowanego systemu nauczania dzieci „Tenis 10” Celem programu jest przede wszystkim ujednolicenie systemu szkolenia i rywalizacji dzieci do lat 10, a także, poprzez zmianę procesu nauczania, zachęcenie do rozpoczęcia tenisowej przygody jak największej liczby dzieci. Marzy nam się, żeby w Polsce, jak np. we Francji czy w Belgii, w systemie szkolenia i współzawodnictwa brały udział dziesiątki tysięcy najmłodszych. Żeby tenis, podobnie jak to ma miejsce np. w Hiszpanii, był dyscypliną nauczaną na lekcjach wychowania fizycznego. „Tenis 10” to nic innego, jak znane większości Państwu mniejsze korty i wolniejsze piłki, ale podane w uporządkowanej metodycznie formie oraz przyjemnej oprawie. Przekonajmy najmłodszych, ich rodziców, władze samorządowe i sportowe, że tenis jest łatwy, zdrowy, atrakcyjny, dostępny dla każdego i że można go uprawiać przez całe życie”

Tak brzmi motto na stronie internetowej programu Tenis 10 z konsekwencją wprowadzanego u nas w kraju. Na efekty trzeba poczekać. Ale sama idea jest piękna i możemy się o tym przekonać widząc na korcie najmłodszych adeptów. A że z tego wielkiego grona wyrosną w przyszłości tej klasy zawodnicy co Agnieszka Radwańska czy Jerzy Janowicz – to prawie pewne. Trzeba tylko w to wierzyć…

Wama-Sport.pl od początku stara się jak najczęściej pisać o młodych tenisistach, widząc w nich ogromny potencjał. Dlatego bardzo się cieszymy się , że kluby z Warmii i Mazur z powodzeniem realizują program „Tenis 10”. Odzwierciedleniem tego jest obecność naszych sekcji na liście klubów biorących udział w przedsięwzięciu, a premiowane „punktowane” nagrodą miejsce KS Budowlani bardzo nas cieszy, Tak samo jak determinacja Tomasza Warownego, który bardzo aktywnie działa w Kętrzynie i Mrągowie.

Klub Roku 2012 – „Tenis 10”

1.UKS Sportteam Warszawa 430

2.KT TENNIS LIFE Brwinów 328

3.ST Tie Break Warszawa 211

4.MMKT Łęczyca 209

4.Prywatny Klub Tenisowy „TENNIS TEAM” s.c Tychy 209      

6.Park Tenisowy Olimpia Poznań 159

7.WTS DeSki Warszawa 125

8.KT BREAK Warszawa    107

9.ZTT Złotoryja 93

10.Klub Sportowy Budowlani Olsztyn 88 ( trenerzy Albert Riabczenko, Paweł Umbras, Marcin Umbras)

…………………………………………………………………..

35. UKS „Kętrzynianka” Kętrzyn 21 (trener Tomasz Warowny)

38. KS Baza Mrągowo 19 (Tomasz Warowny)

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x