Program Tenis 10 w klasach I-III już faktem – Papiery podpisane, a więc do dzieła!

W olsztyńskim Ratuszu w dniu 07.09.2013 r. podpisano umowę pomiędzy Miastem Olsztyn a Polskim Związkiem Tenisowym, o wprowadzeniu nauki gry w tenisa do szkół podstawowych w Olsztynie. Na podstawie tej umowy; Polski Związek Tenisowy przeszkoli ponad 100 zgłoszonych nauczycieli, a szkoły zakupią podstawowy sprzęt do mini-tenisa i wprowadzą program szkolenia Tenis 10 do klas I-III w swoich placówkach

 

Umowę podpisali; Piotr Grzymowicz – prezydent Miasta Olsztyn i Magdalena Rejniak – sekretarz generalna Polskiego Związku Tenisowego, w obecności Małgorzaty Bartnikowskiej – zastępcy Prezydenta Olsztyna i Mirosława Umbrasa – prezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Tenisowego oraz dyrektorów Szkół Podstawowych w Olsztynie. Do programu zgłosiło się 10 placówek; SP 2, 3, 6, 7, 9, 18, 19 22, 29 i 101.

Na podstawie tej umowy; Polski Związek Tenisowy przeszkoli ponad 100 zgłoszonych nauczycieli, a szkoły zakupią podstawowy sprzęt do mini-tenisa i wprowadzą program szkolenia Tenis 10 do klas I-III w swoich placówkach . Nadzór merytoryczny i szkoleniowy przejmuje Warmińsko-Mazurski Związek Tenisowy, poprzez licencjonowane (przez PZT) kluby i ich trenerów.

Program ma na celu uatrakcyjnienie zajęć wychowania fizycznego w szkołach podstawowych oraz wyłaniania dzieci szczególnie uzdolnionych sportowo do dalszego szkolenia zawodniczego w klubach tenisowych..

{AdmirorGallery}prog32{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x