Łukasz Żywicki z Nowego Miasta Lubawskiego jest po dwóch turniejach liderem Rankingu „Maximus” na najskuteczniejszego tenisistę na lubawskich kortach. Wyprzedza on o 165 pkt. Grzegorza Pestę z Brodnicy i o 220 pkt. dwóch iławian – Dariusza Kamińskiego i Zbigniewa Kotewicza.
Żywicki w dotychczasowych imprezach, organizowanych przez Lubawskie Towarzystwo Tenisowe „Laver” – Pucharze Szkłomalu i Pucharze Prezes Banku Spółdzielczego w Lubawie, osiągnął odpowiednio ćwierćfinał i finał.
Dotychczas punktowało 46 tenisistów. Najbliższe zawody zaliczane do klasyfikacji odbędą się 24 sierpnia. Zawodnicy, tym razem w grze podwójnej, będą walczyć w II Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Lubawa. Ostatnią imprezą, w której będzie można zdobyć punkty jest trwająca od czerwca Liga Tenisowa „Laver Premium”. Jej zakończenie przewidziano na jesień.
{AdmirorGallery}lav2{/AdmirorGallery}
Ranking „Maximus”
1. Łukasz Żywicki -1320 pkt.
2. Grzegorz Pesta -1155 pkt.,
3-4. Dariusz Kamiński, Zbigniew Kotewicz -1100 pkt.,
5. Tomasz Czarnecki – 880 pkt.,
6. Karczewski Wojciech – 660 pkt.,
7-8. Wojciech Konkel, Krzysztof Krajewski – 616 pkt.,
9. Piotr Rzemiński – 605 pkt.,
10. Jarosław Szczepański – 495 pkt.
Więcej o tenisie na www.ltt-laver.pl.