Ranking „Maximus” prawie jak ATP – Najważniejsze, że zabawa przednia

Pierwszy w krótkiej historii Lubawskiego Towarzystwa Tenisowego „Laver” ranking tenisistów, grających na kortach przy Łazienkach od razu stał się międzywojewódzki. Na czele znajduje się zwycięzca II Turnieju o Puchar Szkłomalu - Dariusz Kamiński z Iławy. Ideą rankingu jest wyłonienie najlepszego, najskuteczniej grającego tenisisty. Oczywiście każdy turniej jest w pewnym sensie oddzielną całością, ale prowadzenie długofalowej klasyfikacji zwsze wzmaga rywalizację.

 

 Do końcowego wyniku zalicza się nie tylko wyniki uzyskane w singlu (Puchar Szkłomalu, Puchar Prezes Banku Spółdzielczego w Lubawie, Liga Tenisowa „Laver Premium”), ale i w grze podwójnej (Puchar Burmistrza Miasta Lubawa).

W zależności od liczby uczestników rośnie ilość punktów do zdobycia. Zwycięzca turnieju otrzymuje 100 punktów pomnożone przez współczynnik trudności. Przy 16 zawodnikach wynosi on 8, przy 41-48 – 12. W takich przypadkach zgarnie on do rankingu odpowiednio 800 lub 1200 pkt.. Punkty w każdej imprezie przyznawane są za miejsca 1-32.

Podsumowanie rankingu nastąpi na zakończenie sezonu. Nagrody – statuetki gladiatorów, wręczą wówczas zarząd LTT „Laver” i właściciel restauracji „Maximus” Andrzej Wojtowicz.

{AdmirorGallery}lav33{/AdmirorGallery}

Ranking Tenisistów „Maximus” po I turnieju

  1. Dariusz Kamiński (Iława) – 1100 pkt.
  2. Tomasz Czarnecki (Brodnica) – 880,
  3. Wojciech Karczewski (Iława) – 660,
  4. Krzysztof Krajewski (Działdowo) – 550,
  5. Grzegorz Pesta(Brodnica) – 495,
  6. Łukasz Żywicki (Nowe Miasto Lub.) – 440,

7-8 ex equo. Mieczysław Łukwiński, Piotr Rzemiński (obaj Lubawa) – 374.

9-16 ex equo. Jacek Sokołowski, Dariusz Łowin, Roman Boberek,

Michał Świniarski, Miłosz Pesta, Łukasz Zieliński, Jan Krauzewicz, Karol Rykaczewski – 231,

17-32 ex equo – Krzysztof Lewandowski, Arkadiusz Zaleski, Szymon Zieliński, Jarosław Wojtkiewicz, Mirosław Nisgorski, Przemysław Buczkowski, Serafin Reszka, Adrian Czamajło, Krzysztof Krumrej, Maciej Łypkowski, Damian Jarzębowski, Przemysław Kurszewski, Rafał Ankowski, Wojciech Konkel, Grzegorz Świątkowski, Maciej Jedowski – po – 66 pkt.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x