TALENTIADA PZT Eliminacje Regionalne 2015 – Stawiguda dwa razy na podium

W Olsztynie na kortach Jodłowa przy ul. Olimpijskiej odbyły się Eliminacje Regionalne Talentiady PZT dla województw: warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego. W ostatniej chwili wycofał się zespół KS Wisła Toruń, więc rywalizacja ograniczyła się tylko naszych drużyn. Cztery najlepsze uzyskały awans do półfinału krajowego, który odbędzie się tradycyjnie w Radomiu.

Talentiada Polskiego Związku Tenisowego, to ogólnopolskie rozgrywki drużynowe dzieci do 10 lat na które składają się ;

• Konkurencje sprawnościowe; bieg na 20 metrów, rzut piłką tenisową na odległość, układanie piłek tenisowych na czas (koperta) oraz odrzucanie piłek tenisowych na czas.

• Konkurencje drużynowe. Piłka nożna, uni- hokej i piłka ręczna na korcie

• Konkurencje paratenisowe; rzucanki i wolejówki

• Konkurencje tenisowe; mecze tenisowe na mini korcie

Turniej wygrała drużyna; Stawiguda 1 , reprezentująca barwy Budowlani Olsztyn, trenowana przez Przemysława Matuszewskiego, wyprzedzając B&M Tennis Club Elbląg (Bartłomiej Kierwiak), drugi zespół z Stawigudy oraz KT. Jakubowo Olsztyn (Agnieszka Chrzanowska) i KS. Budowlani Olsztyn (Paweł Umbras)

Ostateczna kolejność:

1. Stawiguda I-Budowlani Olsztyn , w składzie; Czaczkowski Piotrek, Kontraktowicz Szymon, Grabowski Konrad, Matuszewski Leticia i Lux Sylwia

2. KT. B&M Tennis Club Elbląg , w składzie; Sowa Jakub, Sażalski Igor, Bieliński Wiktor, Jankowska Hania, Nadine Nkome Evini

3. Stawiguda 2-Budowlani Olsztyn , w składzie; Alancewicz Nikodem, Żebrowski Maksymilian, Wtulich Olek, Zabielska Aleksandra, Saskulska Julka.

4. KT. Jakubowo Olsztyn, w składzie; Bukowski Piotr, Kavvalos Dominik, Skalski Wojciech, Sobczak Anna, Tyllo Magda, Cetnarowicz Malwina.

5. KS. Budowlani Olsztyn, w składzie; Marciniak Bartłomiej, Pasławski Gabriel, Centkowska Pola, Kułakowska Alicja, Matejeska Kasia.

Teraz oczekujemy na dobry wynik w Radomiu, zwłaszcza, że mamy bogate tradycje w tej rywalizacji. Dwukrotnie w 2013 i 2014 roku drużyna Budowlanych, trenowana przez Pawła Umbrasa, wygrywała półfinały i w krajowym finale w Poznaniu zajmowała III miejsce.

{AdmirorGallery}talentiada2015a{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Elbląg Olsztyn sport powszechny Stawiguda tenis

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x