Tie Break Kids Cup Warszawa 2012 – Olek Werno dał sobie radę

W miniony weekend 6( października) na warszawskich kortach klubu Tie Break odbył się pierwszy turniej z cyklu Tie Break Kids Cup. Nasze województwo w kategorii czerwonej (do 8 lat) reprezentował zawodnik KS BAZA Mrągowo – Olek Werno, który dotarł aż do półfinału. Miejsce w czołowej czwórce do duży sukces, także znak, że chłopak ma talent, a to już dużo. Tie Break Kids Cup jest oczywiście przede wszystkim zabawą w tenis i tak to traktujmy. Ale jeśli jest rywalizacja to każde zwycięstwo cieszy. Dlatego my też się cieszymy.

 

Do turnieju w kategorii czerwonej wystartowało 16 zawodników, (w większości z Warszawy i okolic), w 4 grupach. Olek wyszedł z grupy z kompletem zwycięstw, wygrywając mecze 10:5, 10:1, 10:5.  Do rundy finałowej awansowało 8 najlepszych zawodników. Mecz ¼ finału dla Olka była to próba sprawności fizycznej, szybkości no i nerwów. Przeciwnik, Patryk Stankiewicz pokazał bardzo wysokie umiejętności techniczne i taktyczne. Każdym serwisem trafiał piłką w boczną linię kortu, grał kontowe szybkie płaskie piłki, a wymiany dochodziły do 20 – 30 piłek.  Przy niekorzystnym dla Olka stanie meczu 1:5, wydawało się, że to już koniec zawodów, ale nasz zawodnik się skoncentrował i doprowadził do wyrównania. Patryk nie wytrzymał presji, zaczął popełniać błędy i szczęśliwie dla Olka mecz zakończył się wynikiem 10:5. Niestety w meczu półfinałowym uległ zwycięscy zawodów Filipowi Lisieckiemu z wynikiem 2:10, a turniej zakończył na trzecim miejscu pokonując 10:6 Amadeusza Natorę.

Na zakończenie najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody, ufundowane przez organizatora zawodów – Klub Tenisowy Tie Break.

Wyniki zawodów kategoria do 8 lat – CZERWONA:

1. Filip Lisiecki
2. Kajtek Borowski
3. Olek Werno
4. Amadeusz Nadora

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x