Warto wykorzystać sukcesy Radwańskiej i Janowicza – Nauczyciele już przeszkoleni

W Olsztynie w sali Szkoły Podstawowej nr 7, zakończyło się pierwsze szkolenie nauczycieli do Programu wprowadzenia tenisa do olsztyńskich szkół podstawowych, na podstawie umowy zawartej pomiędzy Prezydentem Miasta Olsztyn i Polskim Związkiem Tenisowym. Certyfikat PZT, ukończenia szkolenia otrzymało 50-ciu nauczycieli z SP 2, SP 3, SP 6, SP 9 i SP 101.

Szkolenie prowadzili trenerzy Polskiego Związku Tenisowego; Krzysztof Walter i Tomasz Urbanek Przeszkoleni nauczyciele będą teraz wprowadzać elementy gry w tenisa na zajęciach sportowych dzieci z klas I-III w swoich szkołach. Następne szkolenie nauczycieli z SP 7, SP 15, SP 18, SP 19, SP22 i SP 29 odbędzie się; 7-8.12.2013 r.

Mamy nadzieję, że tak szeroki program pomoże w odkrywaniu tenisowych talentów. Nie da się ukryć, że popularność tej dyscypliny wzrosła po sukcesach naszych światowej klasy reprezentantów Agnieszki Radwańskiej i Jerzego Janowicza. Warto to wykorzystać. Nauczycielom życzymy wytrwałości w szkoleniu najmłodszych. Może w Olsztynie też odkryjemy drugą „Radwańską” lub drugiego „Janowicza”

{AdmirorGallery}podst29{/AdmirorGallery}

DLACZEGO TENIS?

Największe sukcesy sportowe w historii dyscypliny – Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz nowymi idolami dla dzieci i młodzieży,

Coraz większa popularność tenisa dzięki sukcesom sportowym i związanej z nimi stałej obecności w mediach, Dzięki nowej metodyce nauczania tenis jest łatwy do nauczenia, atrakcyjny i kolorowy, Dzięki nowym programom w tenisa można grać wszędzie – wystarczy tylko odpowiedni sprzęt,Tenis jest sportem dla wszystkich poczynając od 4-5 roku życia a kończąc na okresie pięknej, złotej starości, Tenis uczy samodzielności i daje poczucie niezależności.

Inauguracja programu „Tenis 10” w Polsce odbyła się w grudniu 2010r. podczas Międzynarodowej Konferencji Trenerskiej w Warszawie. Na zaproszenie Polskiego Związku Tenisowego przybyli najwięksi specjaliści „TENNIS 10’s” na świecie, aby podzielić się swoją wiedzą merytoryczną i praktyczną. Po konferencji program zaczął rozwijać się w całej Polsce. Szkolenie dzieci oraz organizowane turnieje dla dzieci na każdym poziomie pokazują jak bardzo ten sposób nauczania i zapoznawania dzieci z naszą dyscypliną jest potrzebny. Do dnia 15 kwietnia grudnia 2013 r. do programu przystąpiło 180 klubów, zorganizowano wiele turniejów, ponad 2000 dzieci ma już licencję „Tenis 10”.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Polski Związek Tenisowy Prezydent Olsztyna Szkoły Podstawowe w Olsztynie tenis

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x