Wkroczyliśmy już w nowy sezon – Najmłodsi największą nadzieją

Ukazały się nowe-startowe listy klasyfikacyjne PZT na sezon 2014 r. Zarząd PZT podjął decyzję o zmianie sezonu tenisowego, który będzie trwał teraz zgodnie z rokiem kalendarzowym od 1 stycznia do 31 grudnia.( był od 1.11 – 31.10.) W związku z tym ten sezon będzie dłuższy i rozpoczął się już 1 listopada a zakończy się 31 grudnia 2014 r.Nie należymy do czołówki tenisowej kraju ale optymistyczne są wyniki naszych najmłodszych tenisistów w minionym sezonie.

Pola Wygonowska (ST.RP Sport Olsztyn) wygrała Mistrzostwa Polski Krasnalek (bez straty seta)

Drużyna skrzatek ST. RP Sport zajęła VI miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski (jako najmłodsza drużyna) a drużyna krasnali Budowlanych Olsztyn, zajęła III m-ce w Krajowym Finale Talentiady PZT.

Ma to już odbicie na listach klasyfikacyjnych skrzatek i skrzatów. Pola Wygonowska zajmuje IV miejsce i najlepsze w swoim roczniku, a drużyna dziewczat RP Sport ma realne szanse walczyć o medale Drużynowych Mistrzostw Polski. Optymistycznie też jest wśród chłopców, gdzie wielu jest w pierwszej setce i są najmłodsi rocznikowo (często jeszcze krasnale)

W młodzikach na bardzo wysokim (15) miejscu sklasyfikowany jest Maksymilian Piotrowski (KT Jakubowo Olsztyn). W kadetach na dobrym (30) miejscu jest Przemek Kwiatkowski z Elbląga.

Do barw Budowlanych powraca Marcelina Podlińska (wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski do 12 i 14 lat), która trenując w Olsztynie reprezentowała barwy Legii Warszawa.

Liczymy na powrót do czołówki (po kontuzji) juniorki Ady Wilczewskiej z Budowlanych, oraz dobry start juniorów Budowlanych w Drużynowych Mistrzostwach Polski.

Mirek Umbras

Rankingi tenisistów Warmii i Mazur w Ogólnopolskiej Klasyfikacji PZT na początku sezonu startowego 2013/14 roku

Skrzaty                  

49 Skuratko Bartosz 2003 KS. Budowlani Olsztyn  

60 Oviechkin Ivan    2002 KS. Budowlani Olsztyn Kaliningrad

65 Almansur Danill   2002 KS. Budowlani Olsztyn Kaliningrad

71 Grygołowicz Maksymilian 2003 AKS OSW Olsztyn           

93 Pieczkowski Olaf 2004 ST. RP Sport Olsztyn     

107 Tatera Filip 2003 KS. Budowlani Olsztyn          

108 Matuszewski Gabriel 2004 KS. Budowlani Olsztyn           

150 Trembicki Tomasz 2001 KS. Budowlani Olsztyn               

163 Tetyk Igor 2003 ST. RP Sport Olsztyn              

166 Bembas Mateusz 2003 UKS Kętrzynianka Kętrzyn          

Skrzatki                 

4 Wygonowska Pola 2003 ST. RP Sport Olsztyn     

18 Ejsmont Weronika 2002 ST. RP Sport Olsztyn    

32 Szynkowska Martyna 2002 ST. RP Sport Olsztyn               

59 Jankun Paulina 2002 TT Score Elbląg                 

150 Węgrzyn Aleksandra 2004 ST. RP Sport Olsztyn              

151 Czarnecka Aleksandra 2002 KS. Budowlani Olsztyn         

165 Głowacka Aleksandra 2004 KS. Budowlani Olsztyn         

Młodzicy               

15 Piotrowski Maksymilian 2000 KT Jakubowo Olsztyn          

50 Lewandowski Mateusz 2001 TTZ Iława             

64 Bajer Marceli 2000 TTZ Iława                            

90 Marcinkjan Leon 2001 UKS Team Mrągowo     

104 Siwicki Bartosz 2001 NST Mrągowo               

180  Trembicki Tomasz 2001 KS. Budowlani Olsztyn              

247 Drewczyński Hubert 2001 B&M Elbląg            

266 Oprus Maurycy 2000 KS. Budowlani Olsztyn   

321 Francuz Dawid  2000 KS. Budowlani Olsztyn   

Młodziczki             

46 Szczęsna Agata   2000 KT Jakubowo Olsztyn     

53 Grygołowicz Julia 2000 AKS OSW Olsztyn        

76 Wygonowska Pola 2003 ST. RP Sport Olsztyn   

123 Ejsmont Weronika 2002 ST. RP Sport Olsztyn  

Kadeci                   

30 Kwiatkowski Przemysław 1998 TT. Olimpia Elbląg             

72 Kotwicki Wiktor 1999 NST Ostróda                  

78 Gryszczuk Krzysztof 1998 AKS OSW Olsztyn   

84 Karowiec Grzegorz 1998 ST. RP Sport Olsztyn  

90 Piotrowski Maksymilian 2000 KT Jakubowo Olsztyn          

95 Jankowski Wojciech 1999 KT Jakubowo Olsztyn               

97 Wojtaś Filip 1998 TT Score Elbląg                     

121 Piotrowski Jakub 1999 TT Olimpia Elbląg         

137 Skowroński Maciej 1999 AKS OSW Olsztyn   

142 Kolendo Piotr   1998 KT Jakubowo Olsztyn     

194 Borek Szymon  1998 ST RP Sport Olsztyn       

229 Bizhenko Igor   1998 KS. Budowlani Olsztyn Kaliningrad

257Almansur Ruslan 1998 KS. Budowlani Olsztyn Kaliningrad

Kadetki                 

28 Podlińska Marcelina 1999 KS. Budowlani Olsztyn (Legia W-wa)

162 Zielińska Klaudia 1999 UKS Team Mrągowo   

163 Górka Monika  1998 KS. Budowlani Olsztyn   

177 Szczęsna Agata 2000 KT Jakubowo Olsztyn     

Juniorzy                 

52 Górka Michał      1996 KS. Budowlani Olsztyn   

66 Żółtowski Konrad 1996 KS. Budowlani Olsztyn 

105 Lesiński Karol   1996 KS. Budowlani Olsztyn   

112 Derewońko Maksymilian 1996 KS. Budowlani Olsztyn     

114 Kotwicki Wiktor 1999 NST Ostróda                

Juniorki                 

56 Wilczewska Adrianna 1996 KS. Budowlani Olsztyn            

97 Podlińska Marcelina 1999 KS. Budowlani Olsztyn              

121 Grygołowicz Julia 2000 AKS OSW Olsztyn      

143 Polito Nikola 1999 KT Jakubowo Olsztyn        

143 Szczęsna Agata 2000 KT Jakubowo Olsztyn     

143 Zielińska Klaudia 1999 AKS Team Mrągowo   

                                                                                                                                                

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Elbląg iława Kętrzyn Mrągowo Olsztyn Ostróda tenis WarmińskoMazurski Związek Tenisowy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x