Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Młodzików (U14) Braniewo 2020 – Jakub Suchowiecki na podium

W Braniewie odbywał się w dniach 4/6 czerwca Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Młodzików (U14) w tenisie. Rywalizowano systemem grupowym dwustopniowym. W pierwszej fazie wyłaniano uczestników, którzy później startowali w strefach 1/3, 4/6 i 7/9. Z dwójki reprezentantów Warmii i Mazur lepiej spisał się Wojciech Suchowiecki (UKS RP Sport Olsztyn), który wygrał grupę, a w decydującej rozgrywce zajął trzecie miejsce. Wojciech Penkalski (Olimp AT Braniewo) zajął siódma pozycję.

Eliminacje

Grupa C

Jakub Suchowiecki (UKS RP Sport Olsztyn) – Wojciech Penkalski (Olimp AT Braniewo) 6:2 6:0

Jakub Suchowiecki (UKS RP Sport Olsztyn) – Jan Adamski (Arka Gdynia) 6:2 6:0

Wojciech Penkalski (Olimp AT Braniewo) – Jan Adamski (Arka Gdynia) 3:6 2:6

Kolejność

1 Jakub Suchowiecki (UKS RP Sport Olsztyn)

2 Jan Adamski (Arka Gdynia)

3 Wojciech Penkalski (Olimp AT Braniewo)

Gry finałowe

Strefa 1/3

Adam Kosyrz (Warsaw Tennis Academy) – Ignacy Golonko (Warsaw Tennis Academy) 6:1 6:0

Adam Kosyrz (Warsaw Tennis Academy) – Jakub Suchowiecki (UKS RP Sport Olsztyn) 6:1 6:2

Ignacy Golonko (Warsaw Tennis Academy) – Jakub Suchowiecki (UKS RP Sport Olsztyn) 6:3 6:0

Kolejność

1 Adam Kosyrz (Warsaw Tennis Academy)

2 Ignacy Golonko (Warsaw Tennis Academy)

3 Jakub Suchowiecki (UKS RP Sport Olsztyn)

Jakub Majewski (GAT Gdańsk) – Wojciech Penkalski (Olimp AT Braniewo) 4:6 1:6

Cyprian Lukasek (Mera Warszawa) – Wojciech Penkalski (Olimp AT Braniewo) 5:7 4:6

Kolejność

7 Wojciech Penkalski (Olimp AT Braniewo)

8 Jakub Majewski (GAT Gdańsk)

9 Cyprian Lukasek (Mera Warszawa)

OTK Juniorek (U18) Pobiedziska 2020

W OTK Juniorek (U18) bez powodzenia startowały dwie reprezentantki Warmii i Mazur. Alexandra Persson (UKS RP Sport Olsztyn) przegrała w II rundzie z Nicole Camperter (Sokół Zgierz) 4:6 6:7(6), a Leticia Matuszewski KT Matuszewski Stawiguda) z Darią Górską (Olimpia Poznań) 0:6 3:6. Obie zawodniczki w I rundzie miały wolny los.