Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny PZT Juniorów – Młodzież pokazała pazurki

W Ostródzie, w hali tenisowej przy ul. 3 Maja, odbył się kolejny turniej zorganizowany przez Warmińsko-Mazurski Związek Tenisowy. Tym razem w turnieju WTK 5, o punkty do klasyfikacji PZT walczyli zawodnicy do 18 lat. Wśród chłopców zgodnie z rozstawieniem, do finału awansowali; Konrad Żółtowski(1) i Michał Górka (2) - Budowlani Olsztyn. Tym razem lepszym okazał się Michał Górka, który zwyciężył 6:2 6:4. W finale turnieju dziewcząt Marcelina Podlińska ( olsztynianka reprezentująca od tego sezonu barwy Legii Warszawa) wygrała z Wiktorią Szewczak (RP Sport Olsztyn) 6:1 6:0.

W rywalizacji juniorów trzecie miejsca zajęli; Maksymilian Derewońko (Budowlani) i Wiktor Kotwicki (NST Ostróda). Niespodziewany przebieg miał turniej dziewczat, w którym górą były młodsze zawodniczki. W grach półfinałowych Marcelina Podlińska pokonała Adriannę Wilczewską (nr.1) – Budowlani Olsztyn 6:1 2:6 10:7, a Wiktoria Szewczak (RP Sport Olsztyn) wygrała z Martyną Sikorą (Budowlani) 7:5 6:1. O finale już wspominaliśmy, choć zwłaszcza rozmiary zwycięstwa Marceliny są zaskakujące. Podobnie sensacyjnie zakończył się finał gry podwójnej dziewcząt gdzie; Wiktoria Szewczak w parze z Julią Grygołowicz (OSW Olsztyn) pokonały parę Budowlanych ; Wilczewska/Sikora 6:1 6:2

Zgodnie z planem zakończył się finał gry podwójnej chłopców; Michał Górka i Konrad Żółtowski pokonali parę; Grzegorz Karowiec (RP Sport Olsztyn)/Wiktor Kotwicki 6:1 6:2