WTK5 Młodzików Jabłoń 2014 – Iławianie „naciskają” Maksa

W miniony weekend (29/30 listopada) w Akademii Tenisa Jabłoń Lake Resort koło Pisza rozegrano turniej WTK5 Młodzików. Rywalizowano systemem grupowym ( wszyscy zawodnicy rozegrali taką samą liczbę meczów), co poza uzyskaniem bardziej obiektywnych wyników, daje duże efekty szkoleniowe. Udział wzięli najlepsi zawodnicy województwa w tej kategorii i to oni wiedli prym w turnieju.

Wygrał Maksymilian Piotrowski (Olsztyn) przed Mateuszem Lewandowskim (Iława) i Marcelem Bajer (Iława). Pojedynki stały na wysokim poziomie sportowym. Maksymilian udowodnił swoją dominację w województwie, ale coraz trudniej odpiera ataki młodych zawodników z Iławy, Mateusza i Marcelego.

Bardzo ciekawy tenis pokazał Maurycy Oprus z Olsztyna, gdyby odporności psychicznej i wiary w siebie starczyło mu na dwa sety, pewnie byłby w finale. Maurycy w walce o miejsca finałowe wygrywał pierwsze sety, żeby kolejne oddawać praktycznie bez walki. najpierw z Mateuszem (7:5; 1:6; 1:6), później z Nicholasem Danielem Zygmuntem (6:4; 1:6; 1:6) z Warszawy. Doskonała gra na początku poparta bardzo mocnym serwisem, a potem… zapaść. Interesujący tenis zaprezentował także zawodnik z Warszawy Nicholas, pokazał dobre wyszkolenie, waleczność, trzecie miejsce w turnieju przegrał po zaciętym pojedynku z Marcelem Bajer. Turniej przebiegał w miłej andrzejkowo- sportowej atmosferze.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

iława Jabłoń Olsztyn tenis

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x