XI Memoriał Wiesława Gąsiorka Poznań 2012 – Ambitne cele Wiktorii Kulik

W Poznaniu odbył się XI Memoriał Wiesława Gąsiorka (super seria zawodników do lat 14). To najwyżej punktowana w Polsce impreza zaraz po Mistrzostwach Polski i supermastersie. O randze tego turnieju niech świadczy fakt , że poprzedzony został eliminacjami, a w rywalizacji głównej wystąpiły 32 młodziczki. Znakomicie spisała się Wiktora Kulik z Olsztyńskiego Klubu Tenisowego Jodłowa, która wygrała turniej w grze pojedynczej. Odniosła cztery  zwycięstwa, tracąc zaledwie osiem gemów i to z rywalkami liczącymi się w krajowym rankingu.

 

Wyniki

Wiktoria Kulik – Adrianna Sosnowska (WINNERS ST J. Wolniak Łódź) 6-0 6-3

Wiktoria Kulik – Klara Siłka ( NST Opole ) 6-0 6-0

Wiktoria Kulik – Zuzanna Marciniak (ŁKT Łódź) 6-4 6-0

FINAŁ

Wiktoria Kulik – Weronika Foryś (KS Warszawianka Warszawa) 6-1 6-0

Wynik w Poznaniu jest kolejnym potwierdzeniem talentu Wiktorii i jej systematycznych postępów pod okiem trenerskiego duetu: Iwański-Zabrocki. Jakie są najbliższe cele zawodniczki? Medal Mistrzostw Polski (do lat 14) w singlu i deblu, zachowanie pierwszego miejsca wśród zawodniczek rocznika 1999, a do końca roku objęcie przodownictwa w rankingu młodziczek ( w tej chwili 7 miejsce), awans do czołowej dziesiątki listy kadetek (do lat 16). W relacji międzynarodowej znalezienie się w czołowej „20” listy europejskiej rocznika 1999 (obecnie 30 pozycja).

Warto dodać, że Wiktoria Kulik jest reprezentantką Polski w swojej kategorii wiekowej, ale PZT zgodził się na jej indywidualny tok szkolenia, choć nie brakowało małych zgrzytów. W każdym razie Wiktoria ma realne szanse wystąpić w Mistrzostwach Europy i biorąc pod uwagę osiągnięte wyniki, liczyć w przyszłym roku na powołanie do kadry narodowej zawodniczek do lat 14. Jej technicznym sponsorem jest firma R-GOL.

{AdmirorGallery}wiki19{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x