XIX Memoriał Marka Wlodarczyka – Hania i Borys zwycięzcami debli

Zakończyła się  trzecia odsłona XIX Memoriału Marka Włodarczyka - Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny I Seria, który zgromadził nad Jeziorkiem mocną stawkę. Do rywalizacji przystąpiła tez spora grupa młodzieży z Warmii i Mazur. Nasi tenisiści, młodsi od rywali grali ze zmiennym szczęściem, ale w efekcie odnieślismy dwa cenne zwycięstwa w deblach. Główne nagrody odebrali Hanna Karczewska (TTZ Iława) grająca z Magdą Stencel(SKT Sopot) i Borys Sulgostowski (Drwęckie Ostróda) występujący z Maciejem Domańskim (Winner Piotrków)

Najlepszą zawodniczka turnieju była Magda Stencel z Sopotu, która wygrała dwie konkurencje, bliski tego był równiez Pascal Kłos (AZS Bydgoszcz), ale jego partner deblowy odniósł kontuzje i nie mógl wystąpić w finale. Zawodnicy Warmii i Mazur walczyli i ujawnili spore mozliwości. Dziewczęta doskonale zaprezentowały sie w I  rundzie, później skala trudności była za duża. Hanna Karczewska zawędrowała wysoko, ale zagrała tuż po kontuzji i nie mogła sprostać wszystkim zadaniom. Lepiej niż ostatnio wypadł Borys, może to zmobilizuje go do kolejnych wyzwań. Turniej ciekawy, choć za dużo było walkowerów w jego końcowej fazie.

Wyniki

Juniorki

Gra pojedynczna

II runda

Katarzyna Witos (Drwęckie Ostróda) – Liliana Araucz (Warszawianka) 6:1 6:1

Martyna Sikora (Budowlani Olsztyn) – Marta Gałka (PKT Pabianice) 6:2 6:0

Hanna Karczewska (TTZ Iława) – Martyna Nowakowska (Arka Gdynia) 6:1 6:0

Adrianna Wilczewska (Budowlani Olsztyn) – Joanna Zalewski (NST)  4:6 0:6

Sylwia Kocięcka (Drwęckie Ostróda) – Alicja Dembek (STZ Polkowice) 6:1 6:0

Ćwierćfinały

Katarzyna Witos (Drwęckie Ostróda) – Martyna Sikora (Budowlani Olsztyn) 6:4 6:0

Hanna Karczewska (TTZ Iława) – Karolina Kozub (Fakro Nowy Sącz)  6:4 6:0

Sylwia Kocięcka (Dwręckie Ostróda) – Joanna Zalewski (NST) 2:6 3:6

Półfinały

Katarzyna Witos (Drwęckie Ostróda) – Magdalena Stencel (SKT Sopot) 0:6 0:6

Hanna Karczewska (TTZ Iława) – Joanna Zalewski (NST) 1:6 krecz

Finał:

Magdalena Stencel (SKT Sopot) – Joanna Zalewski (NST) 7:5 6:3

Gra podwójna

II runda:

Patrycja Karolak (MKT Łódź)/Adrianna Wilczewska – Alicja Dembek (STZ Polkowice)/Joanna Zalewski (NST) 6:1 6:1

Półfinały

Hanna Karczewska (TTZ Iława)/Magdalena Stencel (SKT Sopot) – Karolina Kozub (Fakro Nowy Sącz)/Katarzyna Pyka (KKT Pro Ten Katowice) 6:2 7:5

Patrycja Karolak (MKT Łódź)/Adrianna Wilczewska (Budowlani Olsztyn) – Liliana Araucz (Warszawianka)/Dorota Markowska (SKT Sopot) 6:0 7:6

Finał:

Hanna Karczewska (TTZ Iława)/Magdalena Stencel (SKT Sopot) – Patrycja Karolak (MKT Łódź)/Adrianna Wilczewska (Budowlani Olsztyn) 6:2 6:0

Juniorzy

Gra pojedyncza

II runda

Andrzej Chtryniewicz-Kaffka (Drwęckie Ostróda) – Marcin Grzesiński (AZS Poznań) 1:6 3:6

Maksymilian Derewońko (Budowlani Olsztyn) – Pascal Kłos (AZS Bydgoszcz) 2:6 0:6

Wojciech Jacyszyn (Budowlani Olsztyn) – Michał Górka (Budowlani Olsztyn) 6:3 6:3

Borys Sulgostowski (Drwęckie Ostróda) – Karol Lesiński (Budowlani Olsztyn) 6:1 6:0

Konrad Żółtowski (Budowlani Olsztyn) – Mikołaj Apelt-Ciupiński (MKT Łódź) 0:6 1:6

Michał Pietrzak (Absolwent Olsztyn) – Kamil Dziedzic (Legia Warszawa) 2:6 0:6

III runda

Borys Sulgostowski (Drwęckie Ostróda) – Wojciech Jacyszyn (Budowlani Olsztyn) 6:1 5:7 6:2

Ćwierćfinał

Borys Sulgostowski (Drwęckie Ostróda) – Mikołaj Apelt-Ciupiński (MKT Łódź) 6:2 1:6 6:4

Półfinały

Borys Sulgostowski (Drwęckie Ostróda) – Julian Turosieński (Warszawianka) 1:6 6:3 4:6

Finał:

Pascal Kłos (AZS Bydgoszcz) – Julian Turosieński (Warszawianka) 6:0 6:0 (walkower)

Gra podwójna

II runda

Andrzej Chitryniewicz-Kaffka (Drwęckie Ostróda)/Flawiusz Czarnecki (Stal Wisła Toruń) – Jakub Morkowski (Groclin Sport Grodzisk Wielkopolski)/Maurycy Pytlak (PTS Pobiedziska) 1:6 5:7

Borys Sulgostowski (Drwęckie Ostróda)/Maciej Domański (Winner Piotrków Trybunalski) – Maksymilian Derewońko/Karol Lesiński (Budowlani Olsztyn) 6:1 6:4

Wojciech Jacyszyn (Budowlani Olsztyn)/Maciej Nowak (Tie Break Warszawa) – Oskar Gąsior (Legia Warszawa)/Jakub Sygowski (Okęcie Warszawa) 4:6 6:4 10:5

Ćwierćfinały

Borys Sulgostowski (Dwręckie Ostróda)/Maciej Domański (Winner Piotrków Trybunalski) – Mikołaj Apelt-Ciupiński (MKT Łódź)/Krzysztof Skierkowski (Start Łódź) walkower

Wojciech Jacyszyn (Budowlani Olsztyn)/Maciej Nowak (Tie Break Warszawa) – Bartosz Korzeniewski (NST)/Maciej Nispon (Grunwald Poznań) 7:6 1:6 10:8

Półfinały:

Borys Sulgostowski (Drwęckie ostróda)/Maciej Domański (Winner Piotrków Trybunalski) – Wojciech Jacyszyn (Budowlani Olsztyn)/Maciej Nowak (Tie Break Warszawa) – 6:7(3) 7:5 12:10

Finał:

Borys Sulgostowski (Drećkie Ostróda)/Maciej Domański (Winner Piotrków Trybunalski) – Sebastian Chojnowski (SKT Sopot)/Pascal Klos (AZS Bydgoszcz) 6:0 6:0 (walkower)

{vsig}wlodarczyk{/vsig}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x