XVIII Memoriał Marka Włodarczyka – Na pierwszy ogień Iława

Jak zwykle sportowy sierpień na Warmii i Mazurach zarezerwowany jest dla miłośników tenisa. Zarówno koneserów, którzy chcą obejrzeć spotkania na wysokim poziomie, jak i osób, regularnie uczestniczących w turniejach pod egidą „Amatorski Tenis Polski”. Całe przedsięwzięcie organizacyjne to ogólnie rzecz biorąc Międzynarodowy Memoriał Marka Włodarczyka poświęcony jest pamięci przedwcześnie zmarłego zawodnika . Impreza zawiera turnieje zróżnicowane pod każdym względem, ale stanowiące całość, obrazujące także działalność i ambicje pasjonatów tenisa na Warmii i Mazurach.

Przez kilkanaście lat Memoriał dopracował się określonej formuły, stał się imprezą rozpoznawalną nie tylko w regionie i w kraju. Stąd udział w turniejach znanych polskich graczy, a także gości zagranicznych. By podnieść rangę od pewnego czasu na najlepszych czekają wysokie premie pieniężne, a to dzięki coraz liczniejszego grona sponsorów.

Wzorem lat ubiegłych Memoriał zawiera cztery imprezy:

01 – 08.08.2010 – ITF WOMEN’S CIRCUIT 10000$ Iława
05 – 08.08.2010 – OTK Kadetów Seria 1 Iława
14 – 22.08.2010 – ITF MEN’S FUTURES 15000$ Olsztyn
26 – 29.08.2010 – Międzynarodowy Turniej Amatorów ATP R2 Olsztyn

Tenisowy serial rozpoczną więc już w najbliższą niedzielę panie, a arena ich rywalizacji będą pięknie położone korty przy ul. Sienkiewicza w Iławie. Zainteresowanie imprezą przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Chęć przyjazdu do Iławy wyraziło bardzo liczne grono zawodniczek, ale same chęci tu nie wystarczą, bowiem reguły uczestnictwa są ściśle określone przepisami. Jest limit dopuszczonych do gry, a kolejność na liście przyjętych do turnieju głównego i eliminacji wyznacza ranking.
Organizatorzy maja ten przywilej, że dysponują tzw. dzikimi kartami i zazwyczaj rezerwują je dla swoich tenisistek. Dzięki temu Hanna Karczewska z TZZ Iława wystąpi w turnieju głównym, a trzy inne zawodniczki: Sylwia Kocięcka, Adrianna Wilczewska i Katarzyna Witos w eliminacjach. Nie wymagajmy od naszych dziewcząt super wyników. Sama możliwość konfrontacji z zawodniczkami sklasyfikowanymi w rankingu to wielka sprawa.
Lista uczestniczek była przez nas monitorowana.. Na pewno zobaczymy ubiegłoroczną finalistę iławskiego turnieju, Słowaczkę Zuzanę Zlochovą (w finale przegrała 4:6, 4:6 z Polką Sandrą Zaniewską), która już potwierdziła swój udział w imprezie.

Cały Memoriał zapowiada się pasjonująco, będziemy na bieżąco podawać wyniki. Wszystkich zapraszamy do oglądania tenisa w pięknym wydaniu.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x