XVIII Memoriał Marka Włodarczyka Warmia-Mazury Renox Open 2010 – Wyższa półka

XVIII Międzynarodowy Memoriał Marka Włodarczyka Warmia-Mazury Renox Open 2010 wchodzi w decydującą fazę. Po kobietach ( ITF Womens Circuit 10000 $ w Iławie) i kadetach (OTK Seria 1 w Iławie), w najbliższą sobotę (14 sierpnia) do rywalizacji przystąpią mężczyźni w turnieju ITF Mens Futures 15000 $, który odbędzie się na kortach Centrum Tenisowego Park Jakubowy w Olsztynie ul. Radiowa 32. Udział weźmie około 80-ciu zawodników z całego świata w walce o punkty rankingu ATP i premie pieniężne.?

Oprócz kilkudziesięciu zawodników z Polski do turnieju zgłosili się tenisiści; Słowacji, Niemiec, Austrii, Wielkiej Brytanii, Australii, Francji, Szwecji, Kazachstanu a nawet Wybrzeża Kości Słoniowej. Poziom będzie zapewne zróżnicowany, ale jest pewne, że jest to już tenis z innej, wyższej półki. W stawce mamy bowiem wielu zawodników, którzy marzą o wielkiej karierze i…dużych pieniądzach. Żeby znaleźć się na szczycie, trzeba przejść wszystkie szczeble, skrzętnie zbierać punkty bo możliwość gry na wyższym poziomie wyznacza pozycja w rankingu.

Gwarantem wysokiego poziomu olsztyńskiego turnieju są: rozstawiony z nr. 1 – Pavol Cervenak ze Słowacji (sklasyfikowany na 233 m-cu rankingu ATP) oraz znani już nie tylko w naszym kraju; Dawid Olejniczak (425), Grzegorz Panfil (515), Marcin Gawron (633), czy też Mateusz Kowalczyk (81 ranking ATP w grze podwójnej).

Oczywiście gospodarze zadbali o to by dać szansę swoim zawodnikom, ale jest to zwyczaj akceptowany w środowisku. Po pierwsze taki zabieg zawsze ściąga więcej kibiców, przynajmniej we wstępnej fazie rywalizacji, po drugie być może jest to niepowtarzalna okazja stworzona zawodnikom utalentowanym, których mimo wszystko możliwości rozwoju kariery są ograniczone. Do elity przebijają się tylko jednostki.

W turnieju głównym wystąpi olsztyński tenisista Mikołaj Borkowski ( brązowy medalista tegorocznych Mistrzostw Polski seniorów w grze podwójnej), zaś w eliminacjach młodzi obiecujący zawodnicy; Wojciech Jacyszyn (Budowlani Olsztyn) i Borys Sulgostowski (Drwęckie Ostróda) oraz Michał Głowacz (Dobre Miasto), którzy będą walczyć o awans do turnieju głównego i pierwsze punkty do rankingu światowego.

Program Turnieju:

13.08. godz. 16,00-18,00 – weryfikacja zawodników
14-16.08. od godz. 10,00 – Turniej Eliminacyjny
17-20.08. od godz. 10,00 – gry Turnieju Głównego (pojedyncze i podwójne)
21.08. od godz. 10,00 – półfinały gier pojedynczych, godz. 17,00 – Finał gry podwójnej
22.08. godz. 11,00 – Finał gry pojedynczej i zakończenie turnieju

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x