Elemental Triathlon 2014 – Pasjonujący weekend, niestety bez Michaela Raelerta

Już w sobotę (17 maja) nastapi otwarcie sezonu triathlonowego w Polsce. Początek nastąpi  w Olsztynie - stolicy województwa warmińsko-mazurskiego. Zawodnicy z całego kraju i nie tylko wystartują w Mistrzostwach Polski w Aquathlonie oraz zawodach towarzyszących dla dzieci i młodzieży. Dzień później będzie można podziwiać triathlonistów na dystansie olimpijskim i supersptinterskim. Niestety zabranie na trasie największej gawiazdy Michaela Raelerta.

Dziś otrzymaliśmy informacje od organizatorów

Z przykrością przekazujemy informację jaką otrzymaliśmy w oświadczeniu od manager Raelert Brothers. Niestety Michael nie weźmie udziału w Elemental Triathlon Olsztyn 2014. Rekordzista Świata na dystansie Ironman 70.3 uległ wypadkowi samochodowemu i lekarz nie wyraził zgody na jego start w olsztyńskiej imprezie. Stan zdrowia Michaela jest ogólnie dobry. Życzymy mu jak najszybszego powrotu na trasy zawodów.

Przybycie na zawody potwierdziły inne znane nazwiska  triathlonu  Mateusz Kazimierczak, Paulina Kotfica – zwycięzcy ubiegłorocznego Elemental Triathlon Olsztyn. Nie zabraknie również gwiazd show-biznesu, jedną z nich będzie Maciej Dowbor – prezenter telewizyjny, a od kilku lat zapalony triathlonista i pomysłodawca projektu „Retro Tri”, jednej z głównych atrakcji, które towarzyszyć będą rywalizacji sportowców.

„Retro Tri to niesformalizowana grupa fanów triathlonu, którzy poza uprawianiem tego sportu interesują się także jego historią i fascynują dawnymi, legendarnymi bohaterami, pionierami dyscypliny” – mówi Maciej Dowbor.

W związku z tą inicjatywą rozpoczyna się konkurs. Osoba, która zaprezentuje się w najciekawszej „retro-stylizacji” na jednej z dużych imprez triathlonowych w całej Polsce ma szanse zdobyć przechodni Retro Puchar. Pierwsze zawody tego typu zostaną rozegrane właśnie w Olsztynie! Zapowiadają się ogromne emocje zarówno wśród zawodników jak i wśród kibiców, ale i doskonała rywalizacja w pięknej scenerii.

Zapisy na Elemental Triathlon Olsztyn na dystansie olimpijskim z racji osiągniętego limitu zgłoszeń uczestników są już zamknięte od kilku miesięcy. Natomiast zostało jeszcze kilka miejsc na dystans supersprinterski, a także można zgłosić się jeszcze na zawody aquathlonowe oraz biegi dla dzieci i młodzieży. Szczegóły dotyczące zawodów można znaleźć na www.triathlonolsztyn.pl

{AdmirorGallery}elementa6{/AdmirorGallery}

MistrzostwaPolski w Aquathlonie

W Mistrzostwach Polski w Aquathlonie będzie prowadzona klasyfikacja w poniższych kategoriach:

K14 (młodziczki 14-15 lat)

M14 (młodzicy 14-15 lat)

K16 (juniorki młodsze 16-17 lat)

M16 (juniorzy młodsi 16-17 lat)

K18 (juniorki 18-19 lat)

M18 (juniorzy 18-19 lat)

K20 (młodzieżówki 20-23 lat)

M20 (młodzieżowcy 20-23 lat)

K40 (weteranki 40-49 lat)

M40 (weterani 40-49 lat)

K50 (weteranki 50-59 lat)

M50 (weterani 50-59 lat)

K60 (weteranki 60 lat i więcej)

M60 (weterani 60 lat i więcej)

K (klasyfikacja generalna kobiet)

M (klasyfikacja generalna mężczyzn)

Przypominamy również, że w Mistrzostwach Polski w Aquathlonie mogą zostać sklasyfikowane wyłącznie osoby posiadające aktualną licencję Polskiego Związku Triathlonu. Jednorazową licencję będzie można zakupić w dniu imprezy biurze zawodów. Koszt takiej licencji to 15zł.

Elemental otworzy też Puchar Warmii i Mazur

Niedzielny Elemental Triathlon będzie równocześnie pierwsza imprezą cyklu Pucharu Warmii i Mazur. Na całość składają się cztery imprezy, które odbywają się na terenie tego województwa od maja do lipca br. Cykl otwiera Elemental Triathlon Olsztyn, który odbędzie się 18 maja 2014 roku. Będą to zawody na dystansie olimpijskim (1,5km pływania – 40km na rowerze i 10 km biegiem). Kolejne zawody w cyklu to Beko Ełk Triathlon, w ramach którego rozegrane zostaną 26. Mistrzostwa Polski seniorów na dystansie olimpijskim. Impreza odbędzie się 8 czerwca. Miesiąc później, 6 lipca 2014, rozegrane zostaną zawody wieńczące cykl – Susz Triathlon z Mistrzostwami Polski na dystansie sprinterskim (0,75km pływania – 20km na rowerze – 5km biegiem) oraz Garmin Iron Triathlon w Gołdapi w randze Mistrzostw Polski amatorów na dystansie 1/4 Ironmana (0,95km pływania – 45km na rowerze – 10,55 biegiem). Nagrodę zwycięzcy ufunduje marszałek Województwa Jacek Protas, który objął patronat nad Pucharem Warmii i Mazur

Elemental Trathlon Olsztyn to impreza sportowa adresowana zarówno dla wyczynowców jak i amatorów tego sportu. Zawody odbędą się na dwóch dystansach: olimpijskim (pływanie 1,5 km, jazda na rowerze 40 km, bieg 10 km) oraz dystansie super sprint (pływanie 0,2 km, jazda na rowerze 8 km, bieg 2 km). Ponadto będzie można rywalizować w Mistrzostwach Polski w Aquathlonie oraz zawodach towarzyszących dla dzieci i młodzieży. Sponsorem tytularnym zawodów jest spółka Elemental Holding, specjalizująca się w recyklingu i odzysku odpadów oraz prowadząca hurtowy obrót metalami, w szczególności nieżelaznymi.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Olsztyn triathlon

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x