Elemental Triathlon Olsztyn 2015 – Solą imprezy są amatorzy, spróbuj swoich sił !

W tym roku w Olsztynie po raz kolejny zostaną rozegrane zawody triathlonowe, które odbędą się 17 maja w nowej scenerii Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel, a także na ulicach miasta. Mowa o Elemental Triathlon Olsztyn, czyli o zawodach zarówno dla zawodowców jak i amatorów, które zainaugurują ogólnopolski cykl Elemental Tri Series 2015.

Poza Olsztynem w skład cyklu wchodzą debiutujący na triathlonowej mapie Polski Strawczyn koło Kielc (2 sierpnia 2015 roku), a także impreza w Białymstoku (23 sierpnia)

„Amatorzy startujący w imprezach triathlonach stanowią zdecydowaną większość wszystkich polskich zawodników. To oni tworzą niesamowitą atmosferę na tego typu zawodach, dlatego zachęcamy wszystkich Oosztynian do podjęcia wyzwania i spróbowania swoich sił w triathlonie na jednym z trzech dystansów: supersprinterskim (0,2 km pływania, 10 km jazdy na rowerze i 2 km biegu), sprinterskim (0,75-20-5) oraz olimpijskim (1,5-40-10). Jak co roku zawody na najkrótszym dystansie będą jednocześnie Mistrzostwami Olsztyna w Triathlonie.” – powiedział dyrektor cyklu Filip Szołowski z Labosport Polska.

„Proponowane przez nas dystanse idealnie nadają się dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z triathlonem. Do tego, aby wystartować i z powodzeniem ukończyć wyścig wystarczą dobre chęci i systematyczne przygotowania. Do startu pozostało jeszcze ponad 2,5 miesiąca, co na pewno jest wystarczającym okresem, żeby móc odpowiednio przygotować się do tych zawodów!” – dodaje Szołowski.

{AdmirorGallery}elemental90{/AdmirorGallery}

Przypominamy, że zapisy na w/w zawody już trwają, a do olsztyńskiego triathlonu zgłosiło się już ponad 600 uczestników. Organizatorzy w składzie Miasto Olsztyn, OSiR Olsztyn i Labosport Polska przygotowali łącznie 1000 miejsc na liście startowej. Aby wziąć udział w imprezie należy zgłosić się przez specjalnie przygotowany formularz na oficjalnej stronie cyklu www.triathlonseries.pl Zapraszamy również na nasz facebookowy profil imprezy www.facebook.com/triathlonseriespl .

Filmy

 

 

LABOSPORT

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Olsztyn triathlon

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x