Garmin Iron Triathlon Gołdap 2021 – Sandra Kopiczko najszybsza w sprincie

W niedzielę (25 lipca ) odbył się Garmin Iron Triathlon Gołdap. Mimo dużej konkurencji ze strony równie interesującej imprezy w Szczytnie frekwencja była bardzo dobra, a rywalizacja przyniosła wiele emocji. Rywalizowano na trzech dystansach: 1/2 Iron, 1/4 Iron i 1/8 Iron. Można było wystartować indywidualnie lub w sztafetach. Start i metę zlokalizowano na Promenadzie Zdrojowej nad J. Gołdapskim, gdzie odbyła się jedna z konkurencji – pływanie. Wiele czołowych miejsc wywalczyli mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego.

Najtrudniejszą próbę (1/2 Iron) wygrał Rafał Jaworski (Warszawa) przed Piotrem Różalskim (Elbląg) i Jackiem Łukaszukiem (Białystok). Wśród pań triumfowała Barbara Kołczyńska (Łódź), a za nią uplasowała Charlotte Larsen-Konieczny (Pasikonie). Zwycięzcy kategorii: M18: Michał Adamczyk (Warszawa), U30: Rafał Jaworski i Charlotte Larsen-Konieczny, M40: Piotr Różalski, K60: Barbara Kołczyńska . Z zawodników Warmii i Mazur na podium stanął Andrzej Kliniewski (Pozezdrze), zajmując trzecie miejsce w kat. M30.

W 1/4 Iron pierwszy na mecie był Tomasz Brember (Chorzów), drugi Kamil Duplicki (Sochaczew), a trzeci Mateusz Siekierski (Gołdap). Rywalizacje pań wygrała Karolina Jahnz (Stargard) przed Igą Kowalczyk (Warszawa) i Katarzyną Jonio (Szeligi). Zwycięzcy kategorii: U18: Ewa Mikołajczyk (Biała Podlaska) i Błażej Mańczak (Gdynia) U25: Anna Kubiak (Krośniewice) i Tomasz Brember, U30: Iga Kowalczyk i Arkadiusz Pac (Gołdap) U35: Karolina Jahnz i Piotr Cieślewski (Mława), U40: Katarzyna Jonio i Kamil Duplicki, U45: Joanna Górniak Styrzynice) i Arkadiusz Podziewski (Warszawa), U50: Lukrecja Siemicka (Rakowiska) i Edwin Osiecki (Konstancin Jeziorna), U55: Beata Osiecka (Konstancin Jeziorna) i Włodzimierz Lizak (Elbląg), M60: Ireneusz Osiecki (Gdańsk), M65: Andrzej Chmiel (Łódź). Z zawodników Warmii i Mazur na podium stanęli jeszcze: Paweł Rynko (Gronity) – trzeci w M40 i Jacek Stradomski (Olsztyn) – drugi w M55. Mateusz Siekierski był drugi w kat. M25

W sprincie (1/8 Iron) najlepszy okazał się Mateusz Mikołajczak (Rumia) przed Łukaszem Dąbrowskim (Pruszków) i Łukaszem Piechotka (Warszawa). Wyścig pań zdominował reprezentantki Warmii i Mazur. Wygrała Sandra Kopiczko (Giżycko), drugie miejsce zajęła Emilia Wołyniec (Gołdap), a trzecie Patrycja Bieniecka (Lubliniec). Zwycięzcy kategorii: U14: Karolina Chwiloc (Zielonki Wieś) i Mateusz Warcaba (Dobre Miasto), U16: Wiktoria Owczarek (Pabianice) i Franciszek Nosalik (Augustów), U18: Zuzanna Jagielska (Łasin) i Adam Płudowski (Łasin), U20: Sandra Kopiczko i Adam Snopkowski (Stare Babice), U30: Emilia Wołyniec i Mateusz Mikołajczak, U40: Wioleta Żywuszko (Elbląg) i Łukasz Piechotka, U50: Katarzyna Kliczewska (Elbląg) i Kazimierz Goleniec (Wrocław) M60: Roman Bluj (Gdynia). Zawodnicy Warmii i Mazur stawali jeszcze trzykrotnie na podium. Dominika Stypułkowska (Olsztyn) była trzecia w kat. K30, a w kat. K40 drugie miejsce zajęła Magdalena Ziemińska (Elbląg), a trzecie Aleksandra Różalska (Elbląg).

Triumfatorami sztafet zostali:

1/2 Iron – Białystok (Dariusz Jelski, Łukasz Rybołowicz, Maciej Walesiuk)

1/4 Iron: – Elbląg (Jarosław Wojtowicz, Paweł Wewiórski, Wojciech Żóralski)

1/8 Iron – Gołdap (Dawid Karniłowicz, Adam Wasilewski, Aleksandra Kasperuk)

Wyniki indywidualne

Dystans 1/2 Iron

1 JAWORSKI RAFAŁ 1984 M30 1 04:25:36 1

2 RÓŻALSKI PIOTR ETT Elbląg Triathlon Team 1979 M40 1 04:27:57 2

3 ŁUKASZUK JACEK Lu.Tech Projekt TEAM 1975 M40 2 04:38:37 3

…………………………….

13 KLINIEWSKI ANDRZEJ Pozezdrze Grzegorz Jarecki Coaching 1987 M30 3 05:20:51 13

19 CHMIEL REMIGIUSZ Tajny Garaż Na Zabawki 1977 M40 13 05:38:28 19

Dystans 1/4 Iron

1 BREMBOR TOMASZ Vamos Racing Team 1994 M25 1 01:53:37 1

2 DUPLICKI KAMIL Beko 1981 M40 1 02:07:32 2

3 SIEKIERSKI MATEUSZ MAREK Gołdap Maciej Bodnar Coaching / SportowiecWiejski 1993 M25 2 02:09:05 3

………………………………..

11 PAC ARKADIUSZ Najmowicz Triathlon / globalservis.pl 1990 M30 1 02:18:53 10

14 RYNKO PAWEŁ Gronity Najmowicz Triathlon 1980 M40 3 02:20:03 12

35 HARTLINSKI WOJCIECH Woryty Najmowicz Triathlon Team 1984 M35 7 02:29:54 32

36 KLEJZEROWICZ ROMAN Ełk IM Inspiration Egger Biskupiec Biega 1977 M40 9 02:30:17 33

9 KOPICZKO SANDRA Giżycko 1997 K20 1 01:12:50 1

14 ZBUTOWICZ ŁUKASZ AKB & Klub Biegacza Lidzbark Warmiński 1983 M30 6 01:14:19 13