Mistrzostwa Polski Górzno 2012 – Magda Mielnik potrójną medalistką

W Górznie odbyły się Mistrzostwa Polski w triatlonie na dystansie olimpijskim (1500 m, 37,8 km, 10 km). O medale walczyli: seniorzy, młodzieżowcy, juniorzy, także studenci w ramach Akademickich MP. W innych kategoriach rywalizowano o Puchar Polski, specjalny triathlon zorganizowano także dla dzieci w weku 11-16 lat. Dużo było akcentów warmińsko-mazurskich, a z największym dorobkiem wraca do Olsztyna nasza najlepsza triathlonistka Magdalena Mielnik (WMKS Olsztyn), która zdobyła trzy krążki: srebrny w kategorii młodzieżowej i dwa brązowe: w grupie seniorek i studentek.

 

Cieszy duży udział reprezentantów różnych środowisk naszego regionu. Najwięcej było mieszkańców Susza, Elbląga i Olsztyna, ale nie zabrakło tez reprezentantów Iławy i Biskupca. Zabrakło jeszcze wielkich osiągnięć, ale widać zainteresowanie. Trzeba wykazać cierpliwość, bo triathlon to niezwykle trudna dyscyplina.

Wyniki

Mistrzostwa Polski kobiet

1 JERZYK AGNIESZKA 1988 24 LESZNO REAL 64-STO K MPA-K 1 00:20:02 01:00:52 00:36:32 00:00:47 00:00:33 01:58:46,35

2 OTWOROWSKA MAŁGORZATA 1990 22 SZCZECIN IRONMAN CS SZCZECIN K K20 1 MPA-K 2 00:19:04 01:01:46 00:36:59 00:00:53 00:00:33 01:59:13,85

3 MIELNIK MAGDALENA 1991 21 WARMIŃSKO-MAZURSKI KS TRIATHLON K K20 2 MPA-K 3 00:19:34 01:01:14 00:37:24 00:00:54 00:00:33 01:59:38,65

4 PYTEL MARIA 1986 26 STARACHOWICE POLISH ENERGY PARTNERS K 00:20:03 01:00:44 00:38:49 00:00:53 00:00:34 02:01:03,20

5 GRZESIAK ANNA 1987 25 KATOWICE AZS AWF KATOWICE K MPA-K 4 00:19:21 01:01:26 00:39:27 00:00:50 00:00:33 02:01:37,80

6 CIEŚLAK AGNIESZKA 1989 23 SZCZECIN BIURO PODRÓŻY AS K K20 3 00:19:35 01:01:15 00:40:37 00:00:52 00:00:33 02:02:52,45

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

1 OTWOROWSKA MAŁGORZATA 1990 22 SZCZECIN IRONMAN CS SZCZECIN K K20 1 MPA-K 2 00:19:04 01:01:46 00:36:59 00:00:53 00:00:33 01:59:13,85

2 MIELNIK MAGDALENA 1991 21 WARMIŃSKO-MAZURSKI KS TRIATHLON K K20 2 MPA-K 3 00:19:34 01:01:14 00:37:24 00:00:54 00:00:33 01:59:38,65

3 CIEŚLAK AGNIESZKA 1989 23 SZCZECIN BIURO PODRÓŻY AS K K20 3 00:19:35 01:01:15 00:40:37 00:00:52 00:00:33 02:02:52,45

4 LITWIN AGATA 1992 20 WROCŁAW AZS AWF KATOWICE K K20 4 MPA-K 5 00:19:10 01:01:33 00:43:49 00:01:01 00:00:43 02:06:15,50

5 SZCZEPAŃSKA MAŁGORZATA 1991 21 MKS TRIATHLON MALBORK K K20 5 00:21:43 01:07:55 00:39:00 00:01:06 00:00:39 02:10:23,80

6 MATYSIAK HANNA 1990 22 WARSZAWA UKS BIELANY K K20 6 MPA-K 7 00:20:04 01:07:06 00:42:05 00:00:50 00:00:35 02:10:39,65

{AdmirorGallery}magda19{/AdmirorGallery}

Fot. ludzie sportu, osir szczecinek pl

Mistrzostwa Polski mężczyzn

1 KUSTER SYLWESTER 1985 27 RUMIA UKS TRI-SAUCONY RUMIA M MPA-M 1 00:17:56 00:54:31 00:31:10 00:00:49 00:00:30 01:44:56,15

2 SZYMANOWSKI PRZEMYSŁAW 1986 26 KOŃSKIE POLISH ENERGY PARTNERS M 00:18:08 00:54:20 00:31:58 00:00:48 00:00:34 01:45:47,95

3 JASKÓŁKA MAREK 1976 36 BIURO PODRÓŻY AS M 00:17:56 00:54:35 00:32:47 00:00:46 00:00:31 01:46:33,95

4 KAŹMIERCZAK MATEUSZ 1990 22 WARSZAWA UKS BIELANY M M20 1 MPA-M 2 00:18:00 00:54:23 00:32:47 00:00:52 00:00:31 01:46:34,25

5 RAK MATEUSZ 1990 22 RUMIA UKS TRI-SAUCONY RUMIA M M20 2 MPA-M 3 00:17:56 00:54:26 00:34:32 00:00:56 00:00:33 01:48:22,70

6 MARCINEK TOMASZ 1991 21 RACIBÓRZ AZS AWF KATOWICE M M20 3 00:17:56 00:54:31 00:36:31 00:00:51 00:00:36 01:50:24,75

………………………………………………………………………

23 KOWALSKI PATRYK 1994 18 ELBLĄG MKS TRUSO ELBLĄG M M18 5 00:21:43 00:59:39 00:38:50 00:01:08 00:00:37 02:01:56,40

26 NAJMOWICZ SEBASTIAN 1991 21 OLSZTYN WARMIŃSKO-MAZURSKI KS TRIATHLON M M20 10 MPA-M 6 00:18:50 01:02:25 00:39:27 00:01:25 00:01:03 02:03:09,85

29 SAWICKI PATRYK 1989 23 ELBLĄG VITARADE TEAM M M20 11 00:22:11 00:59:19 00:41:05 00:01:03 00:00:43 02:04:21,20

30 TOMASZEWICZ DAMIAN 1993 19 ELBLĄG MKS TRUSO ELBLĄG M M18 7 00:22:21 00:58:57 00:42:03 00:01:15 00:00:45 02:05:20,80

34 KOSMALA MACIEJ 1994 18 ELBLĄG MKS TRUSO ELBLĄG M M18 8 00:19:50 01:02:47 00:41:56 00:01:03 00:00:36 02:06:11,30

45 KĘPIŃSKI KRZYSZTOF 1976 36 SUSZ UKS TRS SUSZ M 00:26:54 00:57:53 00:42:29 00:01:48 00:00:57 02:09:59,95

46 MAZUR PAWEŁ 1989 23 SUSZ UKS TRS SUSZ M M20 14 00:23:57 01:00:26 00:42:29 00:02:10 00:01:11 02:10:12,45

47 ŁACH DAWID 1988 24 OLSZTYN WARMIŃSKO-MAZURSKI KS TRIATHLON M MPA-M 10 00:20:57 01:00:10 00:46:25 00:01:34 00:01:14 02:10:19,20

48 KLUCZYK ARTUR 1994 18 ELBLĄG MKS TRUSO ELBLĄG M M18 10 00:22:26 01:01:04 00:45:37 00:01:26 00:00:44 02:11:17,25

49 TOŁWIŃSKI BOGUSŁAW 1968 44 ELBLĄG MKS TRUSO ELBLĄG M M40 5 00:25:20 00:59:54 00:43:54 00:01:24 00:00:53 02:11:26,95

63 WACŁAWSKI KRZYSZTOF 1965 47 IŁAWA SSP ORKA IŁAWA M M40 10 00:27:54 01:02:02 00:44:32 00:01:47 00:01:12 02:17:26,70

67 TYSZKIEWICZ RAFAŁ 1970 42 BISKUPIEC COLUMBIA M M40 11 00:26:35 01:05:38 00:45:16 00:02:03 00:01:47 02:21:18,10

68 ZDROJEWSKI KRZYSZTOF 1973 39 SUSZ UKS KRS SUSZ M 00:25:56 01:07:01 00:46:41 00:01:38 00:01:11 02:22:25,45

71 FURMAN MACIEJ 1971 41 SUSZ UKS TRS SUSZ M M40 12 00:28:12 01:04:51 00:47:51 00:01:32 00:00:54 02:23:19,40

72 KARCZEWSKI JAN 1988 24 SUSZ UKS TRS SUSZ M 00:25:51 01:07:18 00:47:52 00:01:18 00:01:05 02:23:23,65

82 PLUTA GNIEWOMIR 1981 31 SUSZ UKS TRS SUSZ M 00:25:57 01:08:53 00:49:31 00:02:16 00:01:03 02:27:40,15

85 DARMETKO TOMASZ 1994 18 ELBLĄG MKS TRUSO ELBLĄG M M18 11 00:27:29 01:15:31 00:46:30 00:01:25 00:00:43 02:31:37,30

88 SZUDZIK PRZEMYSŁAW 1994 18 ELBLĄG MKS TRUSO ELBLĄG M M18 12 00:19:43 01:26:30 00:46:25 00:01:18 00:00:37 02:34:33,00

90 WACŁAWSKI GRZEGORZ 1958 54 IŁAWA M M50 6 00:30:24 01:12:25 00:48:41 00:02:33 00:01:24 02:35:26,10

97 GÓRNY MARCIN 1952 60 SUSZ UKS TRS SUSZ M M60 1 00:34:05 01:13:41 00:57:29 00:02:22 00:01:25 02:49:03,00

101 JAGIEŁKA PATRYK 1980 32 SUSZ UKS TRS SUSZ M 00:28:10 01:23:57 00:55:23 00:02:17 00:02:00 02:51:46,45

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

1 KAŹMIERCZAK MATEUSZ 1990 22 WARSZAWA UKS BIELANY M M20 1 MPA-M 2 00:18:00 00:54:23 00:32:47 00:00:52 00:00:31 01:46:34,25

2 RAK MATEUSZ 1990 22 RUMIA UKS TRI-SAUCONY RUMIA M M20 2 MPA-M 3 00:17:56 00:54:26 00:34:32 00:00:56 00:00:33 01:48:22,70

3 MARCINEK TOMASZ 1991 21 RACIBÓRZ AZS AWF KATOWICE M M20 3 00:17:56 00:54:31 00:36:31 00:00:51 00:00:36 01:50:24,75

……………………………………………………………………………..

10 NAJMOWICZ SEBASTIAN 1991 21 OLSZTYN WARMIŃSKO-MAZURSKI KS TRIATHLON M M20 10 MPA-M 6 00:18:50 01:02:25 00:39:27 00:01:25 00:01:03 02:03:09,85

11 SAWICKI PATRYK 1989 23 ELBLĄG VITARADE TEAM M M20 11 00:22:11 00:59:19 00:41:05 00:01:03 00:00:43 02:04:21,20

14 MAZUR PAWEŁ 1989 23 SUSZ UKS TRS SUSZ M M20 14 00:23:57 01:00:26 00:42:29 00:02:10 00:01:11 02:10:12,45

Mistrzostwa Polski juniorów

1 CZYSZ ROBERT 1994 18 POZNAŃ UAM POZNAŃ M M18 1 00:19:45 00:57:23 00:37:22 00:00:51 00:00:36 01:55:57,50

2 MICHALAK ŁUKASZ 1993 19 POZNAŃ UAM POZNAŃ M M18 2 00:17:54 00:59:06 00:40:06 00:00:58 00:00:36 01:58:41,35

3 GLIŃSKI JAKUB 1993 19 WROCŁAW JUVENIA WROCŁAW M M18 3 00:18:05 00:59:00 00:40:15 00:00:54 00:00:41 01:58:55,30

………………………………………………………………….

5 KOWALSKI PATRYK 1994 18 ELBLĄG MKS TRUSO ELBLĄG M M18 5 00:21:43 00:59:39 00:38:50 00:01:08 00:00:37 02:01:56,40

7 TOMASZEWICZ DAMIAN 1993 19 ELBLĄG MKS TRUSO ELBLĄG M M18 7 00:22:21 00:58:57 00:42:03 00:01:15 00:00:45 02:05:20,80

8 KOSMALA MACIEJ 1994 18 ELBLĄG MKS TRUSO ELBLĄG M M18 8 00:19:50 01:02:47 00:41:56 00:01:03 00:00:36 02:06:11,30

10 KLUCZYK ARTUR 1994 18 ELBLĄG MKS TRUSO ELBLĄG M M18 10 00:22:26 01:01:04 00:45:37 00:01:26 00:00:44 02:11:17,25

11 DARMETKO TOMASZ 1994 18 ELBLĄG MKS TRUSO ELBLĄG M M18 11 00:27:29 01:15:31 00:46:30 00:01:25 00:00:43 02:31:37,30

12 SZUDZIK PRZEMYSŁAW 1994 18 ELBLĄG MKS TRUSO ELBLĄG M M18 12 00:19:43 01:26:30 00:46:25 00:01:18 00:00:37 02:34:33,00

Akademickie Mistrzostwa Polski

Mężczyźni

1 KUSTER SYLWESTER 1985 27 RUMIA UKS TRI-SAUCONY RUMIA M MPA-M 1 00:17:56 00:54:31 00:31:10 00:00:49 00:00:30 01:44:56,15

2 KAŹMIERCZAK MATEUSZ 1990 22 WARSZAWA UKS BIELANY M M20 1 MPA-M 2 00:18:00 00:54:23 00:32:47 00:00:52 00:00:31 01:46:34,25

3 RAK MATEUSZ 1990 22 RUMIA UKS TRI-SAUCONY RUMIA M M20 2 MPA-M 3 00:17:56 00:54:26 00:34:32 00:00:56 00:00:33 01:48:22,70

……………………………………………………………….

6 NAJMOWICZ SEBASTIAN 1991 21 OLSZTYN WARMIŃSKO-MAZURSKI KS TRIATHLON M M20 10 MPA-M 6 00:18:50 01:02:25 00:39:27 00:01:25 00:01:03 02:03:09,85

10 ŁACH DAWID 1988 24 OLSZTYN WARMIŃSKO-MAZURSKI KS TRIATHLON M MPA-M 10 00:20:57 01:00:10 00:46:25 00:01:34 00:01:14 02:10:19,20

Kobiety

1 JERZYK AGNIESZKA 1988 24 LESZNO REAL 64-STO K MPA-K 1 00:20:02 01:00:52 00:36:32 00:00:47 00:00:33 01:58:46,35

2 OTWOROWSKA MAŁGORZATA 1990 22 SZCZECIN IRONMAN CS SZCZECIN K K20 1 MPA-K 2 00:19:04 01:01:46 00:36:59 00:00:53 00:00:33 01:59:13,85

3 MIELNIK MAGDALENA 1991 21 WARMIŃSKO-MAZURSKI KS TRIATHLON K K20 2 MPA-K 3 00:19:34 01:01:14 00:37:24 00:00:54 00:00:33 01:59:38,65

Puchar Polski weteranów (40-49 lat)

1 GARDNER JACEK 1964 48 LKS VICTORIA ZABOSTÓW M M40 1 00:25:01 00:56:51 00:39:03 00:01:10 00:00:49 02:02:53,80

2 ZACH PAWEŁ 1968 44 WARSZAWA ENTRE.PL TEAM M M40 2 00:26:43 00:58:32 00:38:07 00:01:17 00:00:49 02:05:26,85

3 MAZURKIEWICZ MAREK 1966 46 KRAKÓW YMCA KRAKÓW M M40 3 00:22:20 00:59:08 00:42:52 00:01:07 00:00:47 02:06:14,40

……………………………………………….

5 TOŁWIŃSKI BOGUSŁAW 1968 44 ELBLĄG MKS TRUSO ELBLĄG M M40 5 00:25:20 00:59:54 00:43:54 00:01:24 00:00:53 02:11:26,95

10 WACŁAWSKI KRZYSZTOF 1965 47 IŁAWA SSP ORKA IŁAWA M M40 10 00:27:54 01:02:02 00:44:32 00:01:47 00:01:12 02:17:26,70

11 TYSZKIEWICZ RAFAŁ 1970 42 BISKUPIEC COLUMBIA M M40 11 00:26:35 01:05:38 00:45:16 00:02:03 00:01:47 02:21:18,10

12 FURMAN MACIEJ 1971 41 SUSZ UKS TRS SUSZ M M40 12 00:28:12 01:04:51 00:47:51 00:01:32 00:00:54 02:23:19,40

Puchar Polski weteranów (50-59 lat)

1 WRÓBLEWSKI MIECZYSŁAW 1956 56 WROCŁAW UAM POZNAŃ M M50 1 00:26:58 00:58:23 00:47:55 00:01:19 00:00:56 02:15:31,15

2 GULCZYŃSKI KRZYSZTOF 1960 52 CIECHANÓW M M50 2 00:29:18 00:58:46 00:45:50 00:01:27 00:01:00 02:16:20,50

3 KUBICKI LESZEK 1953 59 WŁOCŁAWEK WIRCOM SP. Z O.O. M M50 3 00:22:41 01:02:31 00:49:07 00:01:32 00:01:12 02:17:03,40

……………………………………………………

4 RYDECKI KAROL 1960 52 ELBLĄG ENDUROMAN ELBLĄG M M50 4 00:33:12 01:05:22 00:42:38 00:02:29 00:01:36 02:25:16,90

6 WACŁAWSKI GRZEGORZ 1958 54 IŁAWA M M50 6 00:30:24 01:12:25 00:48:41 00:02:33 00:01:24 02:35:26,10

Puchar Polski weteranów (60-69 lat)

1 GÓRNY MARCIN 1952 60 SUSZ UKS TRS SUSZ M M60 1 00:34:05 01:13:41 00:57:29 00:02:22 00:01:25 02:49:03,00

Klasyfikacja sztafet

1 VIP TEAM STAŃKO ROBERT CEBULA MAREK MĘŻYDŁO ANTONI 00:28:42 00:58:23 00:44:36 02:13:15

2 EPIDEMIA CYKLOZY MTB SUSZ GÓRNY JANUSZ PANEK WOJCIECH AUGUSTYNIAK MARIUSZ 00:35:20 01:04:48 00:42:13 02:23:54

3 GMINA CHEŁMŻA KALISZ ANDRZEJ CZARNECKI JACEK ZAJĄKAŁA JERZY 00:31:16 01:14:29 00:51:36 02:38:54

Klasyfikacja dzieci

Chłopcy

Do 11 lat

1 PARTYKA PIOTR 2001 11 DELF GRYFINO M10 00:10:43

2 GRZELAK IGOR 2002 10 MLUKS TRIATHLON KOŁO M10 00:11:26

3 JANASZEWICZ MATEUSZ 2001 11 DELF GRYFINO M10 00:11:41

………………………………………………………………………….

5 ZIELSKI OLIWIER 2001 11 SSP ORKA IŁAWA M10 00:12:19

12-13 lat

1 RUDZIŃSKI JAKUB 1999 13 DELF GRYFINO M12 00:11:07

2 BERNACIAK WOJCIECH 1999 13 GNIEZNO M12 00:11:17

3 JARLIŃSKI MICHAŁ 1999 13 SSP ORKA IŁAWA M12 00:11:28

………………………………………………..

8 DZIK SZYMON 2000 12 SSP ORKA IŁAWA M12 00:12:21

9 ZENTARSKI JAKUB 1999 13 SSP ORKA IŁAWA M12 00:12:49

11 KOSSEK FILIP 1999 13 SSP ORKA IŁAWA M12 00:13:5

14-16 lat

1 OLIWA MICHAŁ 1997 15 BIURO PODRÓŻY AS SZCZECIN M14 00:09:46

2 MISIAK MICHAŁ 1997 15 WŁOCŁAWEK M14 00:10:54

3 LENARTWOICZ PAWEŁ 1997 15 MLUKS TRIATHLON KOŁO M14 00:10:55

……………………………………………………….

4 KUDYK MATEUSZ 1996 16 SSP ORKA IŁAWA M14 00:11:40

6 ŻELAZIŃSKI BARTEK 1998 14 SSP ORKA IŁAWA M14 00:12:39

7 CICHOWSKI PATRYK 1998 14 SSP ORKA IŁAWA M14 00:12:51

8 BANACH MICHAŁ 1998 14 SSP ORKA IŁAWA M14 00:13:27

9 OLSZEWSKI MACIEJ 1998 14 SSP ORKA IŁAWA M14 00:13:47

Dziewczęta

Do 11 lat

1 SANECKA JULIA 2001 11 DELF GRYFINO K10 00:10:35

2 SOBCZAK MARTYNA 2001 11 DELF GRYFINO K10 00:11:33

3 SOBIESIŃSKA ZUZANNA 2001 11 BRODNICA K10 00:13:03

…………………………………………..

5 GRANICA JOANNA 2002 10 SSP ORKA IŁAWA K10 00:15:41

12-13 lat

1 ZYGMUNT MARTA 1999 13 MLUKS TRIATHLON KOŁO K12 00:10:23

2 DĄBROWSKA ALICJA 1999 13 NOWE MIASTO LUBAWSKI K12 00:12:13

3 ŻUK MAŁGORZATA 2000 12 GÓRZNO K12 00:12:30

14-16 lat

1 PRZYBYLSKA IGA 1998 14 MLUKS TRIATHLON KOŁO K14 00:12:52

2 NIKIEL NATALIA 1997 15 SUSZ K14 00:13:13

3 GÓRNA AGATA 1996 16 BRODNICA K14 00:13:17 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x