MP w Aquathlonie Gdynia 2012 – Mocne akcenty z Olsztyna i Elbląga

W Gdyni odbyły się Mistrzostwa Polski w Aquathlonie – dyscyplinie, w której trzeba skutecznie połączyć dwie konkurencje: pływanie i bieg. W Trójmieście rywalizowano o medale we wszystkich kategoriach wiekowych: od dzieci do weteranów. Dobrze wypadli reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego, którzy wracają z kilkoma medalami. W najbardziej prestiżowych kategoriach: Magda Mielnik (WMKS) zdobyła brąz w grupie seniorek i srebro w młodzieżowej, Paulina Załucka z Truso Elbląg została wicemistrzynią w kat, juniorek młodszych (16 lat), niezawodna Anna Goździejewska z Olsztyna wywalczyła tytuł mistrzyni kraju w kat. K-40.

 

Warto zwrócić uwagę na piąte miejsce Sebastiana Najmowicza (WMKS Olsztyn) w grupie M-20 i szóste Wojciecha Eliminowskiego z Elbląga w kat. M-50.

W klasyfikacjach drużynowych srebrne medale przywieźli reprezentacji WMKS Olsztyn i Truso Elbląg.

Klasyfikacja Open (1 km + 5 km)

1 KUROCNIK SERGII 1988 24 UKRAINA 00:13:20 5 00:16:50 5 00:30:44,00

2 GŁOGOWSKI ADAM 1993 19 GDYNIA AZS AWF KATOWICE M18 1 00:13:07 3 00:17:26 8 00:31:13,00

3 RAK MATEUSZ 1990 22 BYDGOSZCZ UKS TRI-SAUCONY RUMIA M20 1 00:13:06 2 00:17:33 10 00:31:19,00

4 CHMURA MACIEJ 1986 26 WROCŁAW JUVENIA WROCŁAW 00:13:41 7 00:17:00 6 00:31:26,00

5 SMĘDA BARTOSZ 1986 26 GŁOGÓW KS IRONMAN C/S POLSKA 00:13:56 12 00:17:30 9 00:32:05,00

6 GLIŃSKI JAKUB 1993 19 WROCŁAW JUVENIA WROCŁAW M18 2 00:13:21 6 00:18:18 15 00:32:17,00

……………………………………………………

22 NAJMOWICZ SEBASTIAN 1991 21 OLSZTYN WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY M20 5 00:15:19 35 00:18:50 25 00:34:53,00

23 MIELNIK MAGDALENA 1991 21 OLSZTYN WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY K20 2 00:14:48 26 00:19:25 33 00:34:56,00 (3)

25 KARAŚ SEBASTIAN 1991 21 ELBLĄG M20 6 00:13:14 4 00:21:20 73 00:35:13,00

26 KOSMALA MACIEJ 1994 18 ELBLĄG MKS”TRUSO”ELBLĄG M18 12 00:15:18 34 00:19:20 31 00:35:20,00

31 KOWALSKI PATRYK 1994 18 ELBLĄG MKS”TRUSO”ELBLĄG M18 15 00:15:49 45 00:19:11 28 00:35:48,00

37 SZUDZIK PRZEMYSŁAW 1994 18 ELBLĄG MKS”TRUSO”ELBLĄG M18 18 00:14:26 19 00:20:53 63 00:36:12,00

42 RŻYSKI MARCIN 1994 18 OLSZTYN WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY M18 19 00:14:25 18 00:21:46 83 00:37:01,00

51 BISKUPSKI MARIUSZ 1974 38 SUSZ UKS TRS SUSZ 00:16:51 54 00:21:23 74 00:38:14,00

59 ŁACH DAWID 1988 24 OLSZTYN WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY 00:16:29 50 00:21:39 80 00:39:15,00

61 MAZUR PAWEŁ 1989 23 SUSZ UKS TRS SUSZ M20 12 00:18:06 70 00:20:20 50 00:39:32,00

65 GOŹDZIEJEWSKA ANNA 1967 45 OLSZTYN/ŁUPSTYCH WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY K40 1 00:18:07 71 00:20:50 61 00:39:47,00 (14)

73 TOŁWIŃSKI BOGUSŁAW 1968 44 ELBLĄG MKS”TRUSO”ELBLĄG M40 7 00:19:07 76 00:20:54 64 00:41:05,00

78 TOMCZYK STEFAN 1973 39 SUSZ UKS TRS SUSZ 00:19:21 81 00:21:02 68 00:41:49,00

84 LENDZIAN JACEK 1973 39 OLSZTYN WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY 00:19:30 85 00:21:45 82 00:42:14,00

90 ZDROJEWSKI KRZYSZTOF 1973 39 SUSZ UKS TRS SUSZ 00:19:32 87 00:23:37 119 00:43:09,00

91 KLUCZYK ARTUR 1994 18 ELBLĄG MKS”TRUSO”ELBLĄG M18 24 00:17:55 69 00:24:11 131 00:43:13,00

97 FURMAN KORNEL 1993 19 SUSZ UKS TRS SUSZ M18 25 00:19:44 91 00:23:13 110 00:43:58,00

99 SOBUCKI JACEK 1974 38 SUSZ UKS TRS SUSZ 00:19:59 97 00:23:02 108 00:44:08,00

100 KARCZEWSKI JAN 1988 24 SUSZ UKS TRS SUSZ 00:19:17 77 00:23:44 124 00:44:10,00

101 PLUTA GNIEWOMIR 1981 31 SUSZ UKS TRS SUSZ 00:20:15 102 00:22:25 98 00:44:19,00

104 WĘGIER ARKADIUSZ 1977 35 SUSZ UKS TRS SUSZ 00:23:45 139 00:20:24 51 00:45:09,00

109 DARMETKO TOMASZ 1994 18 ELBLĄG MKS”TRUSO”ELBLĄG M18 27 00:22:42 123 00:21:51 86 00:45:57,00

110 ELMINOWSKI WOJCIECH 1962 50 ELBLĄG ENDUROMAN ELBLĄG M50 6 00:23:40 137 00:21:14 71 00:46:07,00

115 SZAŁKOWSKI AMADEUSZ 1993 19 SUSZ UKS TRS SUSZ M18 28 00:19:46 92 00:25:33 153 00:46:40,00

118 STACHNIK PAWEŁ 1982 30 LIDZBARK WARMIŃSKI 00:22:46 124 00:22:51 104 00:47:04,00

124 FURMAN MACIEJ 1971 41 SUSZ UKS TRS SUSZ M40 16 00:22:38 122 00:23:38 121 00:47:29,00

127 KOŁKOWSKI ANDRZEJ 1974 38 BRANIEWO PŁETWAL 00:20:59 110 00:25:15 149 00:47:37,00

131 KACA KRZYSZTOF 1977 35 SUSZ UKS TRS SUSZ 00:22:50 125 00:24:44 141 00:48:48,00

133 JAGIEŁKA PATRYK 1980 32 SUSZ UKS TRS SUSZ 00:21:43 113 00:25:32 152 00:48:55,00

152 SZAŁKOWSKI TOMASZ 1973 39 SUSZ UKS TRS SUSZ 00:23:28 135 00:25:34 154 00:50:24,00

Kategoria seniorek

1 JERZYK AGNIESZKA 1988 24 LESZNO REAL 64-STO 00:14:48 25 00:17:45 11 00:33:03,00

2 OTWOROWSKA MAŁGORZATA 1990 22 SZCZECIN KS IRONMAN C/S POLSKA K20 1 00:14:38 20 00:18:44 23 00:34:09,00

3 MIELNIK MAGDALENA 1991 21 OLSZTYN WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY K20 2 00:14:48 26 00:19:25 33 00:34:56,00

Kategoria młodzieżowa Kobiet K-20

1 OTWOROWSKA MAŁGORZATA 1990 22 SZCZECIN KS IRONMAN C/S POLSKA K20 1 00:14:38 20 00:18:44 23 00:34:09,00

2 MIELNIK MAGDALENA 1991 21 OLSZTYN WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY K20 2 00:14:48 26 00:19:25 33 00:34:56,00

3 SZCZERBIŃSKA MAŁGORZATA 1991 21 MALBORK MKS TRIATHLON MALBORK K20 5 00:16:19 49 00:19:58 43 00:37:00,00

 MP młodzików do lat 14 (500 m + 2,5 km)

1 OLIWA MICHAŁ 1997 15 SZCZECIN KS BIURO PODRÓŻY AS SZCZECIN M14 1 00:05:07 3 00:06:32 2 00:12:12

2 SPRINGER ADRIAN 1997 15 LESZNO REAL 64-STO M14 2 00:05:12 5 00:07:11 16 00:13:10

3 SZUBA ERYK 1997 15 GNIEZNO GTT DIAMENT GNIEZNO M14 3 00:05:56 22 00:06:52 9 00:13:39

4 LENARTOWICZ PAWEŁ 1997 15 KOŁO MLUKS TRIATHLON KOŁO M14 4 00:06:13 35 00:06:52 8 00:13:54

5WILK ADRIAN 1998 14 POLICE WODNIK POLICE M14 5 00:06:25 48 00:07:12 18 00:14:10

6 DURCZAK ARTUR 1998 14 GRYFINO MKS HERMES M14 6 00:06:06 28 00:07:40 33 00:14:28

……………………………………………….

26 MIELNIK DANIEL 1998 14 OLSZTYN WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY M14 26 00:06:09 32 00:08:39 67 00:15:59

28 ZYZEK FILIP 1997 15 ELBLĄG MKS”TRUSO”ELBLĄG M14 28 00:08:05 95 00:07:25 21 00:16:25

MP młodziczek do lat 14 (500 m + 2,5 km)

1 PIETRUSZEWSKA MARTYNA 1998 14 GNIEZNO GTT DIAMENT GNIEZNO K14 1 00:06:29 55 00:07:50 39 00:14:53

2 MASŁOWSKA OLGA 1998 14 GNIEZNO GTT DIAMENT GNIEZNO K14 2 00:06:27 53 00:07:56 45 00:14:58

3 LEWANDOWSKA ALICJA 1997 15 GNIEZNO GTT DIAMENT GNIEZNO K14 3 00:06:17 41 00:08:17 56 00:15:12

3 URBANIAK ANGELIKA 1997 15 POZNAŃ KU AZS UAM TRIATHLON SŁUBICE K14 4 00:06:18 42 00:08:54 74 00:15:12

4 URBANIAK ANGELIKA 1997 15 POZNAŃ KU AZS UAM TRIATHLON SŁUBICE K14 4 00:06:18 42 00:08:54 74 00:15:12

5 PIECHOWIAK AISZA 1997 15 POZNAŃ KS UAM TRIATHLON POZNAŃ K14 5 00:06:03 26 00:08:54 75 00:15:40

6 SANOCKA ANNA 1998 14 GŁOGÓW CSGT GŁOGÓW K14 6 00:06:23 47 00:08:43 69 00:15:40

………………………………………….

21 LOREK KINGA 1998 14 ELBLĄG MKS”TRUSO”ELBLĄG K14 21 00:07:24 83 00:08:59 77 00:17:07

22 NIKEL NATALIA 1997 15 SUSZ UKS TRS SUSZ K14 22 00:07:21 80 00:09:08 84 00:17:27

Juniorzy młodsi do lat 16 (500 m + 2,5 km)

1 TYCZYŃSKI JACEK 1996 16 GŁOGÓW CSGT GŁOGÓW M16 1 00:05:30 6 00:06:22 1 00:12:29

2 ZDUN KONRAD 1995 17 KALISZ UKS 9 KALISZ M16 2 00:05:08 4 00:06:40 5 00:12:30

3 HYDZIK PIOTR 1995 17 WADOWICE YMCA KRAKÓW M16 3 00:04:48 1 00:07:12 17 00:12:38

4 KOBYŁECKI ŁUKASZ 1996 16 GNIEZNO GTT DIAMENT GNIEZNO M16 4 00:05:47 10 00:06:36 4 00:12:58

5 SOWINSKI MILOSZ 1995 17 NOWA IWICZNA WTT WARSZAWA M16 5 00:05:53 16 00:06:32 3 00:13:09

6 KLEPADŁO KAMIL 1996 16 GRYFINO MKS HERMES M16 6 00:05:48 11 00:06:44 6 00:13:12

…………………………………………………………

12 GŁUCHOWSKI JĘDRZEJ 1995 17 ELBLĄG MKS”TRUSO”ELBLĄG M16 12 00:13:32

16 KOWALSKI ŁUKASZ 1995 17 ELBLĄG MKS”TRUSO”ELBLĄG M16 16 00:06:10 33 00:07:22 19 00:14:04

23 KAROLKIEWICZ SEBASTIAN 1996 16 ELBLĄG MKS”TRUSO”ELBLĄG M16 23 00:06:27 54 00:07:37 31 00:14:44

MP juniorek młodszych do lat 16 (500 m + 2,5 km)

1 PAWŁOWSKA MARTA 1996 16 BYDGOSZCZ MUKS PIĘTNASTKA BYDGOSZCZ K16 1 00:05:54 18 00:07:57 46 00:14:39

2 ZAŁUCKA PAULINA 1995 17 ELBLĄG MKS”TRUSO”ELBLĄG K16 2 00:06:21 43 00:07:37 30 00:14:44

3 KWIATKOWSKA KAJA 1996 16 KRAKÓW YMCA KRAKÓW K16 3 00:06:04 27 00:08:01 49 00:14:52

4 MAJOS PAULINA 1996 16 KIELCE TS AKWEDUKT KIELCE K16 4 00:05:57 24 00:08:25 58 00:14:57

5 WARGACKA PAULINA 1995 17 KOŁO MLUKS TRIATHLON KOŁO K16 5 00:06:13 38 00:08:06 50 00:15:06

6 RYBAK NATALIA 1995 17 GŁOGÓW CSGT GŁOGÓW K16 6 00:07:24 82 00:07:55 42 00:15:19

MP chłopców do lat 12 (200 m + 1 km)

1 SAPIŃSKI RADOSŁAW 1999 13 POLICE WODNIK POLICE M12 1 00:03:27 1 00:04:08 6 07:35,00

2KASPRZYK FILIP 1999 13 GNIEZNO GTT DIAMENT GNIEZNO M12 2 00:03:47 3 00:03:51 2 07:38,00

3 RUDZIŃSKI GRZEGORZ 1999 13 GRYFINO DELF GRYFINO M12 3 00:04:15 14 00:03:25 1 07:40,00

4 KONASIUK KONRAD 1999 13 POLICE WODNIK POLICE M12 4 00:03:44 2 00:04:00 07:44,00

6 SIENKIEWICZ OSKAR 1999 13 GDYNIA M12 5 00:03:52 5 00:04:12 7 08:04,00 5

6 FALBOGOWSKI MACIEJ 1999 13 POZNAŃ WKS POZNAŃ M12 6 00:04:09 11 00:04:03 5 08:12,00

……………………………………….

9 JARLIŃSKI MICHAŁ 1999 13 IŁAWA SSP ORKA M12 9 00:04:39 23 00:04:24 20 09:03,00

18 DZIK SZYMIN 2000 12 IŁAWA SSP ORKA M12 18 00:05:09 40 00:04:59 47 10:08,00

19 KOSSEK FILIP 1999 13 IŁAWA SSP ORKA M12 19 00:05:15 46 00:05:01 49 10:16,00

MP chłopców do 10 lat (200 m + 1 km)

1 KASPRZYK KAMIL 2002 10 GNIEZNO GTT DIAMENT GNIEZNO M10 1 00:04:48 29 00:04:13 9 09:01,00

2SIENKIEWICZ MAKS 2001 11 GDYNIA M10 2 00:04:48 30 00:04:34 25 09:22,00

3 BARTCZAK MATEUSZ 2001 11 NIEMCZ REKINTEAM M10 3 00:04:40 24 00:04:44 34 09:24,00

4 PAWLICKI BARTOSZ 2001 11 GNIEZNO GTT DIAMENT GNIEZNO M10 4 00:05:28 47 00:04:16 10 09:44,00

5 SZYMCZAK JAKUB 2002 10 KOŁO MLUKS TRIATHLON KOŁO M10 5 00:05:10 41 00:04:34 24 09:44,00

6 GŁUSZKOWSKI MATEUSZ 2001 11 POZNAŃ UKS CITYZEN POZNAŃ M10 6 00:04:58 34 00:04:49 36 09:47,00

…………………………………………………

7 ZIELSKI OLIWIER 2001 11 IŁAWA SSP ORKA M10 7 00:05:10 43 00:05:11 53 10:21,00

Klasyfikacja drużynowa 18 lat i starsi

1 UKS TRI-SAUCONY RUMIA 02:18:29

2 WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY (NAJMOWICZ SEBASTIAN,MIELNIK MAGDALENA,NAJMOWICZ PAWEŁ, GOŹDZIEJEWSKA ANNA) 02:25:01

3 KS UAM TRIATHLON POZNAŃ 02:26:28

Klasyfikacja druzynowa w grupach 14-16 lat

1 GTT DIAMENT GNIEZNO 00:56:28

2 MKS”TRUSO”ELBLĄG (GŁUCHOWSKI JĘDRZEJ,KOWALSKI ŁUKASZ, ZAŁUCKA PAULINA, LOREK KINGA) 00:59:27

3 MKS HERMES 00:59:35

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x