Na dzień przed Elemental Triathlon Olsztyn 2013 – W Aquasferze trening z gwiazdami

Coraz bliżej do startu w zawodach Elemental Triathlon Olsztyn 2013. W przeddzień wydarzenia sportowego, 18 maja, odbędzie się trening pływacki w Wodnym Centrum Rekreacyjno – Sportowym „Aquasfera”. Fachowych instrukcji udzieli m.in. mistrz świata w triathlonie Michael Raelert, a także inne gwiazdu, które wystartują w imprezie Filip Przymusiński i Marcin Konieczny. Swoimi doświadczeniami podzielą się także Iwona Guzowska oraz Maciej Dowbor.

 

Już tylko dni dzielą nas od pierwszych w tym sezonie zawodów triathlonowych. 19 maja zawodowcy
i amatorzy zmierzą się z dystansem olimpijskim (1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze, 10 km biegania) i super sprinterskim (0,2 km pływania, 8 km jazdy na rowerze, 2 km biegania).

Dzień przed zawodami, 18 maja o godzinie 17:00, rozpocznie się trening pływacki z gwiazdami triathlonu, w którym udział wziąć mogą wszyscy zarejestrowani uczestnicy Elemental Triathlon Olsztyn 2013. Zaprawę poprowadzi mistrz i rekordzista świata na dystansie Ironman 70.3 Michael Raelert oraz czołowi polscy reprezentanci dyscypliny – Filip Przymusiński i Marcin Konieczny. Swoimi doświadczeniami podzielą się także Iwona Guzowska oraz Maciej Dowbor.

Trening odbędzie się na 50-cio metrowym basenie olimpijskim Wodnego Centrum Rekreacyjno –Sportowego „Aqusfera”, przy al. Piłsudskiego 69b w Olsztynie. Jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

Tego samego dnia w „Aquasferze”, w godzinach 1600 – 2000 czynne będzie biuro zawodów, gdzie uczestnicy odbiorą pakiety startowe.

Więcej informacji o zawodach na stronie www.triathlonolsztyn.pl.

Elemental Trathlon Olsztyn to impreza sportowa adresowana zarówno dla wyczynowców jak i amatorów tego sportu. Zawody odbędą się na dwóch dystansach: olimpijskim (pływanie 1,5 km, jazda na rowerze 40 km, bieg 10 km) oraz dystansie super sprint (pływanie 0,2 km, jazda na rowerze 8 km, bieg 2 km).

Trasa pływacka zostanie wyznaczona na Jeziorze Długim, strefa zmian i dystans biegowy znajdą się w bliskim sąsiedztwie jeziora. Odcinek biegowy wytyczony zostanie wzdłuż alejek przylegających do zbiornika.

Sponsorem tytularnym zawodów jest spółka Elemental Holding, specjalizująca się w recyklingu i odzysku odpadów
oraz prowadząca hurtowy obrót metalami, w szczególności nieżelaznymi.

Fot. triathlon.competier.com

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x