W Borównie dzień żelaznych ludzi – M. Konieczny tym razem czwarty

Ironman – skrajna konkurencja triatlonu, podczas której organizm zostaje wystawiony na nadludzki wysiłek Prawie 4 km pływania, 180 km jazdy rowerem, a na koniec bieg maratoński. W zasadzie każdy kto ukończy taka próbę jest bohaterem. Marcin Konieczny z Olsztyna specjalizuje się w tej odmianie triathlonu. W ubiegłym roku wygrał rywalizacje w Borównie, gdzie tradycyjnie odbywają się nieoficjalne Mistrzostwa Polski. Tym razem zajął czwarte miejsce, choć uzyskał czas lepszy o 20 minut.

Mimo wszystko jestem zadowolony –powiedział po zakończeniu triathlonu Marcin Konieczny. Do tegorocznej rywalizacji nie byłem jednak tak dobrze przygotowany jak poprzednio. Okazało się, że start w dwóch morderczych próbach w odstępie kilkunastu tygodni jest błędem, przynajmniej w moim przypadku. Nie zdołałem się pełni zregenerować po Klagenfurcie, gdzie walczyłem o przepustkę na Hawaje, gdzie odbywa się najsłynniejszy Ironman. I choć tam nie uzyskałem bezpośredniej kwalifikacji, organizatorzy przysłali mi informację, że mogę wystąpić na Hawajach, bo zwolniły się miejsca. Ale ja już kiedyś sobie założyłem, że muszę wywalczyć awans bezpośrednio, a nie z listy rezerwowych. To jednak dygresja.
Wracając do niedzielnej próby w Borównie, mimo dobrego czasu, miałem dwa poważne upadki podczas jazdy rowerem, co oczywiście odbiło się na końcowym wyniku, Do zwycięzcy straciłem około 30 minut. To dużo.
Najważniejsze by wyciągać wnioski z każdego startu. Nie mam jeszcze sprecyzowanych planów, ale w przyszłym roku najprawdopodobniej wystartuję w najtrudniejszym w Europie długim triathlonie w Nicei. To będzie mój ostatni sezon startów w grupie wiekowej 30-39 lat, jak przejdę do następnej kategorii – zaatakuję. Myślę, że z większym powodzeniem. Na razie trzeba trochę odpocząć i rozpocząć przygotowania do kolejnego roku startów.

Kolejność podczas MP 2010 w Borównie:

1 Michał Sierakowski (KTS Ironman) 9 godz. 19 min.
2 Lukas Krtec (Czechy)
3 Rafał Wyczółkowski (Częstochowa)
4 Marcin Konieczny (Olsztyn) 9 godz. 49 min.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x