Gimnazjum Żabi Róg w Szkolnych MŚ – Czas na większe wyzwania!

W dniach 23-29 maja 2011r w Pilznie (Czechy) odbędą się III Szkolne Mistrzostwa Świata (ISF) w unihokeju. Polskę reprezentować będzie Gimnazjum  w Żabim Rogu, skąd  m. im rekrutują się tegoroczne złote medalistki MP juniorek młodszych. Udział w mistrzostwach zespół Marcina Zmiarowskiego zapewnił sobie po wygraniu ubiegłorocznej ogólnopolskiej Gimnazjady. Od formalnego prawa gry do realnego udziału w turnieju w Pilźnie była jednak daleka droga.

Zarząd Główny Szkolnego Związku Sportowego zgłosił oficjalnie naszego reprezentanta do udziału w mistrzostwach świata, zastrzegając sobie, że nie poniesie kosztów wyprawy i pobytu w Czechach. O fundusze trzeba było zabiegać na własna rękę. Magia „Noletu” Żabi Róg zadziałała, bo w ostatnich latach stała się symbolem ambicji, pasji i profesjonalizmu.

– Cieszę się, że weźmiemy udział w mistrzostwach, bo po sukcesach krajowych czas sprawdzić swe umiejętności w międzynarodowym towarzystwie – powiedział trener Marcin Zmiarowski. Dziewczyny naprawdę na to zasłużyły. Medale Mistrzostw Polski to efekt nie tylko talentu, ale też ciężkiej pracy na treningach, wielokrotnie kosztem innych rozrywek. Nauka i sport stały się w ich życiu priorytetem. Bardzo pomógł nam Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, który pokrył ponad połowę kosztów uczestnictwa. Resztę uzbieraliśmy od sponsorów, a Burmistrz Morąga zapewnił nam transport. I tak dziewczyny mają okazje zadebiutować w imprezie międzynarodowej najwyższej rangi.

Zespół Gimnazjum z Żabiego Rogu będzie pierwszym reprezentantem Polski w Szkolnych Mistrzostwach Świata, choć to już trzecia edycja. Jak widać trenerowi i zawodniczkom nie brakuje determinacji. Ujawniły to nie raz na boisku, również dążąc do kolejnych wyzwań.

O medal nie będzie łatwo. W grupie mamy reprezentacje szkolne z Czech, Rosji, Słowacji i Finlandii. Zdecydowane faworytki to Skandynawki, bardzo mocne są Czeszki. Żeby grać o medale, trzeba zająć w grupie przynajmniej drugie miejsce. Zadanie bardzo trudne, ale dziewczyny z Żabiego Rogu nie raz udowodniły, że konsekwentnie dążą do realizacji sportowych celów. Oby udało się i tym razem!

Mistrzem Świata w kategorii dziewcząt oraz chłopców aktualnie jest Szwecja, która w 2009 roku sięgała po złote medale Mistrzostw Świata. Szkolne Mistrzostwa Świata w obydwu kategoriach są dla roczników: 1994,1995,1996 lub 1997.

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x