Jeszcze raz gratulujemy Panie Marcinie – Sposób na lepsze życie…

Z wielką przyjemnością i satysfakcją przeradzająca się w dumę obejrzałem rozmowę w programie „Dzień dobry TVN” z Marcinem Zmiarowskim i jego dziewczynami z zespołu unihokeja LUKS Nolet Żabi Róg. Kilkanaście miesięcy temu drużyna spod Morąga odniosła wielki sukces zdobywając w Czechach szkolne mistrzostwo świata. Było to ukoronowanie wspaniałej passy na krajowych boiskach, gdzie Nolet sięgał po medale Mistrzostw Polski w różnych grupach wiekowych. Głównym twórcą tych niebywałych osiągnięć jest właśnie Marcin Zmiarowski, który od 11 lat prowadzi sekcje unihokeja w maleńkiej miejscowości. Jak widać swoje miejsce można znaleźć wszędzie. Potrzebna jest charyzma, determinacja i umiejętność zjednania sobie ludzi.

 

W studiu TVN oprócz trenera gościli jego partnerka życiowa Elżbieta Kukułka, która pomaga w prowadzeniu zespołu, a z racji wykształcenia zajmuje się treningiem mentalnym oraz zawodniczki: Weronika Chmielewska i Sandra Bartkowiak. Żywy przykład osób ambitnych, już spełnionych, którym sukces nie uderzył do głowy, przeciwnie otworzył nowe perspektywy i możliwości.

Trener Marcin Zmiarowski uchylił bramę swym podopiecznym na lepsze życie. To określenie z rozmowy zapamiętałem jako motto. Przecież jego dziewczyny nie uprawiają sportu zawodowo. Pan Marcin zaszczepił w nich pasję i determinację w osiąganie kolejnych celów. Być może kilka z nich wiąże swą przyszłość z uprawianiem unihokeja na najwyższym poziomie, ale te które zakończą karierę na etapie młodzieżowym z całą pewnością znajdą swe miejsce, bo wiedzą jak walczyć, zorganizować sobie czas, czuć satysfakcje z tego co się robi.

Takie przykłady warto prezentować, zwłaszcza w zbitce z marazmem jaki opanowała dużą część naszej młodzieży. A może tych pasji nie ma z niej kto wydobyć. Dlatego tak istotni w społecznościach lokalnych są pasjonaci z pomysłem na życie. Pomagajmy im w realizacji celów. Pan Marcin znalazł wsparcie w samorządzie lokalnym, także wojewódzkim, który pomógł w wyprawie do Czech po mistrzostwo świata. Znalazł też sojuszników w największych firmach Morąga (Paged), szkołach, gdzie uczą się dziewczęta. Tak się rodzą wspólne radości, bo każdy ma udział w sukcesach.

Dostrzegł to również znakomity gość audycji Mariusz Czerkawski, który z niekłamanym podziwem pogratulował trenerowi i zawodniczkom sukcesów.

Najważniejsze by ten przykład stał się impulsem dla innych. Los rzucił nas w różne miejsca, ale jak się okazuje wszędzie można znaleźć swoją ścieżkę. Pod warunkiem, że się bardzo chce.

{AdmirorGallery}zmiar4{/AdmirorGallery}

Fot. www.mediagroupinfo.pl

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x