Juniorki młodsze Noletu w finale MP – Awans bez kłopotów

W Kłębowie dobiega końca jeden z dwóch turniejów półfinałowych Mistrzostw Polski juniorek młodszych w unihokeju. Do rywalizacji przystąpiło sześć zespołów: Nolet Żabi Róg, Ambra Ołłarzew Ożarów Mazowiecki, PUKS Trzebinia, Orkan Ludźmierz, Podhale Nowy Targ i Junior Kłębowo. Trzy najlepsze drużyny awansują do finału. Zespół Noletu Żabi Róg po bardzo cennym remisie w niedzielnym meczu z Podhalem Nowy Targ 2:2 izwycięstwie nad Kłębowem 3:0 zajął trzecie miejsce premiowane awansem.

Nolet Żabi Róg

Bramkarka: Weronika Horoszczuk, I piątka: Paulina Borowicka, Sandra Mikołajczyk, Adrianna Otręba, Natalia Kulwicka, Marta Krajewska, II piątka: Krystyna Bednarska, Katarzyna Szabłowska, Anna Mikołajczyk, Katarzyna Żurawska, Adrianna Siudzińska, III piątka: Kaja Sikorska, Klaudia Chmielewska, Dorota Kisielewska, Aniela Dymiśkiewicz, Katarzyna Leonowicz. Trener Marcin Zmiarowski

Bardzo dobrze rozpoczęły turniej zawodniczki Noletu, które pewnie pokonały zespół z Ożarowa, mając przewagę przez całe spotkanie (gramy 3×15 minut). Zwłaszcza w drugiej tercji zaprezentowały wiele efektownych akcji zakończonych celnymi strzałami. Trener Marcin Zmiarowski jest optymistą.

– Dobry początek jest bardzo ważny – powiedział tuż po meczu. Myśle, że powinniśmy zająć premiowane miejsce, ale najważniejsze by skoncentrować się przed kolejnym spotkaniem.

I kolejka

LUKS Nolet Żabi Rób – UKS Ambra Ołtarzew Ożarów Mazowiecki 8-3 (2-1,5-2,1-0) Bramki: 2-Adrianna Siudzińska, 2-Marta Krajewska, 2-Paulina Borowicka, 1-Adrianna, Otręba 1-Natalia Kulwicka

Inne wyniki

PUKS 3 Trzebinia – UKS Orkan Ludźmierz 3-6 (1-1,1-1,1-4)

MMKS Podhale Nowy Targ –  UKS Junior Kębłowo 8-2(1-2,4-0,3-0)

II kolejka

Zaczęło sie wprawdzie niezbyt pomyślnie i po pierwszej tercji Nolet przegrywał, ale gdy dziewczeta wyrównały – opanowały sytuację i na finiszu niepodzielnie panowały na boisku.

LUKS Nolet Żabi Róg – PUKS Trzebinia 3-1 (0-1,1-0,2-0)

Bramki: 2- Natalia Kulwicka, 1- Paulina Borowicka.

Inne wyniki

UKS Junior Kębłowo – UKS Ambra Ołtarzew Ożarów Mazowiecki 5-6 (1-3,3-3,1-0)

UKS Orkan Ludźmierz – MMKS Podhale Nowy Targ  3-4 (2-1,1-1,0-2)

III kolejka

Bardzo zacięte, w końcówce dramatyczne spotkanie. O minimalnej porażce zadecydowała proste błędy. Zespół w ostatnim meczu jakby zatracił koncentrację, ale bilans dnia – dwa zwycięstwa, jedna porażka nie jest zły.

UKS Orkan Ludźmierz – LUKS Nolet Żabi Róg 6-5 (0-1,2-0,3-3)

Bramki: 2-Natalia Kulwicka, 2-Dorota Kisielewska, 1-Marta Krajewska

Inne wyniki

UKS Junior Kębłowo – PUKS 3 Trzebinia 1-3 (0-1,0-1,1-1)

MMKS Podhale Nowy Targ – UKS Ambra Ołtarzew Ożarów Mazowiecki 4-2 (2-2,2-0,0-0)

IV kolejka

MMKS Podhale Nowy Targ – LUKS Nolet Żabi Róg  2-2 (0-1,1-1,1-0)

Bramki: 1- Marta Kulwicka, 1-Adrianna Otręba

Cenny remis zespołu Noletu nad zespołem, który tej tej pory zdobył komplet punktów. Ten rezultat w zasadzie gwarantuje awans do finału, tym bardziej, że w ostatnim meczu Nolet zagra z najsłabszym zespołem turnieju – Juniorem Kłębowo.

Inne wyniki

UKS Junior Kębłowo – UKS Orkan Ludźmierz  2-9 (2-6,0-2,0-1)

UKS Ambra Ołtarzew Ożarów Mazowiecki – PUKS 3 Trzebinia 2-1 (0-0,2-0,0-1)

V kolejka

LUKS Nolet Żabi Róg – UKS Junior Kębłowo 3-0 (0-0,1-0,2-0)

Bramki: 2-Paulina Bronowicka, 1-Natalia Kulwicka

Nolet miał już zapewniony awans, dziewczęta jednak chciały zakończyć turniej mocnym akcentem. Mecz okazał sie trudny, ze względu na fantastyczną dyspozycję bramkarki Kłębowa. Dopiero w trzeciej tercji ogromna przewaga została zamieniona na dwie bramki. Tym samym Nolet jest w finale MP. Wielkie gratulację. Przypomnijmy, że niebawem w Morągu odbędzie się finał MP juniorek starszych też z udziałem Noletu Żabi Róg.