Juniorzy starsi Noletu w półfinale MP – Jak feniks z popiołu

Juniorzy starsi Noletu Żabi Róg jechali  do Wejherowa z mocnym postanowieniem odniesienia przynajmniej jednego zwycięstwa i swój plan dzielnie realizowali podczas sobotniego meczu. Przez dwie tercje trzymali inicjatywę. W trzeciej tercji nastąpiła katastrofa. Nolet przegrał ją aż 0:8, i cały mecz 6:11.  W zespole z Żabiego Rogu przez dwie tercje brylował Patryk Tułaj zdobywając cztery bramki z rzędu. W rewanżu juniorzy Noletu odrodzili sie jak feniks z popiołów. Po niezwykle dramatycznej grze pokonali gospodarzy 7:6, zdobywając bramke na 9 sekund pzred końcem. To był gol na wagę awansu do półfinału MP.

Sobota (28 stycznia)

UKS Ósemka Wejherowo – LUKS Nolet Żabi Róg 11:5 (1:3, 2:2, 8:0)

0:1 – Paweł Tułaj (1), 0:2 – Paweł Tułaj (7), 1:2 – Patruk Pranga (13), 1:3 – Paweł Tułaj (14) 2:3 – Tomasz Penkowski (23), 2:4 – Paweł Tałaj (27), 3:4 – Dawid Dawidowski (28), 3:5 – Dawid Bartkowski (40), 4:5 – Patryk Pranga (42), 5:5 – Tomasz Penkowski (42), 6:5 – Daniel Potrykus (44), 7:5 – Daniel Potrykus (46), 8:5 – Tomasz Penkowski (49), 9:5 – Daniel Potrykus (54), 10:5 – Patryk Żyła – (59), 11:5 Daniel Potrykus (59).

Niedziela (29 stycznia)

Udany rewanż Noletu, ale mecz znów pełen dramaturgii i zwrotów sytuacji. Żabi Róg prowadził przez połowę spotkania, a potem stracił cztery bramki z rzędu i zanosiło się na powtórkę z soboty. Nasi chłopcy zdołali się podnieść. Zaskoczyli gospodarzy doprowadzając do  wyrównania, a na dziewięć sekund przed końcem Ireneusz Lasikowski zdobył zwycięską bramkę, która dała trzy bezcenne punkty na wagę awansu do półfinału Mistrzostw Polski.

UKS Ósemka Wejherowo – LUKS Nolet Żabi Róg 6:7 (2:3, 3:1, 1:3)

0:1 – Radosław Rakowiecki (10), 0:2 – Paweł Tułaj (13), 0:3 – Arkadiusz Lasikowski (14), 1:3 – Tomasz Penkowski (16), 2:3 – Patryk Pranga (20), 2:4 – Radosław Rakowiecki (25), 3:4 – Tomasz Penkowski (29), 4:4 – Daniel Potrykus (30), 5:4 – Dawid Dawidowski (40), 6:4 – Patryk Rzepiak (45). 6:5 – Arkadiusz lasikowski (48), 6:6 – Łukasz Chojnacki (56), 6:7 – Ireneusz Lasikowski (60)

1 LUKS Nolet Żabi Róg  8   5   1   0   2   55 – 51   17

2 UKS Ósemka Wejherowo  6   3   0   1   2   46 – 36   10

3 UKS Aligator Chwarzno Gdynia   6   1   0   0   5   38 – 52   3