Podstawówki z Młynar i Żabiego Rogu najlepsze – Śladem mistrzyń

Po serii eliminacji w Elblągu rozegrano finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju. Mistrzostwo Warmii i Mazur wywalczyły reprezentacje dziewcząt z SP z Żabiego Rogu i chłopców z SP Młynar. Organizatorem finałowych turniejów był Elbląski Szkolny Związek Sportowy.

W hali sportowej elbląskiej dwunastki w finale rywalizowało siedem drużyn dziewcząt, które podzielono na dwie grupy eliminacyjne.

W grupie „A” najlepszy poziom wyszkolenia wykazała reprezentacja unihokeistek ze Szkoły Podstawowej z Żabiego Rogu pokonując 2:0 zespół SP nr 12 Elbląg i 5:1 SP nr 18 Elbląg.

W grupie „B” bezkonkurencyjny był zespół SP z Godkowa, który wygrał 3:1 z SP z Orzysza, 2:0 z SP nr 15 z Elbląga i  4:1 z SP nr 8 z Elbląga.

W półfinałach  Żabi Róg pokonał 1:0 SP nr 8 Elbląg, a SP Godkowo wygrała 2:1 z SP nr 18 z Elbląga.

W meczach o miejsca zanotowano wyniki:

o piąte: SP nr 12 Elbląg – SP nr 15 Elbląg 5:0,

o trzecie: SP nr 8 Elbląg – SP nr 18 Elbląg 1:2,

o pierwsze: SP Żabi Róg – SP Godkowo 2:2 karne 1:0.

Za zajęcie czterech  pierwszych miejsc zespoły otrzymały puchary a zawodnicy za trzy pierwsze miejsca –  medale. Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy. Uczestniczki finału wojewódzkiego honorowała Jolanta Piekarska, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 12 w Elblągu.

Areną finałowej rywalizacji zespołów chłopców była hala Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego. W turnieju uczestniczyło dziewięć drużyn, które rozegrały mecze eliminacyjne w grupach.

9. Szkoła Podstawowa Nr 16 Elbląg

Za zajęcie czterech  pierwszych miejsc zespoły otrzymały puchary a zawodnicy za trzy pierwsze miejsca medale. Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy. Trofea wręczał Janusz Pająk członek Prezydium   Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego  w Olsztynie, wiceprzewodniczący urzędujący Elbląskiego Szkolnego Związku Sportowego.