Puchary Bałtyku rozdane – Żabi Róg i Morąg wśród najlepszych

W Elblągu zakończył  się 18. Międzynarodowy Festiwalu Unihokeja Dzieci i Młodzieży o Puchar Bałtyku, pod patronatem Pomorskiej Spółki Gazownictwa. Po rozegraniu 223 meczów wyłoniono mistrzów Polski w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, Gimnazjadzie i Licealiadzie. Wśród medalistów nie zabrakło reprezentantów województwa warmińsko-mazurskiego: oczywiście z Żabiego Rogu i Morąga. Organizatorzy sprostali ogromnemu wyzwaniu. Wszyscy sie dziwią jak tego dokonali.

I dzień

W festiwalu uczestniczą 83 najlepsze z eliminacji wojewódzkich drużyny z ponad 1200 zawodniczek i zawodników. Trwa rywalizacja o krajowe mistrzostwo w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, Gimnazjadzie i Licealiadzie. Mistrzowie w poszczególnych kategoriach będą znani w niedzielę. Barwy Warmii i Mazur na festiwalu reprezentują zespoły z Młynar, Morąga i Żabiego Rogu. Szczególnie obserwowana jest drużyna dziewcząt z Żabiego Rogu – aktualnych Mistrzyń Świata Szkół w unihokeju.

Podczas otwarcia festiwalu, unihokeistkom gratulacyjne adresy podziękowaniami za godne reprezentowanie Polski wręczył Janusz Pająk, członek prezydium Zarządu Głównego Szkolnego Związku Sportowego. Okazjonalnie trener „złotej drużyny” – Marcin Zmiarowski został uhonorowany medalem „Za Zasługi w Rozwoju Sportu Szkolnego”. Mistrzynie świata z Żabiegu Rogu są faworytkami Gimnazjady, ale Marcin Zmiarowski jest przekonany, że droga do Mistrzostwa Polski nie będzie łatwa. Wszyscy mobilizują się na pojedynki z gimnazjalistkami z Żabiego Rogu pod Morągiem i chcą pokonać mistrzynie świata.

Po sobotniej serii meczów eliminacyjnych rozgrywanych w pięciu elbląskich halach sportowych, w niedzielę odbędą się spotkania o miejsca w turniejach, półfinały i finały. Po rozegraniu 223. meczów, w niedzielne popołudnie poznamy ostateczne wyniki festiwalu unihokeja.

II dzień

W Elblągu zakończył się 18. Międzynarodowy Festiwalu Unihokeja Dzieci i Młodzieży o Puchar Bałtyku, pod patronatem Pomorskiej Spółki Gazownictwa. Po 223 rozegranych meczach przez 83 najlepsze z eliminacji wojewódzkich drużyny, wyłoniono Mistrzów Polski  w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, Gimnazjadzie i Licealiadzie.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w zespołach dziewcząt złote medale zdobyła drużyna SP nr 3 z Trzebini, srebrne SP nr 1 z Trzebiatowa, a brązowe SP z Sidziny.

W rywalizacji chłopców mistrzostwo dla SP z Sanoka, srebro – SP z Babimostu, a brąz dla SP Brójce.

W  kategorii gimnazjów potwierdziły umiejętności reprezentujące Warmię i Mazury dziewczęta z Żabiego Rogu. Aktualne Mistrzynie Świata Szkół, wywalczyły Mistrzostwo Polski w unihokeju. Srebrne medale zdobyły dziewczęta z Gimnazjum w Trzebiatowie, a brązowe – unihokeistki Gimnazjum z Kębłowa.

Mistrzostwo Polski Gimnazjady chłopców zdobyła drużyna z Sanoka, wicemistrzostwo dla Gimnazjum z Uniejowa, a brązowe medale wywalczył zespół Gimnazjum z Wierzchowa.

W finałach Licealiady złote medale wywalczyły dziewczęta z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących z Morąga, reprezentujące Warmię i Mazury. Srebro dla licealistek z Gniezna, a brąz dla ZSP z Trzebiatowa.

Rywalizację chłopców w Licealiadzie wygrał team z Sanoka, srebro dla drużyny z Chojnic, a brązowe medale wywalczyli unihokeiści ZSZiO z Morąga.

Wszystkie drużyny uczestniczące w festiwalu otrzymały pamiątkowe dyplomy, cztery najlepsze w każdej kategorii puchary, a mistrzowskie – upominki rzeczowe. Dodatkowo honorowano najlepszych zawodniczki i zawodników, snajperów i bramkarzy w każdej z kategorii.

Największe w Polsce sportowe wydarzenie w unihokeju, praktycznie zamykające sezon w tej dyscyplinie, przeszło do historii. Za rok kolejna taka impreza w Elblągu i podobnie jak obecnie jej organizatorem będzie Elbląski Szkolny Związek Sportowy.

Wyniki

Szkoły Ponadgimnazjalne

Chłopcy

1. II LO Sanok

2. ZSP 1 Chojnice

3. ZSZiO Morąg

4. ZS 2 Gniezno

5. XXIII LO Łódź

6. ZSP 2 Kwidzyn

Dziewczęta

1. ZSZiO Morąg

2. II LO Gniezno

3. ZSP Trzebiatów

4. ZS 2 Sanok

5. II LO Mielec

Gimnazja

Chłopcy

1. G. 1 Sanok

2. G. Uniejów

3. G. Wierzchowo

4. G. Babimost

5. G. Żabi Róg

6. G. 38 Bydgoszcz

Dziewczęta

1. G. Żabi Róg

2. G. Trzebiatów

3. G. Kębłowo

4. G. Trzebinia

5. G. Chocianów

6. G. 21 Warszawa

Szkoły Podstawowe

Chłopcy

1. SP 1 Sanok

2. SP Babimost

3. SP Brojce

4. SP Sidzina

5. SP Gaworzyce

6. SP 73 Warszawa

………………………..

8. SP Młynary

 

 


{vsig}pucharb{/vsig}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x