W Elblągu Festiwal o Puchar Bałtyku – W symbiozie ze Strefą Kibica

Wielką sportową imprezą w Elblągu towarzyszącą działającej w mieście Strefie Kibica Euro 2012, będzie 19. Międzynarodowy Festiwal Unihokeja dzieci i młodzieży. W dotychczasowych 18 edycjach, największej w tej dyscyplinie sportu imprezy w Polsce, organizowanej przez Elbląski Szkolny Związek Sportowy uczestniczyło blisko 19 tysięcy dziewcząt i chłopców z kraju i zagranicy. Do Elbląga już zjeżdżają uczestnicy festiwalu organizowanego pod patronatem Pomorskiej Spółki Gazownictwa na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki i Zarządu Głównego Szkolnego Związku Sportowego.

 

Pomysłodawca pierwszego i organizator kolejnych festiwali Janusz Pająk wiceprzewodniczący Elbląskiego Szkolnego Związku Sportowego, informuje, że w tej największej imprezie unihokeja w kraju i jednej z największych w Europie uczestniczyć będą 73 drużyny dziewcząt i chłopców, unihokejowi mistrzowie województw, reprezentacje Kaliningradu (Rosja) i Cieszyna (Czechy). To ponad 1000 zawodniczek i zawodników, którzy będą rywalizować o mistrzowskie laury w kraju i Puchary Bałtyku w finałach VI Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej (szkoły podstawowe), VIII Ogólnopolskiej Gimnazjadzie i III Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych „Licealiadzie”.

Sportowa rywalizacja będzie trwała przez dwa dni – w sobotę od godz. 8:00 – 21:00 i w niedzielę od godz. 8:00 – 14:00 w pięciu największych halach sportowych Elbląga. Wstęp na mecze jest wolny, a można ich przebieg obserwować w halach sportowych MOS przy ul. Kościuszki, IV LO przy ul. Sienkiewicza, SP nr 12 ul. Zajchowskiego, SP nr 8 ul. Szańcowa i ZS nr 1 ul. Korczaka. Patronat medialny nad imprezą przyjęły redakcje Radia Olsztyn, Dziennika Elbląskiego, Telewizji Elbląskiej i portalu floorball24.pl

XIX Międzynarodowy Festiwal Unihokeja jest imprezą towarzyszącą Elbląskiej Strefie Kibica, największej na Warmii i Mazurach jaką zorganizował samorząd miasta Elbląga w ramach Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej – EURO 2012.

Andrzej Minkiewicz

{AdmirorGallery}baltyk8{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x