W Elblągu o Puchar Bałtyku – Mistrzynie świata największą atrakcją

W nadchodzący weekend Elbląg będzie gospodarzem 18. Międzynarodowego Festiwalu Unihokeja Dzieci i Młodzieży o Puchar Bałtyku, gigantycznej imprezy sportowej organizowanej pod patronatem Pomorskiej Spółki Gazownictwa i honorowym patronatem Grzegorza Nowaczyka, Prezydenta Elbląga. Gigantycznej, bo czwartej pod względem liczby uczestników w Europie po Czechach, Szwecji i Finlandii.

Sportowe umiejętności zaprezentują najlepsze drużyny kraju, a wśród nich w kategorii gimnazjów zespół dziewcząt z Żabiego Rogu – aktualnych Mistrzyń Świata Szkół w unihokeju.

– Przygotowania do Festiwalu są już na ukończeniu – informuje Janusz Pająk, wiceprzewodniczący Elbląskiego Szkolnego Związku Sportowego. – Mamy potwierdzenie uczestnictwa od 83 zespołów ze wszystkich województw kraju i z partnerskiego Elblągowi miasta Kaliningradu. Do naszego miasta przyjedzie ponad 1200 młodych sportowców z trenerami, a będą to najlepsze polskie zespoły unihokeja wyłonione w eliminacjach wojewódzkich.

Główną areną festiwalu będzie hala MOS przy ul. Kościuszki, gdzie o krajowy prymat rywalizować będą w finale Ogólnopolskiej Gimnazjady drużyny dziewcząt, a wśród nich Mistrzynie Świata Szkół z Gimnazjum z Żabiego Rogu. Tu, w sobotę 11 czerwca o godz. 13.30 odbędzie się oficjalna uroczystość inauguracji festiwalu, a  w niedzielę ok. godz. 13 zakończenie turnieju. W hali IV Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Sienkiewicza w finałach Ogólnopolskiej Gimnazjady będą rozgrywane mecze chłopców.

Z kolei w hali Szkoły Podstawowej nr 8 przy ul. Szańcowej o trofea Ogólnopolskiej Licealiady walczyć będą najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców. Unihokejowe finały Igrzysk Młodzieży Szkolnej zlokalizowaliśmy w dwóch halach sportowych. W Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Zajchowskiego o prymat rywalizować będą dziewczęta, a w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Rodziny Nalazków najlepsze w tej kategorii wiekowej zespoły chłopców.

Dodam, że organizatorem festiwalu jest Elbląski Szkolny Związek Sportowy, a współorganizatorami Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. Zapraszam elblążan do obserwowania i kibicowania uczestnikom rozgrywek. Mecze w sobotę będą rozgrywane w godz. 8 – 13 i od 15 – 20, w niedzielę od 8 – 13. Wstęp na wszystkie turnieje jest wolny – podkreśla Janusz Pająk.

 

Tekst i fot. MOSiR

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x