W Żabim Rogu gościła reprezentacja Polski – Każdy może mieć swoje ”pięć minut”

W dniach 28.11. – 1.12.2013 roku na obiektach Gminy Morąg (Szkoła Podstawowa w Żabim Rogu oraz Gimnazjum Nr 1) odbyło się zgrupowanie Kadry Narodowej Mężczyzn do lat 19 w Unihokeja. Do Żabiego Rogu zawitali reprezentanci Polski (18 zawodników i 4 bramkarzy), których selekcjonerem jest Marcin Zmiarowski – trener szkolnych mistrzyń świata z Noletu Żabi Róg. Napisał do nas o pobycie biało-czerwonych w małej miejscowości pod Morągiem.

 

– Zawitali do nas czołowi gracze z takich klubów jak: „Fenomen” Babimost, „Błyskawica” Niechanowo, WSU Wierzchowo, „Jedynka Trzebiatów”, „Aligator” Gdynia, „Wyżyny” Bydgoszcz, „Orły” Suwałki, „Jedynka” Orzysz Jestem nauczycielem W-F w Szkole Podstawowej w Żabim Rogu i dlatego postanowiłem że moim uczniom, dla których unihokej jest pasją pokażę – na czym polega profesjonalny trening zawodników oraz bramkarza. W trakcie otwartych zajęć zawodnicy ujawnili swoje już spore umiejętności i dla bacznych obserwatorów była to świetna lekcja z zakresu ćwiczeń technicznych oraz elementów gry.

W myśl nowej zasady szkoleniowej staram się robić takie zgrupowania, aby przybierały one formę otwartą i na trybunach zasiadali kibice – obserwatorzy. Trzeba przyzwyczaić młodych reprezentantów do środowiska w jakim będą rozgrywane MŚ w 2015 roku, gdzie w trakcie meczów nie brakuje kibiców, obserwatorów, kamer, dzieci starających się o autografy, przedstawicieli mediów, fotografów itd. Z tym wszystkim trzeba się oswoić i między innymi takie były cele organizacji całej akcji. Poza tym jest to również promocja samej dyscypliny i zachęta dla dzieci, które jeszcze nie zdecydowały się na uczestnictwo w zajęciach sportowych. Cel został osiągnięty bo chętnych w szkole do treningu nie brakuje i jest sporo nowych osób które zapisały się na zajęcia unihokeja.

Myślę że w Polsce jest wiele szkół które mogą jedynie pomarzyć o tym aby gościć w swoich progach jakąkolwiek drużynę z „orzełkiem na piersi” Podczas zgrupowania zawodnicy musieli wykazać się wieloma umiejętnościami zarówno sportowymi jak i poza boiskowymi. Najważniejsza jest atmosfera i zdrowe relacje. Jeżeli one zbudowane są na mocnych fundamentach wówczas można podjąć pracę nad wieloma aspektami sportowymi. Jeżeli nie ma odpowiednich więzi między zawodnikami z różnych klubów to nie masz na to aby taki zespół odniósł jakikolwiek sukces.

A zadanie mamy ogromnie trudne ponieważ po 8 latach wracamy do najlepszych na świecie czyli dywizji A W sobotę rozegraliśmy mecz szkoleniowy z reprezentacją seniorską woj. Pomorskiego. No i to był bardzo zimny prysznic. Wynik mówi sam za siebie 10 – 0 „do tyłu” Wniosek jest jeden i myślę że dla wielu dyscyplin bardzo podobny. „Leży” praca w klubach i coraz ciężej o „chętnych do treningu”. Granie seniorskie to dla wielu podopiecznych bariera nie do pokonania i widać że wiele w tej materii jest do zrobienia.

Po meczu miałem problemy z dojściem do siebie, ale jak powiadają „nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło” i w sumie jestem bardzo zadowolony że taki mecz właśnie rozegraliśmy. Tylko dobry przeciwnik pokaże wszystkie mankamenty i błędy. Tylko z dobrym rywalem można sprawdzić tak naprawdę jacy „jesteśmy mocni”

Jak mówi jedno z pięknych przysłów: cyt: ”Zwycięstwa niczego nie uczą, porażki tak” mam nadzieję że młodzi reprezentanci wezmą do serca lekcję jaką dali im seniorzy i rozpoczną pracę nad samym sobą i to nie tylko w klubie ale poza nim bo poziom Kadry Narodowej to przede wszystkim wysoko zawieszona poprzeczka jeżeli chodzi o przygotowanie wydolnościowe, siłowe i koordynacyjne a te można i trzeba robić poza treningami w klubie.

Zgrupowanie wypadło bardzo dobrze i jestem zadowolony z pracy jaką wykonaliśmy. I na koniec ogromne podziękowania kieruję do firm i ludzi dobrej woli którzy włączyli się do współorganizacji tak wyjątkowego wydarzenia mającego miejsce w naszej gminie. A są to:

& Szkoła Podstawowa w Żabim Rogu, Paged Sklejka Morąg, „Mirbruk”, „Żwir-Piask Chmielewski”,

& Adam Krawczyk, Krzysztof Kowalewski, Radosław Rafalski, Irena Safaryn, Renata Makowska, Elżbieta Kukułka oraz Lipiński Wojciech.

{AdmirorGallery}uni10{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x