Wielkie granie w Morągu – Nolet srebrny, a było tak blisko złota

W Morągu zakończył się  finałowy turniej Mistrzostw Polski juniorek starszych w unihokeju. Gospodarzem imprezy był LUKS Nolet Żabi Róg, który odniósł wielki sukces zdobywając tytuł wicemstrza kraju. Nasze zawodniczki zgromadziły tę samą liczbe punktów co Szarotka Nowy Targ. O złocie zadecydowała jedna bramka  więcej strzelona  przez góralki podczas całego turnieju. Nolet walczył do końca by stanąć na najwyższym stopniu. Niewiele zabrakło.

Przyznanie Noletowi roli organizatora finału było dużym wyróżnieniem, a jednocześnie szansą dla zawodniczek, które mogły liczyć na doping swoich kibiców. W tych najtrudniejszych momentach był to często element decydujący.

Sam fakt awansu do decydującej rozgrywki o medale był dla drużyny z Żabiego Rogu ogromnym sukcesem, mało kto przypuszczał, że tak blisko będzie zdobycia zlotego medalu.

Nolet Żabi Róg

Siergiej Patrycja bramkarz, Weronika Horoszczuk bramkarz, Monika Krajewska obrońca, Alicja Plichta obrońca Polska, Mariola Kowalczyk obrońca,Sandra Bartkowska obrońca, Paulina Borowicka obrońca, Joanna Węglewska obrońca, Adrianna Otręba obrońca, Natalia Łoś obrońca, Aleksandra Stryjewska napastnik, Anna Raczkowska napastnik,Ilona Skrodzień napastnik,Renata Kaćkiewicz napastnik, Marta Krajewska napastnik,,Weronika Chmielewska napastnik,Sandra Mikołajczyk napastnik, Kaja Sikorska napastnik,Natalia Kulwicka napastnik.

I dzień

Dopiero o g. 20 rozpoczęły swój pierwszy mecz w turnieju finałowym Mistrzostw Polski juniorki starsze Noletu. Hala w Morągu pękała w szwach. Zazwyczaj mieści 200 osób, a spotkanie obejrzało prawie 500 kibiców. Ci co przyszli z pewnością nie żałowali. Po dramatycznym przebiegu meczu  Nolet zremisował z Szarotkami Nowy Targ 3:3 (1:1,2:1,0:1)

Nolet Żabi Róg – KS Worwa Szarotka Nowy Targ 3:3 (1:1, 2:1, 0:1)

0:1 – Ewelina Byrdyn (10), 1:1 – Anna Raczkowska (16), 2:1 – Ilona Skorodzień (21), 3:1 – Marta Krajewska (22), 3:2 – Ewelina Burdyn (40), 3:3 – Magdalena Chowaniec (56).

Doskonały, pełen emocji mecz. Morążanki przy gorącym dopingu publiczności na początku drugiej tercji w krótkich odstępach czasu zdobyły dwie bramki i wydawało się, że rozstrzygną spotkanie na swoja korzyść. Rywalki wykazały jednak spora dojrzałość. Przetrzymały napór i opanowały sytuację, strzelając na sekundy przed końcem drugiej tercji kontaktową bramkę. W ostatniej odsłonie naszych dziewczętom zabrakło trochę tchu i przeciwniczki wyrównały. W końcówce oba zespoły dążyły do zdobycia zwycięskiego gola, ale skończyło się na remisie, mimo wszystko sprawiedliwym.

Ponieważ w drugim meczu, a w zasadzie premierowym, Energia Gdańsk zremisowała z Absolwentem Siedlec 2:2, w sobotę turniej jakby rozpoczynał się od nowa. Tym większe czekają nas emocje.

Wyniki:

UKS Absolwent Siedlec – UKS Energia Olimpia Osowa Gdańsk 2:2 (1:0, 0:0, 1:2)

LUKS Nolet Żabi Róg – KS Worwa Szarotka Nowy Targ 3:3 (1:1, 2:1, 0:1)

Tabela:

1 Nolet Żabi Róg   1  1   3:3

Szarotka Nowy Targ  1  1  3:3

3 Energa Gdańsk   1  1  2:2

Absolwent Siedlec  1   1  2:2

II dzień

W drugim dniu turnieju emocji nie brakowało, a mecz Noletu z Energą Gdańsk rozpalił publiczność, bo zespół z żabiego Rogu mimo słabszej pierwszej tercji potrafił rozstrzygnąć spotkanie 4:3 (1:3,3:0,0:0)

Nolet Żabi Róg – Energa Olimpia Osowa Gdańsk 4:3 (1:3,3:0,0:0)

1:0 – Krajewska Marta (1) 1:1- Stenka Maja – (8 ) 1:2 –  Kraus Monika (12) 1:3 – Laskowska Magdalena (20), 2:3 –  samobójcza (25), 3:3 – Skorodzień Ilona (28) 4:3 – Krajewska Monika (38).

Wydawało się, że rekord frekwencji ustanowiny w piatek jest nie do pobicia. W sobotę zjawilo sie jeszcze więcej widzów, którzy z całych sił dopingowali swe zawodniczki. A wsparcie bylo potrzebne i to bardzo. Wprawdzie po kilkudziesięciu sekundach Nolet prowadził 1;0, ale jeszcze w te samej odslonie stracił trzy gole. Po krótkiej przerwie nastapił szturm na bramke rywalek i udało się znów wyjść na prowadzenie, Trzecia tercja wprawdzie nie przyniosła bramek, ale mnóstwo emocji. Tym zwycięstwem Nolet zapewnił sobie medal Mistrzostw Polski. Jaki, zadecydują jutrzejsze mecze.

Nolet Żabi Róg – Energa Olimpia Osowa Gdańsk 4:3 (1:3, 3:0, 0:0)

UKS Absolwent Siedlec – KS Worwa Szarotka Nowy Targ 4:8 (0:2, 0:2, 4:4)

1 Szarotka Nowy Targ    2  3   11:7

2 Nolet Żabi Róg     2   3   7:6

3 Energa Elbląg     2   1  5:6

4 Absolwent   2  1  6:10

III dzień

W pierwszym meczu Szarotka Nowy Targ zgodnie z oczekiwaniami pokonała Energę Gdańsk 6:3. Czy to wystarczy do tytułu? W nastepnej potyczce Nolet Żabi Róg miał zmierzyc sie z Absolwentem Siedlec i żemy zdobyć zloto musiał wygrać różnicą większa niz sześć bramek. Przy dość wyrównanym poziomie drużyn bylo to karkolomne zadanie. A jednak zawodniczki Noletu były bardzo blisko celu. Pięć bramek różnicy wypracowały juz na początku trzeciej tercji, potem tę przewage traciły i odzuskiwały. W 54 minucie było 9:4 i niestety więcej bramek nie zdobyła, choc kibice wychodzili ze skóry by pomóc ambitnej drużynie. Po zakonczeniu meczu była owacja, bowiem srebrny medal zdobyty w takim stylu i to tak oogromny sukces małego Żabiego Rogu.

Nolet Żabi Róg – Absolwent Siedlec 9:4 (2:0, 4:2, 3:2)

1:0-Ilona Skorodzień (6), 2:0-Anna Raczkowska (12), 3:0 – Marta Krajewska (26), 3:1 natalia Orkisz (29), 3:3-Natalia Orkisz (33), 4:2 – Natalia Kulwicka (36), 5:2 – Aleksandra Stryjewska (38), 6:2 – paulina Borowicka (40), 7:2 – Aleksandra Stryjewska (41), 7:3 – Natalia Orkisz (43), 8:3 – Aleksandra Stryjewska (49), 8:4 – Martyna Rzepa (51), 9:4 – Natalia Kulwicka (54)