Ciekawa wizyta ełczan w Kownie – Obie strony bardzo zadowolone

Wioślarze MOS Ełk uczestniczyli w regatach w Kownie Wyjazd to kontynuacja współpracy z klubem wioślarskim  Birštono Sporto Centro. Porozumienie zakłada ,że obydwa kluby będą uczestniczyć w różnego rodzaju współzawodnictwie sportowym oraz wymieniać doświadczenia trenerskie. Regaty w Kownie były dla naszych zawodników w jakimś stopniu  nowością bowiem obowiązywała formuła open,  nie było podziału na kategorie wiekowe - startowali ze sobą zarówno młodzicy jak  i seniorzy.

 

Pierwszy start odbywał się pojedynczo. Co minutę na czas wioślarze mieli do przepłynięcia 2000m. Czas na mecie decydował o późniejszym  rozstawieniu w finałach, które odbywały się na 1000m (finał A 1-6 itd.). Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze zdobywając dwa medale w dwójkach. Srebrny wywalczyły Kinga Korzun z Patrycją Supińską (trener osady Sławomir Skorupa), a brązowy medal chłopcy Łukasz Hińcza z Dawidem Kamińskim (trener osady Tadeusz Zemel). Inne ciekawsze rezultaty to czwarte miejsce na jedynce Marty Korzun (trener  T. Zemel), szóste Oli Balcerek z Nikoliną Klepadło ( trener Sebastian Kosiorek). Na 11 pozycji w jedynce dopłynęła do mety Olga Szczawińska (trener Tadeusz Zemel).

{AdmirorGallery}wios22{/AdmirorGallery}

Start ełczan został wysoko oceniony przez litewskich szkoleniowców co zaowocowało zaproszeniem na kolejne regaty. Gospodarze z Birsztonas okazali się bardzo serdeczni przyjęli naszych wioślarzy nas na bardzo wysokim poziomie (zakwaterowanie w hotelu , posiłki  w restauracji , zwiedzanie Birsztonas itp.).

Dyrektor MOS Tomasz Przekop, który obserwował rywalizację był zadowolony z postawy podopiecznych sekcji wioślarskiej. Wszyscy zawodnicy zasłużyli na pochwałę i godne reprezentowanie barw MOS w regatach poza granicami Polski. Niebawem nastąpi rewizyta.. Wspólne treningi i wymiana doświadczeń powinni obu stron przynieść wiele korzyści.

Na podstawie strony internetowej MOS Ełk

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x