Enea MP Juniorów Poznań 2020 – Wiosła Warmii i Mazur w natarciu, 5 medali w tym 3 złote

W Poznaniu odbyły się w weekend (4/6 września) Mistrzostwa Polski Juniorów w wioślarstwie. Znakomicie wypadli reprezentanci Warmii i Mazur – wodniacy MOS Ełk i Wir Iława. Zdobyli w sumie pięć medali: trzy złote, jeden srebrny i jeden brązowy. Mistrzami Polski zostali: Paulina Józefowicz (Wir Iława) w jedynce kat. lekkiej, w tej samej konkurencji juniorów: Michał Synowiec (MOS Ełk) oraz dwójka podwójna kat. lekkiej MOS Ełk: Adrianna Krystochowicz i Wiktoria Gredel.

Srebrny krążek wywalczyła czwórka podwójna MOS Ełk w składzie: Michał Synowiec, Dawid Seroka, Dawid Chróścielewski, Thomas Wiecheć, a brązowy ich koleżanka klubowa Adrianna Krystochowicz w jedynce kat. lekkiej. Tuz za podium na czwartych pozycjach uplasowali się Dawid Seroka i Dawid Chróścielwski w dwójce podwójnej i Karolina Perczak (MOS Ełk) w jedynce juniorek. W tym samym wyścigu szóste miejsce w finale A zajęła Paulina Józefowicz (Wir Iława)