W Ełku młodzież spotkała sie z Olimpijką – Między nami wioślarzami

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Ełku zaprosił na spotkanie z młodzieżą Magdalenę Fularczyk, brązową medalistką Igrzysk Olimpijskich w Londynie w dwójce podwójnej. Wioślarka spotkała się z uczniami szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Łącznie wysłuchało jej około 200 osób  Spotkanie  miało  miejsce  w  auli Wyższej  Szkoły  Finansów  i  Zarządzania. Jak wiadomo w Ełku istnieje jedna z nielicznych sekcji w tej dyscyplinie sportu na Warmii i Mazurach. Rozmowa ze znakomita zawodniczka była bardzo interesująca, tym bardziej, że prowadził ją również olimpijczyk - Sebastian Kosiorek, jeden z najlepszych w historii Ełku wioślarzy.

 

Spotkanie rozpoczęło się od projekcji filmowej, która przedstawiała wyścig po brąz. W dalszej części Pani Magda opowiadała o swoich sportowych początkach, karierze, treningach i pasji jaką stało się dla niej wioślarstwo. Wiele miejsca poświęciła swemu startowi w Igrzyskach w Londynie, który był pełen dramaturgii. Kontuzja sprawiła, że Pani Magda zmagała się nie tylko z rywalkami, ale też ogromnym bólem kręgosłupa. Pamiętamy jak po dotarciu na metę zemdlała. Magdalena Fularczyk do Ełku przywiozła oczywiście ze sobą medal, który jest najcenniejszym trofeum w jej kolekcji. Rozdawaniu autografów nie było końca.

Na zakończenie był pokaz ruchu wioślarskiego na ergometrze, który wykonała wioślarka,  swoich  sił  próbowali   również uczestnicy ciekawej imprezy. Patronat  nad  spotkaniem  objął Starosta  Ełcki  Krzysztof  Piłat.

Fot. MOS Ełk

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x