Akademickie MP w stylu wolnym – Zabójcze suplesy Michała

W Warszawie zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w zapasach. W imprezie reprezentował nas tylko jeden zawodnik – Michał Suchorowiec w stylu wolnym. Wychowanek Klubu Sportowego Ołów Ryn, a obecnie startujący w barwach Budowlanych Olsztyn nie miał godnych siebie rywali w kategorii do 74 kg. Wygrał wszystkie walki i zdobył złoty medal.

5 Janiszewski Jakub  GWIAZDA (Bydgoszcz)  1985

Michał rozpoczął treningi w 1998 r., w sekcji w Sterławkach Wielkich pod kierunkiem  Edwarda Szypulskiego. Po likwidacji sekcji przeniósł się do Rynu, a po kontynuowaniu edukacji w Giżycku   występował w klubie Mamry Giżycko. Tu jego sportowa kariera zajęli się trenerzy: Piotr Hołownia oraz Ryszard Biega.
Pierwszy sukces osiągnął w 2005 roku na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży gdzie wywalczył trzecie miejsce. Powtórzył wynik rok później w Giżycku.

Dostrzegli to szkoleniowcy kadry narodowej i Michał był uczestnikiem wielu imprez międzynarodowych, także Mistrzostw Europy juniorów. Od pewnego czasu mieszka i studiuje w Olsztynie, nadal trenuje, stara się też przekazać swą zapaśniczą wiedzę najmłodszych adeptom tej dyscypliny.