Akademickie MŚ w Turynie – Studentka OSW na podium

Malwina Golczak wychowanka Budowlanych Olsztyn, obecnie reprezentująca barwy Gryfa Cement Chełm została brązową medalistka w zapasach Akademickich Mistrzostwa Świata w Turynie. Mimo przeprowadzki do Chełma Malwina cały czas jest wiązana ze stolicą Warmii i Mazur. Studiuje zaocznie w Olsztyńskiej Szkole Wyższej i często przyjeżdża do rodzinnego miasta.

 Studentka OSW startowała w Turynie w kategorii wagowej do 67 kg, w pojedynku o brązowy medal pokonała reprezentantkę Rosji. Duży sukces olsztynianki, której talent rozwija się bardzo szybko.

Rozmawiałem wielokrotnie na temat zapaśników , także zapaśniczek z Warmii i Mazur z prezesem regionalnego związku Bolesławem Jurewiczem, który stwierdził, że w województwie specjalizujemy się w szkoleniu młodzieży, a potem najbardziej utalentowani trafiają albo do Szkoły Mistrzostwa Sportowego, albo do mocnych klubów,One zapewniają im dalszy rozwój. Malwina jest takim właśnie przykładem. Możemy być usatysfakcjonowani, że tu nauczyła się tak wiele, że w tej chwili zdobywa laury na międzynarodowych imprezach.

Miłą informację o medalu Malwiny Golczak przekazał nam trener Budowlanych Olsztyn Michał Staszewski.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x