Brąz G. Suchorowca w Memoriale Redy – Tropem brata

W Warszawie odbył się jubileuszowy X Memoriał Stanisława Reda w zapasach w stylu wolnym. Tm razem obsada dopisała. Organizatorzy zaprosili reprezentantów: Ukrainy, Białorusi, Czech i Słowacji. Startowali również wolniacy czołowych polskich klubów. Do rywalizacji dopuszczono w jednocześnie seniorów i juniorów, tym bardziej warto zwrócić uwagę na brązowy medal zdobyty przez Grzegorza Suchorowca (waga 60 kg), reprezentującego KS Ołów Ryn.

 

 Nasz zawodnik jeszcze niedawno startował w grupie kadetów, jest świeżo upieczonym juniorem i w nowy rozdział swej kariery sportowej wszedł z przytupem. W stolicy zaprezentował się z jak najlepszej strony. W pierwszym pojedynku wyraźnie pokonał Słowaka Petera Pastora, potem jednak trafił na znakomitego Ukraińca. Nie dał mu rady, zresztą Wasyl Shuptar wygrał tę kategorię, zwyciężając przed czasem mistrza Polski. W potyczce o brąz Grzegorz nie dał szans Kiryłowi Kaniukowi  Białorusi.

W sumie bardzo udany występ, oby został przypieczętowany dobrym wynikiem w zbliżającym się Pucharze Polski juniorów w Kraśniku. Grzegorz jest młodszym bratem Michała Suchorowca, reprezentanta Polski w młodszych kategoriach, który jest w trakcie zmiany barw klubowym. Rozpoczął studia w Olsztynie i ma reprezentować Budowlanych .

W Warszawie startował jeszcze inny zawodnik z Rynu Paweł Gocaliński w wadze do 74 kg., ale miał dużego pecha w losowaniu. Trafił na najmocniejszych wolniaków tej kategorii. Przegrał walki z reprezentantem Ukrainy oraz mistrzem Polski i został sklasyfikowany na 14 miejscu.

Klasyfikacja zespołowa:

 1 Ukraina   27

2 Gwardia warszawa 20

3 Dąb Brzezina  17

4 Czechy  16

5 Słowacja  15

6 Białoruś  15

………………….

15 Ołów Ryn   2

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x