Budowlani Olsztyn z wizytą we Francji – Pięć medali i…mnóstwo wrażeń

Zawodnicy Klubu Sportowego "Budowlani" Olsztyn odbyli staż zapaśniczy we Francji. Wyjazd był możliwy dzięki porozumieniu zawartego pomiędzy Urzędem Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a władzami francuskiego Departamentu Côtes d’Armor. Olsztynianie uczestniczyli w międzynarodowym szkoleniu, podczas, którego obecne były reprezentacje Szkocji, Bretanii i Sardynii. Były to praktyczne zajęcia na macie podsumowane występem w Międzynarodowych Mistrzostw Bretanii. Budowlani zaprezentowali się doskonale zdobywając pięć medali.

 

Wizyta zaczęła się od przyjazdu do malowniczego miasteczka Plevenon. Strona francuska zapewniła różne atrakcje takie jak: żeglarstwo, zwiedzanie Fortu La Latte, rejs turystyczny z portu Saint Cast Guildo, wprowadzenie do tańca bretońskiego i to, co było najważniejsze kurs Gouren!

Francuscy trenerzy na zajęciach przybliżyli tradycyjne style zapaśnicze ze świata: kokowa, back-hold, lucha Leonesa, Gouren. Na zakończenie pobytu w Plevenon, zawodnicy z Olsztyna dali mały pokaz zapasów grecko-rzymskich, który obejrzeli: doradca sportowy Rady Generalnej Côtes d’Armor, dyrektor PEP nauczyciele z szkół publicznych i Erwana Evenou, prezes Federacji Gouren.

Cała reprezentacja wyjechała też do Guipavas, gdzie została przyjęta przez Jean-Yves L’niej, prezydenta Skol Guipavas. Następnie w godzinach wieczornych olsztynianie uczestniczyli w międzynarodowym szkoleniu, podczas, którego obecne były reprezentacje Szkoci, Bretanii i Sardyni. Szkolenia miało charakter praktycznych zajęć na macie, które były wstępem do Międzynarodowych Mistrzostw Bretanii.

W turnieju wzięli udział reprezentanci Bretanii, Szkocji, Anglii, Sardynii. Olsztynianie wywalczyli 5 medali:

{gallery}bret29{/gallery}

Waga 56kg (minimes)

– Konrad Popielarczyk – II miejsce,

Waga 62kg (minimes)

– Brunon Sawicki – I miejsce,

Waga 68kg (minimes)

– Aleksander Wiśniewski – II miejsce,

Waga +80kg (junior)

– Łukasz Reska – III miejsce,

 Waga 81kg (senior)

– Michał Staszewski – I miejsce,

Fot. strona federacji Gouren

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x