Czy Wioletta Giers pójdzie w ślady Beaty Fiedorowicz ? – Solec miejsce symboliczne

W Chełmie w miniony piątek (25 kwietnia) odbył się Ogólnopolski Turniej w zapasach dziewcząt i młodzików w stylu klasycznym. Wystartowało 204 młodych zawodniczek i zawodników z Polski i Ukrainy, wśród nich 3-osobowa drużyna Orlika Nawiady. Do finału dotarła Wioleta Giers w kat. 44 kg która w walce o złoto uległa swojej rówieśniczce z Siedlec i wywalczyła srebrny medal.

Kornelia Brzezińska w kat. 40 kg była piąta, a Dawid Krupiński w kat 42 kg. zajął 15 miejsce. To zupełnie nowa generacja zapaśników rodem z Nawiad.

Tymczasem w rozgrywanych w Solcu Kujawskim Mistrzostwach Polski Seniorek w zapasach kobiet wychowanka Orlika Nawiady, obecnie zawodniczka Cementu Gryfa Chełm, Beata Fedorowicz zdobyła w kat do 60 kg srebrny medal i została wicemistrzynią Polski.

W 2006 r. osiem lat temu w samym Solcu Kujawskim i to w kwietniu Beata wywalczyła swój pierwszy złoty medal w ogólnopolskim turnieju w zapasach dzieci. Jak widać kariera Beaty rozwija się prawidłowo, a Solec Kujawski jest dla niej szczęśliwym miastem. Oby w jej ślady poszedł młody narybek Orlika – podopiecznych trenera Stanisława Kamińskiego.

{AdmirorGallery}nawiady28{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Nawiady Orlik Nawiady zapasy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x