Głos ma podwójny medalista MŚ weteranów – Wielka frajda i…satysfakcja

Ponad 500 zapaśników z 37 krajów wzięło udział w rozgrywanych w Budapeszcie na Węgrzech Mistrzostwach Świata Weteranów w stylu wolnym i klasycznym . W tej gigantycznej imprezie mieliśmy jednego reprezentanta Warmii i Mazur – Stanisława Kamińskiego – na co dzień trenera w Orliku Nawiady. Informowaliśmy o jego wielkim sukcesie, bo tak trzeba określić zdobycie dwóch medali. Pan Stanisław wrócił już do domu z pięknymi trofeami i ogromem wrażeń. Po powrocie przesłał nam dokładne informacje dotyczące mistrzostw, także cenne zdjęcia, które będą z pewnością pamiątka do końca życia.

 

Głos ma podwójny medalista Stanisław Kamiński

Zawody odbywały się w 6 grupach wiekowych i stały na wysokim poziomie w niektórych kategoriach wagowych byłyby ozdobą niejednego turnieju w grupie seniorów. W imprezie wystartowała z powodzeniem także nasza reprezentacja w stylu klasycznym

Tytuły Mistrzów Świata dla Polski zdobyli: dyw. B 69 kg Jan Kasprzak i dyw C 130 kg Andrzej Wroński.

Wicemistrzami świata zostali dyw C 69 kg Mieczysław Tracz. dyw E kat 85 kg Zdzisław Brzozowski, dyw C 130 kg Jacek Jaracz

Brązowe medale zdobyli: dyw B 85 kg.Mariusz Wiśniewski, dyw D 97 kg Mirosław Wieczorkiewicz i dyw.E 130 kg Stanisław Kamński.

W mistrzostwach startowali również :Dyw B 130 kg Sławomir Dunst 7 m. dyw B 85 kg Jerzy Sekura 5 m. dyw C 85 kg Leszek Blautenberg 10m. dyw D Ryszard Becker 7 m. dyw G 63 kg Władysław Stolarczyk 4 m dyw A 63 kg dariusz Habryka 7 m.

Ponadto nasi dwaj zapaśnicy wystąpili i odnieśli również sukces w stylu wolnym

w Dywizji E w kat.wagowej do 130 kg Stanisław Kamiński został wicemistrzem świata a Zdzisław Brzozowski w tej samej dywizji kat. do 85 kg wywalczył brąz.

Medale Kamińskiego i Brzozowskiego to pierwsze medale dla Polski zdobyte w Mistrzostwach Świata w jednym roku w stylu wolnym i klasycznym.

W związku z tym że zawodnicy startowali w Mistrzostwach Świata na własny koszt chciałbym serdecznie podziękować Nadleśnictwu Mrągowo, Nadleśnictwu Strzałowo i Państwu Marzenie i Markowi Szabelskim za pomoc w zorganizowaniu akredytacji i wyjazdu na Mistrzostwa Świata do Budapesztu jak również Michałowi Kordkowi i Marcinowi Kamińskiemu za pomoc w przygotowaniach do Mistrzostw.

Stanisław Kamiński

{AdmirorGallery}buda23{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x