Memoriał W. Miazia w Radomiu – Akcent w mocnej stawce

Po raz 37 w Radomiu odbył się międzynarodowy turniej kadetów w stylu klasycznym poświęcony pamięci wychowawcy wielu pokoleń zapaśników – Władysława Miazio. Tegoroczna impreza po raz pierwszy zagościła w hali Politechniki Radomskiej, a do rywalizacji przystąpiło ponad 220 zawodników z 43 klubów. Nie zabrakło gości zagranicznych, mocne ekipy przysłali Ukraińcy i Litwini. Olsztyński akcent w turnieju to brązowy medal Aleksandra Kroczaka z Budowlanych Olsztyn w wadze 100 kg.

 

Olsztynianin był jednym z głównych faworytów, przypomnijmy w tym roku przywiózł dwa medale z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, wystąpił także w Mistrzostwach Europy kadetów, gdzie niewiele zabrakło mu do podium.

Niestety przed imprezą w Radomiu doznał kontuzji i nie był najlepiej przygotowany. W drugiej walce trafił na mocnego rywala z Radomska Macieja Kowalskiego , z którym do tej pory wygrywał, ale zawsze był to wymagający przeciwnik. Olsztynianin źle rozwiązał ten pojedynek pod względem taktycznym. W I rundzie wdał się w ostrą walkę, rywal go wymęczył i wykorzystał to w następnych odsłonach.

Porażka Kroczaka zepchnęła go do grupy B i zagrodziła drogę do złota. Mógł walczyć tylko o trzecie miejsce. Wygrał wszystkie pozostałe pojedynki zdecydowanie i „załapał się” na podium.

Dobre miejsca w licznie obsadzonej kategorii 85 kg zajęli: Damian Domaszczyński (Warmia Lidzbark Warmiński) – piąte i Łukasz Reska (Budowlani Olsztyn) – siódme. Ten ostatni też niedawno odniósł kontuzję i dopiero dochodzi do formy. A ma spore możliwości, bowiem w tegorocznym Pucharze Polski w Wałbrzychu zdobył srebro.

 Inne wyniki zawodników Warmii i Mazur:

 46 kg: 15 Cezary Szymczyk (Warmia Lidzbark Warmiński)

50 kg: 8 Piotr Wiśniewski (Warmia Lidzbark Warmiński)

54 kg: 15 Przemysław Wiśniowski (Warmia Lidzbark Warmiński), 18 Henryk Kmieciak (Budowlani Olsztyn), 23 Damian Suchocki (Warmia Lidzbark Warmiński)

58 kg: 13 Filip Sosnowski (Sokół Lubawa)

69 kg: 9 Piotr Łukian (Warmia Lidzbark Warmiński), 15 Przemysław Warchocki (Warmia Lidzbark Warmiński), 17 Przemysław Cząstka (Budowlani Olsztyn)

76 kg: 8 Marcin Olszewski (Warmia Lidzbark Warmiński)

 Klasyfikacja zespołowa:

 1 Ukraina (Kostopol)

2 Cartusia Kartuzy

3 Śląsk Wrocław

……………………………………

18 Budowlani Olsztyn

20 Warmia Lidzbark Warmiński

39 Sokół Lubawa

 

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

 

W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w stylu klasycznym w Janowie Lubelskim wystartowało tylko dwóch zapaśników z Warmii i Mazur, obaj z Budowlanych Olsztyn i obaj w kategorii do 74 kg.

Sebastian Klaja zajął ósme, a Gabor Sawicki dziewiąte miejsce. Bez rewelacji, choć trzeba przyznać, że Sawicki w przegranych pojedynkach walczył ambitnie, zdobywał sporo punktów, ale niestety jeszcze więcej tracił.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Sobieski Poznań przed Śląskiem Wrocław i Cementem Gryfem Chełm. Budowlani na 21 miejscu.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x