Międzynarodowy Turniej o Puchar Warmii i Mazur – Suplesy, wózki i inne atrakcje

Już w najbliższą sobotę (3 listopada) w hali widowiskowo-sportowej Urania odbędzie się XLI Międzynarodowy Turniej w Zapasach o Puchar Warmii i Mazur. Walczyć będą dziewczęta i chłopcy (styl klasyczny i wolny).Organizatorem imprezy jest Klub Sportowy Budowlani Olsztyn, sekcja zapaśnicza.  To 41 edycja. Stanowi ważne wydarzenie w kręgach zapaśniczych, ponieważ co roku zwiększa się liczba uczestników. Chęć udziału wyraziło około 240 zawodników z najbardziej rozpoznawalnych polskich klubów, nie zabraknie akcentów międzynarodowych.

 

Impreza przez te lata odbywała się w różnych formułach. Kiedyś startowali w niej czołowi polscy zapaśnicy, ostatnio przekształciła się w turniej młodzieżowy, ale organizatorzy zawsze dbali o tradycje, często zapraszali najwybitniejszych zawodników – medalistów olimpijskich. I był to znakomity przykład dla adeptów. Wielu reprezentantów kraju na początku swej kariery „zaliczyło” występ na matach Olsztyna. Dlatego Puchar Warmii i Mazur jest impreza tak cenioną.

Ze szczególnym zainteresowaniem śledzić będziemy występy zapaśników i zapaśniczek z naszego regionu. Dla nich start przed własną publicznością to duże przeżycie. Przyjdźcie, warto im kibicować!

{AdmirorGallery}zapav{/AdmirorGallery}

Program turnieju

– 9:00 – 14:00 Walki eliminacyjne

– 14:00 – 15:00 Przerwa obiadowa

– 15:00 – 15:30 Uroczyste otrawcie turnieju

– 15:30 – 17:30 Dalszy ciąg walk eliminacyjnych

– 17:30 – 18:30 Walki półfinałowe i finałowe

– 18:30 Zakończenie turnieju

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x