Międzynarodowy Turniej o Puchar Wójta Sorkwity i Liga Szkolna Młodzików 2019 – W Warpunach sobota z zapasami

Fot. gmina kętrzyn

W Warpunach odbyły się w sobotę (15 czerwca) dwie imprezy młodzieżowe w zapasach (styl wolny). Rywalizowano w Turnieju Międzynarodowym Dzieci o Puchar Wójta Gminy Sorkwity, odbył się również ostatni przed wakacjami Rzut Wojewódzkiej Ligi Młodzików Warmii i Mazur. Była to w niewielkiej miejscowości prawdziwa sobota z zapasami z udziałem zawodników z okręgu warmińsko-mazurskiego, Podlasia, a także gości z Rosji.

W turnieju o Puchar Wójta wystąpili najmłodsi adepci (rocznik 2009 i młodsi). Klasyfikacje drużynową wygrali zawodnicy Gwiazdy Szczuczyn przed Świetłogorskiem i LUKS Marcinkowo. Reprezentanci Warmii i Mazur wygrali cztery kategorie: Maciej Chotyniec, Aleksander Szmyd (Orzeł Karolewo), Błażej Szymański (Olimp Kętrzyn) i Ksawier Skol (LUKS Marcinkowo). W turnieju wystąpiły dwie kadetki i tu złoto wywalczyła Wiktoria Bronowocka (Drogosze).

W lidze szkolnej wśród chłopców zwyciężyli: Kacper Golonka (Budowlani Olsztyn), Mikołaj Andrzejczyk (Olimp Kętrzyn), Maciej Szmyd (Orzeł Karolewo), Rafał Wangin i Cypeian Kowalik (Warmia Lidzbark Warmiński), Franciszek Jaczun (Budowlani Olsztyn), Konrad Łazarczyk (Orzeł Karolewo). W klasyfikacji zespołowej pierwsze miejsce zajęła Warmia Lidzbark Warmiński, drugie Budowlani Olsztyn, a trzecie GSZS Rybno.

W rywalizacji dziewcząt na najwyższym stopniu podium stanęły: Alicja Lenckowska, Karolina Monczkowska, Maja Rożentalska i Ewa Rożentalska (GSZS Rybno). Aleksandra Bartczak, Wiktoria Trawińska (Warmia Lidzbark Warmiński). Zespolowo zwycięstwo odniosła sekcja GSZS Rybno przed Kaliningradem i Warmia Lidzbark Warmiński

IMGP6503

Wyniki

Turniej o Puchar Wójta Sorkwity

Kategoria 50 kg

1 Wiktoria Bronowicka LUKS ISKRA (Drogosze) 2003

2 Alicja Chmiel LUKS MARCINKOWO (Marcinkowo) 2003

Kategoria 33 kg D

3 Kinga Romanowska LUKS MARCINKOWO (Marcinkowo) 2009

Kategoria 38 kg D

3 Emilia Zdunko LUKS MARCINKOWO (Marcinkowo) 2009

3 Małgorzata Wangin LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2009

Kategoria 52 kg D

2 Julia Potasznik LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2009

Kategoria 25 kg C

3 Michał Bekieszczuk LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2010

Kategoria 26 kgC

1 Maciej Chotyniec GLKS ORZEŁ (Karolewo) 2009

Kategoria 28 kgC

1 Aleksander Szmyd GLKS ORZEŁ (Karolewo) 2010

3 Kordian Aftanas KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2011

3 Maciej Kieżun GLKS ORZEŁ (Karolewo) 2010

Kategoria 29 kgC

3 Jakub Christa KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2009

Kategoria 30 kgC

3 Julian Szewczyk LUKS MARCINKOWO (Marcinkowo) 2010

Kategoria 34 kgC

3 Dominik Janik KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2009

3 Marcel Aftanos KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2009

Kategoria 37 kgC

3 Borys Czajkowski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2009

Kategoria 39 kgC

3 Bartosz Miszki KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2008

3 Piotr Boksa LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2009

Kategoria 41 kgC

2 Kacper Jelonek GSZS RYBNO (Rybno) 2008

3 Franciszek Przybysz KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2008

Kategoria 47 kgC

1 Błażej Szymański UKS OLIMP (Kętrzyn) 2008

2 Antoni Kolankiewicz LUKS MARCINKOWO (Marcinkowo) 2008

3 Oliwier Wieczorek LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2008

Kategoria 52 kgC

3 Grzegorz Stasiuk LUKS MARCINKOWO (Marcinkowo) 2010

3 Olek Majewski LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2010

Kategoria 63 kgC

2 Szymon Żyźniewski UKS OLIMP (Kętrzyn) 2008

Kategoria 68 kgC

1 Ksawier Skol LUKS MARCINKOWO (Marcinkowo) 2008

2 Filip Żyła LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2008

Kategoria 80kgC

2 Kacper Szamrej UKS OLIMP (Kętrzyn) 2008

Klasyfikacja drużynowa

1 MLUKS GWIAZDA (Szczuczyn) 87

2 RUSSIA (Swietłogorsk) 53

3 LUKS MARCINKOWO (Marcinkowo) 39

4 LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 37

5 KS BUDOWLANI (Olsztyn) 30

8-9 UKS OLIMP (Kętrzyn) 19

8-9 GLKS ORZEŁ (Karolewo) 19

12 LUKS ISKRA (Drogosze) 7

13 GSZS RYBNO (Rybno) 6

14 MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 5

IMGP6396

Wojewódzka Liga Szkolna

Młodzicy

Kategoria 34 kg

2 Jarosław Hładaniuk KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2006

Kategoria 38 kg

1 Kacper Golonka KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2008

2 Hubert Jagucki MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2006

Kategoria 41 kg

1 Mikołaj Andrzejczyk UKS OLIMP (Kętrzyn) 2006

2 Kamil Bojarowski GSZS RYBNO (Rybno) 2006

3 Adam Rogowski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2006

3 Michał Warkowski UKS OLIMP (Kętrzyn) 2007

Kategoria 44 kg

2 Daniel Tęcza UKS OLIMP (Kętrzyn) 2006

3 Denis Shepetun MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2006

3 Dawid Brzozowski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2007

5 Tymoteusz Zawadzki MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2007

Kategoria 48 kg

2 Łukasz Łukasik UKS OLIMP (Kętrzyn) 2006

3 Kacper Koczergo GLKS ORZEŁ (Karolewo) 2005

5 Mateusz Ornowski MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 2006

5 Kacper Kuchalski LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2006

Kategoria 52 kg

1 Maciej Szmyd GLKS ORZEŁ (Karolewo) 2005

2 Teodor Sadowski LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2005

5 Wiktor Kozłowski GSZS RYBNO (Rybno) 2006

7 Piotr Jaczun KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2006

8 Oskar Pupkiewicz LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2007

Kategoria 57 kg

1 Rafał Wangin LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2004

2 Miłosz Ziółkowski KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2005

3 Kamil Boiwka LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2006

3 Kacper Bartwicki GSZS RYBNO (Rybno) 2005

5 Kacper Parszuta LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2006

Kategoria 62 kg

1 Cyprian Kowalik LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2004

2 Karol Jelonek GSZS RYBNO (Rybno) 2004

3 Wiktor Ruszyński LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2006

3 Jakub Borkowski GSZS RYBNO (Rybno) 2004

Kategoria 75 kg

1 Franciszek Jaczun KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2004

2 Szymon Ptak GLKS ORZEŁ (Karolewo) 2004

3 Szymon Kozłowski GSZS RYBNO (Rybno) 2004

3 Krzysztof Mówiński KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2004

5 Konrad Pączkowski LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2006

5 Dawid Panuś LUKS MARCINKOWO (Marcinkowo) 2006

7 Jakub Bilkiewicz LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2007

Kategoria 85 kg

1 Konrad Łazarczyk GLKS ORZEŁ (Karolewo) 2004

2 Wojciech Pupkiewicz LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2005

3 Kamil Nowak LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2005

Klasyfikacja druzynowa

1 LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 52

2 KS BUDOWLANI (Olsztyn) 32

3 GSZS RYBNO (Rybno) 30

4 MLKS SOKÓŁ (Lubawa) 27

5 GLKS ORZEŁ (Karolewo) 25

6 UKS OLIMP (Kętrzyn) 24

……………………….

10 LUKS MARCINKOWO (Marcinkowo) 3

IMGP6529

Młodziczki

Kategoria 39 kg

1 Alicja Lenckowska GSZS RYBNO (Rybno) 2006

Kategoria 46 kg

2 Klaudia Świniarska GSZS RYBNO (Rybno) 2005

3 Monika Rozentalska GSZS RYBNO (Rybno) 2005

3 Klaudia Szulżycka LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2005

Kategoria 50 kg

1 Karolina Monczkowska GSZS RYBNO (Rybno) 2005

2 Wiktoria Świniarska GSZS RYBNO (Rybno) 2006

3 Agata Cieszniewska GSZS RYBNO (Rybno) 2005

Kategoria 54 kg

1 Aleksandra Bartczak LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2005

3 Amelia Chyrzyńska GSZS RYBNO (Rybno) 2004

Kategoria 58 kg

1 Wiktoria Trawińska LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 2006

2 Marta Rozentalska GSZS RYBNO (Rybno) 2004

3 Anna Rozentalska GSZS RYBNO (Rybno) 2004

Kategoria 62 kg

1 Maja Rozentalska GSZS RYBNO (Rybno) 2006

2 Aleksandra Szymczak KS BUDOWLANI (Olsztyn) 2004

Kategoria 66 kg

1 Ewa Rozentalska GSZS RYBNO (Rybno) 2004

2 Monika Romanowska LUKS MARCINKOWO (Marcinkowo) 2006

Klasyfikacja drużynowa

1 GSZS RYBNO (Rybno) 66

2 RUSSIA (Kaliningrad) 20

3 LUKS WARMIA (Lidzbark Warmiński) 19

4-5 LUKS MARCINKOWO (Marcinkowo) 6

4-5 KS BUDOWLANI (Olsztyn) 6

6 MLUKS GWIAZDA (Szczuczyn) 5

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Karolewo Kętrzyn Lidzbark Warmiński Marcinkowo Olsztyn sport młodzieżowy zapasy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x