Mistrzostwa Europy w sumo Łuck 2012 – 12-letni Szymek z brązem na piersi

W Łucku zakończyły się Mistrzostwa Europy w sumo we wszystkich grupach wiekowych. W reprezentacji Polski, która według nieoficjalnych informacji znów zdobyła wiele medali i znalazła się w czołówce klasyfikacji punktowej wystąpiła dwójka z Warmii Lidzbark Warmiński. W kategorii młodzików duży sukces odniósł Szymon Szymonowicz, zdobywając brązowy medal w kategorii 60 kg. Nieco starsza Paula Adamczyk (65 kg) była o krok od podium w ME kadetek, zajmując czwartą lokatę. Trochę żałowała bowiem w ubiegłym roku zdobyła brąz, walcząc jednak w niższej kategorii wagowej.

Sumo rozwija się w naszym regionie coraz bardziej dynamicznie. Uprawiają je głównie zapaśnicy. Traktowali nową dyscyplinę jako sport uzupełniający przydatny w szkoleniu zapaśniczym, ale w obliczu coraz większych sukcesów nie wykluczona jest specjalizacja. Tym bardziej, że na arenie międzynarodowej mamy tyle sukcesów.

Wracając do Szymka był on jednym z najmłodszych uczestników turnieju w Łucku (rocznik 2000). Jeszcze przez dwa sezonie będzie młodzikiem, ma więc dużą szansę by przekuć brąz na medal z cenniejszego kruszca. Na arenie krajowej jest wicemistrzem Polski w swojej kategorii wiekowej.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x